02144444103
سفیدکردن دندان در خانه یا توسط پزشک

سفیدکردن دندان در خانه یا توسط پزشک

28 اردیبهشت 98 بهداشت دهان و دندان زیبایی کلینیک دندانپزشکی

سفید کردن دندان در خانه یا توسط دندان پزشک؟

آیا شما باید از محصولات سفید کننده دندان در خانه استفاده کنید یا برای سفید کردن دندان های خودبه دندانپزشک مراجعه کنید؟ ما گزینه های شما را برای لبخند سفید تر و روشن تر مقایسه می کنیم.از آنجایی که 86 درصد از کانادایی ها دندان های سفید تر  می خواهند، این اطلاعات باید به شما بهترین راه حل را بدهد.

بیشتر بخوانید ... 6 راه طبیعی برای سفید کردن دندان های لکه دار

عناصر فعال در محصولات سفید کننده چیست؟

تمام عوامل سفید کننده از محلول پراکسید استفاده می کنند. عوامل سفید کننده با توجه به قدرت محتوای پراکسید آنها متفاوت است. یک عامل سفید کننده پوست میتواند به اندازه 10٪ پراکسید باشد، در حالی که سفید کننده های دندان بسیار قوی تر می توانند تا 40٪ محلول پراکسید داشته باشند. محصولات بی نظیر در فروشگاه ها، از جمله نوار های سفید کننده، خفیف ترین سفید کننده ها با کمترین میزان پراکسید است. 

عوامل سفید کننده دندان 

طبق تحقیقات Proctor & Gamble تقریبا 86٪ از کانادایی ها مایل به لبخند سفید تر و روشن تر هستند. مهم نیست که آیا شما از یک راه حل سفید کننده در خانه استفاده می کنید یا یک روش سفید کردن در دفتر را بخواهید عامل سفید کننده فقط می تواند دندان های شما را به عنوان رنگ دندان طبیعی سفید کند. که توسط ضخامت مینای دندان شما مشخص می شود . رنگ سفید می تواند از مینای دندانهای شما مواد غذایی، قهوه و شراب را حذف کند، اما آنها نمی توانند مانع زرد شدن دندان از طریق مینای دندان شوند.

آیا سفید کردن دندان لبخند های مارو زیبا تر میکنه؟

نوار های سفید کننده خریداری شده مانند باند کمکی هستند که به دندان هایتان می چسبد. با توجه به اندازه و طراحی آنها، معمولا فقط دندان های جلو را سفید می کنند.اکثر بیماران لبخند بزرگی برای نشان دادن بیشتر دندان های خود ترجیح میدهند در صورتی که محصولات فروشگاهی لبخند دلخواه را ارائه نمیدهد.

ارتودنسی نامرئی مانند نگهبانان دهان ساخته شده از مواد انعطاف پذیر هستند. آنها با یک محلول ژل پر می شوند و بیماران روزانه حدود یک ساعت به مدت هفت تا 10 روز آنها را می پوشند. این محصول دندان های جانبی را به طور موثر به عنوان دندان های جلو پوشش می دهد، و باعث ایجاد یک لبخند سفید بسیار انعطاف پذیرمیشود.

بلیچینگ دندان یکی دیگر از راه حل های سفید کردن کامل دهان است. یک دندانپزشک یا دستیار دندانپزشکی یک ژل پراکسید هیدروژنی را به طور مستقیم به دندانها اعمال می کند و سپس نور زوم روی دندان ها را می بیند. نور و ژل در کنار هم کار می کنند تا تمام دندان ها را سفید کنند.

هزینه درمان های سفید کننده چقدر است؟

با توجه به نام تجاری، هزینه های درمانی سفیدکننده ها در فروشگاه، بسیار مقرون به صرفه هستند، با عرضه نوار های سفید کننده ماهانه حدود 50 دلار هزینه می کنند. در مقابل، هزینه درمان سفید کننده توسط دندانپزشکان می تواند بین 300 تا 800 دلار باشد. ارتودنسی نامرئی  در منزل گزینه ارزان تر از دندانپزشک شما است. بلیچینگ دندان گرانتر است .بسیاری از دندانپزشکان استفاده از بلیچینگ دندان و ارتودنسی نامرئی در منزل را برای موثرترین راه سفید کردن دندان ها پیشنهاد می کنند، گرچه این نیز گران تر خواهد بود.

آیا سفید کردن دندان ها عوارض جانبی دارند؟

تمام محصولات سفید کننده می تواند دندان ها را در دوره درمان حساس تر کند. همان طور که محصولات سفید کننده که خریداری شده اند، خنثی تر از سفید کننده های خانگی هستند، و باعث حساسیت دندان ها نمیشوند. در حالی که آنها به طور موثر کار نمی کنند، ممکن است بهترین گزینه برای بیمارانی باشد که دندان های حساس دارند.

دندانپزشکان می توانند مقدار پراکسید را در محلول های ژل برای ارتودنسی نامرئی کنترل کنند. این به آنها اجازه می دهد تا راه حل های سفید کننده برای بیماران را متناسب با حساسیت انها تنظیم کند.

توجه داشته باشید که پس از دوره درمان، حساسیت افراد اغلب احساس می شود و سفید شدن دندان ها به سرعت کاهش می یابد. در طول دوره درمان، ممکن است بخواهید از غذاهای و نوشیدنی های بسیار سرد که می تواند حساسیت را ایجاد کنید، اجتناب کنید. شما همچنین می توانید با یک خمیر دندان طراحی شده دندان های حساس را تمیز کنید.

از آنجایی که عوامل سفید کننده حاوی پراکسید هستند، می توانند باعث سوزش شوند،برای جلوگیری از تهدیدات لثه ها این سوختگی ها باید درمان شوند. دندانپزشکان که در این زمینه تجربه دارند می توانند بیماران خود را در مورد نحوه استفاده از ارتودنسی نامرئی در منزل آموزش دهند تا سوختگی رخ ندهد. 

تا زمانی که محصولاتی که توسط Health Canada تایید شده است، خریداری شوند، باید برای استفاده در منزل مطمعن باشند و عوارض جانبی غیر معمولی ایجاد نکنند.

سایر محصولات دندان پزشکی

خمیر دندان سفید کننده،پودر سفید کننده دهان شویه و سفید کننده دهان که با استفاده مداوم اثر کمتری دارند. همانطور که خمیر دندان سفید کننده ساینده تر از خمیر دندان های معمولی است، آنها می توانند به مینای دندان آسیب برسانند و باعث رنگ آمیزی بیشتر شوند. به همین دلیل بسیاری از دندانپزشکان در برابر استفاده از این محصولات دندانپزشکی هشدار می دهند.

محصولات سفارشی خریداری شده، گزینه ای مناسب برای مقابله با صدمه برای افرادی که دندان حساس دارند هستند. با این حال، اگر شما دندان های خود را به سرعت سفید می خواهید برای درمان قوی تر با نزدیکترین دندانپزشکی  خود تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید ... سفید کردن دندان ها – با دندان هایتان قمار نکنید

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله ناتوانی در حفظ سفیدی دندان ها می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم مانع از دست رفتن سفیدی دندان های شما می شوند را بکار گیرند. 

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB