02144444103
صحیح ترین و موثرترین مراقبت های دهان و دندان نوزادان

صحیح ترین و موثرترین مراقبت های دهان و دندان نوزادان

19 خرداد 98 بهداشت دهان و دندان پوسیدگی دندان دندانپزشکی اطفال دندانپزشکی کودکان دندانپزشکی نوزادان کلینیک دندانپزشکی

این مهم است که شما در مورد صحیح ترین و موثرترین مراقبت های دهان و دندان نوزادان اطلاعات درستی داشته باشید. طبق گزارش انجمن دندانپزشکی آمریکایی بهداشت دهان و دندان ADA مخفف American Academy of Dentistry، حتی اگر اولین دندان های کودک شما که موقت و به اصطلاح شیری هستند، هنوز هم در معرض پوسیدگی و عفونت قرار دارند و عدم توجه و آگاهی والدین از این موضوع در واقع می تواند باعث انتقال انواع باکتری های مضر به نوزادان شوند. دانستن رویکرد صحیح مراقبت از دهان در هر مرحله از رشد کودک شما، اطمینان حاصل خواهد کرد که بهترین مراقبت ممکن را انجام خواهید داد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با صحیح ترین و موثرترین مراقبت های دهان و دندان نوزادان آشنا سازیم.

بیشتر بخوانید ... نکات روزانه برای حفظ سلامت دندان ها

مراقبت از سلامت دندان خودتان لازمه مراقبت از سلامت دندان نوزادان است

مراقبت از دهان و دندان برای کودک شما با مراقبت از سلامت دندان خود شما آغاز می شود. طبق نظر آکادمی آمریکایی کودکان، باکتری هایی که به نام استرپتوکوک موتانس (کوکسی گرم مثبت و بی‌هوازی اختیاری است که فلور حفرهٔ دهانی در انسان می‌باشد. این باکتری مهم‌ترین عامل پوسیدگی و کرم خوردگی دندان است) می توانند از مادران به نوزادان به آسانی انتقال پیدا کنند و می توانند باعث نابودی دندان های نوزاد شوند. عادت های بد غذایی می توانند تولید باکتری و خطر انتقال آن را به نوزاد شما افزایش دهند، بنابراین مراقبت از رژیم غذایی خود و حفظ سلامت دهان و دندان خود را جدی بگیرید.

مراقبت موثر در هر مرحله

برای اطمینان از مراقبت مناسب از سلامت دندان نوزاد خود،  از این سه مرحله شروع کنید:

1. در سه ماهه دوم بارداری، کارهای مربوط به تمیز کردن دندان و دهان خود را انجام دهید. تمیز کردن و مراقبت های اولیه برای کودک شما ایمن است و خطر انتقال و عفونت باکتری ها را کاهش می دهد. قبل از اینکه فرزند شما متولد شود، از هیچ رویه لوازم آرایشی اجتناب کنید و آن را به موارد اضطراری مانند مهمانی محدود کرده یا به تاخیر بیاندازید.

2. طبق گفته های ADA، اولین ملزومات دندانپزشکی و مراقبت های دندانی دهان نوزاد خود را تا یک سالگی یا زمانی که دندان های شیری دچار فوران می شود، برنامه ریزی کنید.

3. در سال اول، لثه نوزاد خود را حداقل دو بار در روز، صبح و عصر و بعد از تغذیه، برای جلوگیری از ایجاد باکتری و مواد غذایی تمیز کنید. بهترین روش این است که یک گاز خالص و مرطوب اطراف انگشت خود را پاک کنید و آرام بشویید.

بیشتر بخوانید ... دندانپزشکی کودکان : متخصص دندانپزشکی اطفال

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله ناتوانی در حفظ سلامت دندان به دلیل بروز برخی از مشکلات مانند سلامت دندان نوزادان می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم که مانع از دست رفتن سلامت دندان نوزاد شما می شوند را بکار گیرند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟