02144444103
روش های دندانپزشکی برای تسکین درد دندان کودکان

روش های دندانپزشکی برای تسکین درد دندان کودکان

31 اردیبهشت 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان دندانپزشکی اطفال دندانزشکی کودکان کلینیک دندانپزشکی

سلامت دندان کودکان

کودکان اغلب در مورد مراجعه به دندان پزشک دچار نگرانی میشوند،اما حفظ سلامتی دهان و دندان مخصوصا در سنین جوانی بسیار مهم است.در شرایط خاص، ممکن است دندانپزشک شما در طول درمان فرزندتان از یک نوع آرامبخش استفاده کند.این می تواند یک مفهوم نگران کننده باشد، اما اطلاعات درست در این زمینه کمک خواهد کرد که آرامش ذهن داشته باشید.

بیشتر بخوانید ... بهترین غذاها برای داشتن دندان های سالم

انواع آرام بخش

انواع آرام بخش ( سلامت دندان کودکان )

انواع آرام بخش ( سلامت دندان کودکان )

انواع روش ها برای آرام کردن کودکان وجود دارد که دندان پزشک شما با توجه به شرایط فرزنداندتان از آنها استفاده میکنند.اکسید نیتروژن، معمولا به عنوان گاز خنده دار شناخته شده است، چون دارای پایین ترین دوز آرام بخش است که با اکسیژن مخلوط شده و از طریق یک ماسک تنفسی کوچک تزریق می شود.این یک روش غیر تهاجمی است، و هنگامی که کودک شما تنفس اکسید نیتروژن را متوقف می کند، این دارو به سرعت سیستم خود را ترک می کند و به حالت عادی برمیگردد.اکسید نیتریت کودک شما را به خواب نمی برد، اما به آنها کمک خواهد کرد تا آرام شوند.

آرام بخش خفیف معمولا با استفاده از داروهای خوراکی تزریق می شود.فرزند شما بیدار خواهد ماند و معمولا قادر به پاسخگویی به طور طبیعی به ارتباطات کلامی می شود، اما حرکت و هماهنگی آنها ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد.رفلکس و عملکرد های تنفسی و قلب و عروق به طور کلی تحت تاثیر قرار نمی گیرند، بنابراین نیازی به تجهیزات نظارت اضافی یا اکسیژن وجود ندارد.

آرام بخش متوسط، باعث می شود که کودک شما حالت خواب آلودگی داشته باشد و اگرچه به ارتباطات کلامی پاسخ می دهد، ممکن است نتوانند به طور کامل وهماهنگ صحبت کنند.آنها احتمالا بعد از این روش کمی احساس خواب آلودگی می کنند و اکثر کودکان نمی توانند تمام یا هر یک از مراحل را به یاد داشته باشند.این نوع آرامسازی را می توان به آسانی تغییر داد به طوری که  تنفس و عملکرد کلیوی قلب و عروق به طور کلی تحت تاثیر قرار نگیرد.

آرام بخش عمیق با روش های تزریق وارد بدن می شوند و به این معنی است که کودک شما به طور کامل در خواب است.آنها ممکن است کمی حرکت کنند و در پاسخ به تحریک مکرر و یا هر گونه درد، صدایی ایجاد کنند، اما آنها در خواب عمیق خواهند ماند.و بسیار بعید است که کودک شما هر چیزی که اتفاق افتاده است را به یاد داشته باشید.گاهی اوقات با استفاده از این نوع داروها تنفس یا فعالیت قلب و عروق می تواند از بین برود، بنابراین یک فرد واجد شرایط برای نظارت بر کودک در طول مراحل وجود خواهد داشت.

این روش عمیق ترین گزینه ی بیهوشی موضعی است که از طریق تزریق مستقیما وارد بدن میشود.در طول یک بیهوشی ،کودک شما به طور کامل خواب می رود در طی این مراحل کودک شما تحت نظر یک متحصص بیهوشی قرار میگرد که برای این کار آموزش های لازم رادیده است.زمان بازیابی بعد از یک بیهوشی موضعی نسبت به سایر آرام بخش ها کمی طول می کشد، و در طی این روش کودک شما ممکن است نیاز به کمک در تنفس داشته باشد.

قبل از انجام عملیات بیهوشی چقدر زمان نیاز است؟

قبل از انجام عملیات بیهوشی چقدر زمان نیاز است؟ ( سلامت دندان کودکان )

قبل از انجام عملیات بیهوشی چقدر زمان نیاز است؟ ( سلامت دندان کودکان )

دلایل متعددی وجود دارد که یک کودک در طول دوره درمان نیاز به آرامش دارد.اول از همه، این روش ممکن است دردناک باشد، بنابراین آرام سازی مناسب برای جلوگیری از ناراحتی ضروری است.بسته به نوع و طول روش مورد نیاز، هر یک از روش های فوق ممکن است مناسب باشد.

اگر فرزند شما در مورد مراجعه به دندانپزشک مشکل دارد بهتر است برای جلوگیری از ایجاد مشکل تجربیات خود را در این زمینه در اختیار فرزندان خود قرار دهید.سطح آرام سازی مورد نیاز به سطح اضطراب و روش بستگی دارد.برای اضطراب خفیف، اکسید نیتروژن یا آرامش ملایم به کودک کمک می کند تا آرام شود.اگر فرزند شما  جوان است، ممکن است سطح بالاتری برای جلوگیری از حرکت آنها در طول مراحل مناسب باشد.در موارد اضطراب شدید یا فویی، ممکن است سطح آرام بخش بالاتری نیاز باشد.

گاهی اوقات برای کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری عملیات خاصی مورد نیاز است.که برای مراقبت از دندان ها لازم است توضیحاتی در این زمینه داده شود.این تجربیات میتواند برای آنها بسیار دردناک باشد،بنابراین برای ایجاد آرامش سطح مناسبی از آرامش مورد نیاز است.

نگرانی ها و درگیری ها

گاهی اوقات آرامسازی می تواند منجر به عوارض جانبی مانند تهوع، استفراغ، خواب آلودگی طولانی مدت و عدم تعادل شود.پس از یک آرامبخش عمیق یا بیهوشی عمومی، فرزندتان باید دقیقا تحت کنترل قرار گیرد تا از عوارض آن جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید ... نکات روزانه برای حفظ سلامت دندان ها

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله ناتوانی در حفظ سلامت دندان کودکان می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم مانع از دست رفتن سلامت دندان کودکان شما می شوند را بکار گیرند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟