02144444103

مراقبت از دندان نوزادان

22 خرداد 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان پوسیدگی دندان دندانپزشکی اطفال دندانپزشکی نوزادان دندانزشکی کودکان کلینیک دندانپزشکی

دندانپزشکی نوزادان

با اینکه اکثر نوزادان تا شش ماهگی دندان ندارند مراقبت از دندان نوزادان از همان ابتدا امری بسیار مهم است. بسیاری از دندان پزشکان از دیدگاه دندانپزشکی توصیه میکنند که قبل از رشد اولین دندان از لثه ها به خوبی مراقبت و تمیز شود. اینکه پس از تولد از همان ابتدا عادت به تمیز کردن دهان و دندان داشته باشیم ایده ی خیلی خوبی است. اگرچه ممکن است ابتدا کمی سخت باشد اما نوزاد شما دچار پوسیدگی دندان و بیماری لثه نخواهد شد. مسواک زدن روزانه و با روال صحیح یک امر مهم در رشد کودک شماست.

بیشتر بخوانید ... نکات روزانه برای حفظ سلامت دندان ها

نکات مهم در سال اول تولد نوزاد

بین 3 تا 9 ماه، دندان های نوزاد شما شروع به ظهور (رشد) در دهان خواهند کرد. دندانپزشکی ممکن است برای کودک شما تحریک پذیر یا ترسناک باشد و ممکن است مراجعه به دندانپزشکی ناخوشایند باشند، و باعث ایجاد مسائلی مانند خستگی یا از دست دادن اشتها شود. ولی باعث ایجاد مشکلات جدی دیگر نمیشود.

نکات مهم در سال اول تولد نوزاد (مراقبت دندان نوزادان)

نکات مهم در سال اول تولد نوزاد (مراقبت دندان نوزادان)

پوسیدگی زودرس دندان های شیری

پوسیدگی دندان های زودرس کودکی یا همان پوسیدگی دندان های شیری یکی از مهم ترین مسائل برای رسیدگی دندان های نوزادان است. این وضعیت ناشی از مواجه شدن مکرر دندان ها با شیر در گذر زمان است که میتواند بطور جدی به دندان های کودک و سلامتی دهان آنها آسیب های جدی وارد کند.

پستانک

مکیدن یک پدیده عادی برای پرورش نوزاد است که از همان ابتدای تولد، نوزاد بطور ذاتی بلد است. در واقع مکیدن پستانک برای تامین نیاز اولیه کودک و تغذیه ضروری است. در سالهای اولیه تولد مکیدن هیچ آسیبی به دهان نوزاد نمیرساند، ولی این مسئله ممکن است در گذر زمان باعث ایجاد مشکلاتی شود. بخصوص اگر این امر ادامه یابد ممکن است باعث از دست رفتن دندان های کودک شود.

اگر چه اغلب نوزادان در دوران کودکی به طور طبیعی رشد می کنند، اما دانستن برخی امور باعث میشود که از مشکلات آینده جلوگیری کرد.

گرچه نوزادان معمولا دندان های قابل مشاهده ندارند، اغلب دارای حداقل یک قسمت از دندان های اولیه یا نوزادی هستند که 3 تا 9 ماه پس از تولد شروع به رشد می کنند. در طول چند سال اول زندگی، تمام 20 دندان اولیه از طریق لثه ها رشد می کنند. اکثر دندان های اولیه کودکان در سه سالگی رشد میکند.

 

بیشتر بخوانید ... نکات کلیدی درمورد دندان درآوردن کودکان سال 2019

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله ناتوانی در حفظ سلامت دندان به دلیل بروز برخی از مشکلات مانند، تولد نوزاد و مشکلات دندان شیری می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم که مانع از دست رفتن سلامت دندان شما می شوند را بکار گیرند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

 

 

 

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟