02144444103
پروتکل های ایمپلنت دندان

پروتکل های ایمپلنت دندان

18 خرداد 98 اصطلاحات دندانپزشکی ایمپلنت پروتز دندان کلینیک دندانپزشکی

پروتکل های ایمپلنت دندان

پروتکل اصلی Bränemark که مرحله اولیه اسیستوینگرسیون ایمپلنت است باید حداقل 4 تا 6 ماه قبل از هر بازسازی پروتز قرار داده شود. با این حال، پیشرفت های تکنولوژیکی به پروتکل های ایمپلنت دندان مدرن منجر شده اند که امکان بارگزاری ایمپلنت را فراهم می کنند. ایمپلنت به گشتاور ورودی حداقل 45 نانومتر نیاز دارد.میکروموتورهای بیش از 150 میکرومتر از تشکیل جدید استخوان جلوگیری می کنند و یک بافت اسکار ضخیم و کلاژن غلیظ، کلاژنیک واسکولاریزه را مشخص خواهد کرد.یک فرض وجود دارد که پیوستن به چندین ایمپلنت با هم با یک ساخت و ساز سفت و محکم موجب کاهش میزان میکروموتور می شود و سپس فرآیند بهبود و بارگذاری فوری را به خصوص در هنگام ارزیابی درمان ایمپلنت در ماگزیله تسهیل می کند.

بیشتر بخوانید ... نکات روزانه برای حفظ سلامت دندان ها

طراحی ایمپلنت

علاوه بر این، طراحی ایمپلنت نقش مهمی دارد.سطح ایمپلنت خشن با مواد عمیق تر و بیشتر توصیه می شود. به رغم تأثیر طراحی ایمپلنت در از دست دادن استخوان حاشیه ای، تمام ایمپلنت های مخروطی نتیجه های بالینی موفقیت آمیز و پایداری در بارگذاری فوری را نشان میدهند. ایمپلنت های مخروطی با سطوح بافت ترکیبی قابل پیش بینی هستند.

این مفهوم توسط بسیاری از نویسندگان مورد استفاده قرار گرفته است و توسط بسیاری از آنها به عنوان یک روش درمان مناسب برای بازسازی فک پایین مورد استفاده قرار گرفته است.در طی دهه گذشته، بازگرداندن فوری ایمپلنت های دندان تبدیل به یک روش بالینی معتبر درمانی شده است.

لدرمان از یک پروتکل بارگذاری فوری با ایمپلنت های آندوسسیومی طراحی شده با 4 پیچ در اندام تحتانی با استفاده از یک overdenture حفظ شده با نوار استفاده کرد که 92.8 درصد موفقیت آمیز بود.موفقیت گزارش شده از بارگذاری فوری در اندام تحتانی، استفاده از درمان مشابه در فک بالا را تشویق می کند.

اختلافات آناتومیک

اختلاف آناتومیک باعث کاهش پایداری اولیه، افزایش بیشتر میکروموتورها و احتمال بیشتر بهبودی فیبرهاو استخوان اسکیزوپروتئین در ماگزیلا می شود در حالیکه ایمپلنت بلافاصله بارگذاری می شود. علیرغم خطرات ناشی از شکستگی در ماگزیل، گزارش های رسیده قابل اعتماد و موفقیت آمیز بوده.

بیشتر بخوانید ... ایمپلنت های دندانی چیست؟

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله ناتوانی در حفظ سلامت دندان به دلیل بروز برخی از مشکلات مانند جایگزینی ایمپلنت می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم که مانع از دست رفتن سلامت دندان شما می شوند را بکار گیرند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB