02144444103
مسواک زدن خانوادگی ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن)

مسواک زدن خانوادگی ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن)

24 اردیبهشت 98 بهداشت دهان و دندان دندانزشکی کودکان کلینیک دندانپزشکی

مسواک زدن خانوادگی ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

محافظت از دندان کودکتان بسیار مهم است. مراقبت از دندان های کودکتان کمک می کند دندان دائمی خود را سالم نگهدارد و به کودک این امکان را می دهد که عادت های بهداشت دهان و دندان را در عصر زودتر یاد بگیرد، که یک مهارت حیاتی است که در طول زندگی آنها مورد استفاده قرار می گیرد که در این مقاله ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن ) می توانید مطالعه کنید. با این حال، برای شروع این عادت های بهداشت دهان می تواند برای فرزندانتان دشوار باشد. یکی از بهترین راه ها برای کمک به آنها در عادت دادن به مسواک زدن این است که هر روز مسواک زدن را به عنوان یک کار گروهی انجام دهید.

چرا شروع از کودکی؟

چرا شروع از کودکی؟ ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

چرا شروع از کودکی؟ ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

بسیاری از والدین بر این باور نادرست هستند که کودکان نیازی به مراقبت از دندان های خود را ندارند؛ چرا که این دندان ها با دندانهای دائمی در آینده جایگزین می شوند. با این حال، دندان های کودک می تواند تاثیر زیادی بر روی نحوه غذا خوردن کودک، جویدن و صحبت کردن داشته باشد و حتی می تواند تأثیر بر چگونگی رشد دندان های دائمی نیز داشته باشد. مراقبت از این دندان های کودک بسیار مهم است و کودک شما را برای آینده آماده می کند.

هنگامی که کودکان می بینند که والدین آنها نگرش مثبت نسبت به بهداشت دهان و دندان دارند، نگرش آنها نیز مثبت می شود. تعیین یک مثال خوب برای آنها از طریق نگرش و رفتار شما یکی از موثرترین راه هایی است که می توانید فرزند خود را در اوایل یادگیری کمک کنید که مسواک زدن دندان ها مهم می باشد.

چگونگی کمک به مسواک زدن کودک خود؟

چگونگی کمک به مسواک زدن کودک خود؟ ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

چگونگی کمک به مسواک زدن کودک خود؟ ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

دانستن اینکه فرزند شما برای دندان های خود دو دقیقه هر بار در روز اهمیت می دهد، کار ساده ای نیست. اغلب بچه ها نمی خواهند دندان های خود را مسواک بزنند زیرا نمی دانند چرا مهم است. یکی از راه های کمک به فرزندتان برای اینکه هر روز دندان های خود را مسواک بزنند و این مسواک زدن چه اهمیتی دارد. شما می توانید به آنها توضیح دهید که غذا می تواند در بین دندان هایش گرفتار شود و باعث آسیب رساندن به دندان ها (احتمالا حفره ها) شود، اگر از طریق مسواک زدن و نخ دندان تمیز نشود.

یک امر خانوادگی کنید

یک امر خانوادگی کنید ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

یک امر خانوادگی کنید ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

پس از اینکه کودک شما متوجه شد که چرا دندان های خود را مسواک می زند، شما باید هر روز به او کمک کنید و با او مسواک بزنید. یکی از راه های کمک به کودک شما برای مسواک زدن دوبار در روز این است که كودكان كوچك می توانند در كاری كه پدر و مادرشان انجام می دهند سریع باشند. آنها چیزهایی كه می شنوند و می بینند را تقلید می کنند.

آن را به یک بازی تبدیل کنید

آن را به یک بازی تبدیل کنید ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

آن را به یک بازی تبدیل کنید ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

راه دیگری برای کمک به کودک شما برای اینکه تشویق به مسواک زدن کند. این هست که مسواک زدن را مثل یک بازی سازمان دهی کنید مثل آهنگ مورد علاقه کودک را پخش کنید و با کودک خود همراه با رقص با او مشغول مسواک زدن باشید این کار هم برای کودک لذت بخش و زود گذر خواهد بود.

اجازه دهید آنها مسواک و خمیر دندان خود را انتخاب کنند

اجازه دهید آنها مسواک و خمیر دندان خود را انتخاب کنند ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

اجازه دهید آنها مسواک و خمیر دندان خود را انتخاب کنند ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

بچه هایتان به شما کمک می کنند تا تجربه خود را با مسواک زدن بهتر کنید. آنها را به فروشگاه ببرید تا آنها خود مسواک و خمیر دندان را که می خواهند انتخاب کنند. این احتمال وجود دارد که فرزند شما یک مسواک با شخصیت مورد علاقه خود را بر روی آن پیدا کنید و سپس می خواهید دندان های خود را با این مسواک مخصوص مسواک بزنید. به آنها اجازه دهید طعم خمیر دندان را که دوست دارند انتخاب کنند، باعث می شود مسواک زدن برای آنها بسیار سرگرم کننده باشد.

شروع یک روال

شروع یک روال ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

شروع یک روال ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

ایجاد یک روال در کمک به کودک شما یک عادت قوی و سالم مسواک زدن مهم است. مسواک زدن قبل خواب در شب یا قبل از صبحانه در روز ممکن است ساده به نظر برسد ولی این کار را یک روال خاص بکنید تا در دوران تعطیلات یا مسافرت این روال را ادامه دهید و از مسواک زدن نمانید.

برخی از انگیزه ها را به کودک خود بدهید

برخی از انگیزه ها را به کودک خود بدهید ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

برخی از انگیزه ها را به کودک خود بدهید ( آگاه سازی کودکان از اهمیت مسواک زدن )

کودکان اغلب به انگیزه برای انجام کار نیاز دارند. پیدا کردن آنچه که به کودک شما انگیزه می دهد و از آن برای کمک به آنها در عادت دندان های خود استفاده می کند. اگر فرزند شما یک اسباب بازی خاصی داشته باشد، می خواهید یک سیستم پاداش ایجاد کنید که در آن می توانید آن اسباب بازی را بعد از مسواک زدن دو بار در هر روز برای مدت زمانی با او هم بازی شوید. اگر آنها با تشویق و تأیید شما انگیزه بگیرند، مطمئن شوید که آنها هر زمان که دندان های خود را بشورند، به آنها افتخار می کنند. انگیزه آنها هر چه باشد، از آن برای کمک به آنها در عادت و روال عادی استفاده کنید.

آموزش عادت های بهداشتی مناسب دندان ها برای فرزندتان می تواند سخت باشد، اما هنگامی که شما به عنوان یک خانواده کار می کنید، راحت تر می شود. کودک شما به شما نگاه می کند و شما را تقلید می کند، بنابراین مطمئن شوید که مثال خوبی برای آنها تعیین می کنید.


 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB