02144444103
برترین نکات برای بزرگ کردن کودکان با عادت مسواک زدن درست

برترین نکات برای بزرگ کردن کودکان با عادت مسواک زدن درست

25 خرداد 98 بهداشت دهان و دندان کودکان

عادت درست مسواک زدن 

این که آیا شما فقط نمی توانید فرزندان خود را به دنبال روشی سالم برای مسواک زدن سوق بدهید یا اینکه ، بچه ها را تربیت کنید تا عادت های خوب دهان را اانجام دهند. اما شما می توانید زندگی خود را با توسعه و پیوستن به یک برنامه دندانپزشکی برای فرزندان خود و یادگیری موثر ترین روش آموزش رفتار دندانپزشکی ساده تر کنید. این هشدارهای فرزندپروری را امتحان کنید تا بچه ها را به چگونگی مراقبت از دندان هایشان آموزش دهید چونکه بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید ... نکات روزانه برای حفظ سلامت دندان ها

یک برنامه دندانی برای کودکان خود ایجاد کنید

کلیدی که برای تمرین سلامت دندان ها در طولانی مدت و به حداقل رساندن احتمال ایجاد مشکلات، این است که بدانید  چه زمانی فرزندانتان را به ملاقات های خود می برید و بهترین کار را برای رسیدن به این برنامه انجام میدهید.

اینها چندین نقطه عطف برای دندان های فرزندان شما هستند و هنگامی که آنها نیاز به دندانپزشکی دارند:

مراقبت های دندان پیش دندان: برای شش ماه اول زندگی خود، دندان های کودک هنوز در لثه ها در حال توسعه هستند. کلید مراقبت از دندان در این مرحله اولیه این است که کودکان خود را با یک رژیم غذایی سالم آماده کنید.

اولین دندان های آنها: به محض اینکه دندان های فرزندانتان وارد می شوند، از یک متخصص دندانپزشک کودکان برای بازنویسی اولیه و برنامه ریزی برای نظارت بر توسعه دندان های فرزندان خود بازدید کنید. برنامه ریزی برای بازدید تقریبا یک بار در هر شش ماه. دندانهای اولیه کودکان در حدود شش ماه رشد می کنند و دندان های دائمی در حدود 6 سالگی شروع می شوند.

دندان های دائمی آنها: دندان های کودک از بین می روند و دندان های دائمی آنها هنگامیکه کودکان 6 تا 11 ساله جایگزین می شوند. در کنار امتحانات روزمره دندان، فرزندانتان باید در این مرحله مسواک بزنند.

لوازم اضافی در اطراف خانه نگه دارید

هر زمان که بخواهید از نخ دندان، مسواک و سایر وسایلی استفاده کنید، باید بیشتر از آنچه که نیاز دارید  بدانید.

 اگر چندین برس در دست داشته باشید، وقت آن است که یک مورد استفاده شده را از بین ببرید، می توانید براش جدیدی را به یک بازی سرگرم کننده برسانید. فقط کودکان خود را به گنجه عرضه کنید و هرکسی را که می خواهید بعد از آن استفاده کنید انتخاب کنید.

آموزش عادات دندانپزشکی خوب

همانطور که فرزندان شما می توانند یک مسواک را نگه دارند، زمان شروع نظارت بر مراقبت های دندانپزشکی مستقل و بررسی اینکه آنها نه تنها بدانند که چگونه به درستی قلم مو را بکار می گیرند، بلکه می دانند که چرا این مهم است.

در اینجا چند نکته برای کمک به آموزش فرزندتان در مورد مراقبت از دهان و اطمینان دارید که ارزش دندان های سالم را برای بقیه زندگی آنها درک می کنید.

شروع به کار با تلویزیون های تلویزیونی و کتاب های آموزشی: شما مقدار زیادی از محتوای آموزشی را برای کمک به کودکان خود در درک ارزش سلامت دهان و نحوه درست کردن آن ها خواهید یافت. تماشای نمایش تلویزیون و خواندن کتاب ها با هم برای کمک به معرفی فرزندان خود را در سنین اولیه به ارزش سلامت دهان و دندان خوب است.
یک نمودار دندانپزشکی ایجاد کنید: برای کمک به فرزندانتان همه مراحل مربوط به مراقبت از دندانها را یاد بگیرید، یک نمودار دندانپزشکی ایجاد کنید. تصاویر و دستورالعمل های مجلات و کتاب ها را برش دهید یا کودکان خود را با استفاده از نشانگرها یا مداد رنگی بنویسید. این نمودار را در نزدیکی سینک بگذارید و آنها را به یاد بیاورید تا وقتی دندان های خود را بر روی آنها می خوانید و آن را دنبال کنید.
سرب از طریق مثال: فقط به فرزندان خود نگویید دندان های خود را بشویید؛ او را با خود ببرید تا ببینید که شما نیز از دندان هایتان مراقبت می کنید.

بیشتر بخوانید …انواع دهانشویه : آن را که برای شما مناسب است انتخاب کنید

نمایش و گفتن: علاوه بر نشان دادن چگونگی مسواک زدن دندان ها به  بچه هایتان، ، تمرکز بر آموزش آنها به این دلیل است که مهم است. اگر چه ممکن است مجبور شوید منتظر بمانید تا بتوانید به اندازه کافی قد خود را درک کنید، توضیح دادن خطرات بهداشتی مرتبط با دندان ها و لثه های نادیده گرفته شده باعث ایجاد انگیزه آنها برای ادامه دادن به مسواک زدن و نخ دندان می شود. توجه داشته باشید که باید با دندانپزشک اطفال مشورت کنید تا زمانیکه کودک شما باید شروع به ریختن آن کند.
آنها را در فرآیند دخیل کنید: برای کمک به فرزندانتان در بهداشت دندان بیشتر توجه کنید، آنها را به فروشگاه خود ببرید و بگذارید مسواک و خمیردندان خود را انتخاب کنند.
آموزش در مورد خطرات بهداشتی: کودکان شما باید بدانند که  مراقبت از دندان ها چگونه و دلیل آن چیست. ریسک چیزهایی مانند حفره، بیماری لثه و از دست رفتن دندان را توضیح دهید.

اگر آنها خیلی جوان هستند تا بتوانند این خطرات را درک کنند، می توانید درباره چگونگی استفاده از مسواک زدن در تنفس بد بو و حفظ سلامت دهان آنها صحبت کنید.
تکنیک های مناسب را یاد بگیرید: این بسیار مهم است که فرزندان شما به طور صحیح در حال یادگیری باشند. آنها را از طریق مراحل مناسب بگذرانید و آنها را در مورد چگونگی خستگی مینای دندان و آسیب رساندن به دندان هایتان آموزش دهید.
آموزش عادات بهداشت دهان و دندان شما برای رفاه آنها در این مرحله زودرس زندگی ضروری است، اما شما همچنین آنها را برای ادامه مراقبت از دندان های خود در طول رشد آنها ترغیب می کنید. نکات بالا را دنبال کنید و به یاد داشته باشید که کودکان خود را نه تنها چگونگی برداشتن دندان های خود، بلکه همچنین دلیل آن را نیز مهم می دانند.

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی که مانع از دست رفتن دندان های شما می شوند را بکار گیرند. 

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
کلینیک شبانه‌روزی تاج دنتال
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟