02144444103
یکپارچگی استخوانی اطراف ایمپلنت ها

یکپارچگی استخوانی اطراف ایمپلنت ها

19 خرداد 98 اصطلاحات دندانپزشکی ایمپلنت بهداشت دهان و دندان زیبایی کلینیک دندانپزشکی

ایمپلنت یکپارچه

هنگامی که حجم رگه آلوئولار (حفره ای) باقی مانده برای دریافت ایمپلنت های اندوستال کافی نیست، استفاده از ایمپلنت  یکپارچه subperiosteal (این نوع ایمپلنت به  وسیله یک اسکلت فلزی روی استخوان فک نصب می شود و تنها نوک آن از لثه بیرون می زند تا دندان مصنوعی  روی آن قرار بگیرد) یک جانبه یکی از روش های مورد بحث است. این روش از ایمپلنت موفقیت چشم گیری داشته و بقای بیشتری دارد. این روش برای درمان بیماران با استخوان کافی موجود در رگه آلوئورا توسعه یافته است،و برای بیمارانی که حجم استخوان آنها زیاد است نباید استفاده شود.

بیشتر بخوانید ... نکات روزانه برای حفظ سلامت دندان ها

مراحل جراحی

پروتکل جراحی شامل یک عمل جراحی دو مرحله ای است، که در ابتدا برداشتن مستقیم استخوان را در بر می گیرد و مرحله دوم قرار دادن ایمپلنت سفارشی. ایمپلنت subperiosteal برای قرار گرفتن روی سطح استخوان طراحی شده است.در زیر پریسئتوم، به جای حمایت از endosteal به عنوان دندان و یا بیشتر ایمپلنت های آلوپلاستیک مورد استفاده قرار میگیرد.ایمپلنت سفارشی ساخته شده از فلز جراحی،با ترکیبی از بافت فیبری و حمایت مستقیم استخوان است.

ستون های مفاصل  و میله های داخل وریدی برای حفظ پروتز طراحی شده اند. بنابراین پروتز های زیر پوستئال زمانی استفاده می شود که استخوان کافی در دسترس نباشد که حجم آن از حالت موردنظر تا حدی متفاوت باشد.به همین دلیل است که به چهار بخش تقسیم شده است.شایعترین نوع ایمپلنت ریشه ای است که ارتفاع آن کاهش یافته است.

اصطلاحات برای ایمپلنت زیرپوستئال شامل قسمتهایی از ایمپلنت زیر و در بالای بافت نرم است. زیربنای بخشی از ایمپلنت است که مسئول حمایت از ایمپلنت است و در زیر پریوستومی واقع در بالای استخوان قرار دارد.

این شامل چندین استراتژی است:
اهرم های اصلی اجزای اصلی زیر ساخت هستند و می توانند محدوده یا انتهایی باشند.
ستون های محیطی، مناطق دورافتاده ایمپلنت هستند و در قسمت های گسترده تر استخوان کورتنی قرار دارند
.

ستون های ثانویه کمک می کند نیروها از استقرار پایه های محوری جلوگیری کنند، سفتی و ریختن زیر ساخت را بهبود بخشیده و به عنوان یک مکانیسم حمایت اضافی از ایمپلنت کار کنند.این ساختار هر دو پروتز را در طی عمل حفظ و پشتیبانی می کند و بارهای اکلوزالی را به زیر ساخت زیر بافت نرم توزیع می کند.

حالت ادغام بافت

ایمپلنت زیرپوستلال در حالت پروتئینی یکپارچه سازی بافتی بهبود مییابد.آنها در یک کیسه بافتی کلاژن فیبری بافتی تشکیل می شوند که لایه بیرونی پرایستوم را تشکیل می دهند.نیروهای عملکردی توسط استخوان های زیرزمینی از طریق پریوستم جذب می شوند.

رگهای آلوئولار با آتروفی (تحلیل رفته) شدید می توانند پروستاتیک (ثابت و قابل جابجایی) با زمان کمتری نسبت به روش پیوند استخوان، بازسازی شوند.تکنیک جراحی و مراحل بالینی پیچیده نیستند، که عموما توسط متخصص ایمپلنت در عمل دندانپزشکی تسلط دارند انجام میشود.

بیشتر بخوانید ... پروتکل های ایمپلنت دندان

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله ناتوانی در حفظ سلامت دندان به دلیل بروز برخی از مشکلات مانند جایگزینی دندان (ایمپلنت) می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم که مانع از دست رفتن سلامت دندان شما می شوند را بکار گیرند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB