02144444103
انتخاب محصولات دندانپزشکی

انتخاب محصولات دندانپزشکی

23 خرداد 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی مینای دندان

انواع محصولات دندانپزشکی

مسواک

با وجود انواع مسواک در اندازه و اشکال مختلف تصمیم به خرید بهترین نوع آن ممکن است کمی گیج کننده باشد. اکثر متخصصان دندانپزشکی بر این باورند که یک برس نرم بریده شده برای پاک کردن پلاک و باقی مانده غذا از دندان ها مناسب  است پس بهتر است مسواک های نرم با تیغه های کوچک نیز ترجیح داده می شوند، زیرا می توانند به تمام قسمت های دهان، از جمله دندان های عقبی دسترسی پیدا کنند. بهترین مسواک مسواکی است که متناسب با دهان شما باشد ،و به شما اجازه دهد به راحتی تمام دندان هارا تمیز کنید. نوع مسواک کودک شما نیز بسیار مهم است چون میتواند به دهان و دندان های آن آسیب بزند. زمانی که کودک شما نوزاد است سایز مسواک باید کوچک باشد. تمامی کودکان باید از مسواک نرم استفاده کنند. و به همبن صورت اندازه مسواک باید با رشد کودک تغییر پیدا کند.

بیشتر بخوانید ... نکات روزانه برای حفظ سلامت دندان ها

خمیر دندان

استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید بسیار مهم است، چون به تقویت مینای دندان شما کمک میکند.با این حال، اگر شما به فلوراید آلرژی دارید یا یک بیماری دیگر دارید، ممکن است بخواهید خمیردندان های مختلف را انتخاب کنید. اما قبل از اینکه این کار،با دندان پزشک خود صحبت کنید.هنگام خرید خمیردندان برای کودک خود، یک فوروئید حاوی فلوراید را نگاه کنید و طعم دلخواه آن را خریداری کنید.

دهان شویه

 شستشوی دهان و استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید دو محصول متفاوت است. دهانشویه های ضد باکتری در کنترل پلاک نسبت به شستشوی فلوراید موثرتر است و همچنین نفس را تازه می کند.شستشو با استفاده از فلوراید، دندان ها را تقویت می کند تا از پوسیدگی و حفره های دندان جلوگیری شود.بسیاری از دهان شوینده ها حاوی الکل هستند و برای کودکان زیر 6 سال مناسب نیستند، بنابراین همیشه قبل از استفاده برچسب های روی محصول را مطالعه کنید.

نخ دندان

استفاده از نخ دندان برای حفاظت از دندان ها بسیار حیاتی است.نخ دندان ها در اندازه و رایحه های مختلف وجود دارند که استفاده از نوع آن متناسب با فاصله دندان هایتان توصیه میشود. زمان مناسب برای استفاده قبل از خواب است ولی در طول نیز استفاده از آن خوب است.

بیشتر بخوانید ...انواع دهانشویه : آن را که برای شما مناسب است انتخاب کنید

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله ناتوانی در حفظ سلامت دندان به دلیل بروز برخی از مشکلات مانند نداشتن اطلاعات کافی در مورد محصولات دندانپزشکی میشوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم که مانع از دست رفتن سلامت دندان شما می شوند را بکار گیرند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB