02144444103
دلیل استفاده بیشتر زنان نسبت به مردان از مسواک

دلیل استفاده بیشتر زنان نسبت به مردان از مسواک

23 اردیبهشت 98 دسته‌بندی نشده

دلیل استفاده بیشتر زنان نسبت به مردان از مسواک

اختلافات آشکاری میان مردان و زنان وجود دارد. اما آنچه شما نمی توانید متوجه شوید این است که این تفاوت ها به دنیای دندانپزشکی و سلامت دهان نیز می رسد. مثلا آیا می دانستید که زنان به طور مرتب به دندانپزشک خود مراجعه می کنند، در حالی که مردان بیشتر در معرض دید قرار می گیرند وقتی چیزی به توجه نیاز دارد؟

به دنبال کشف حقایق جالب تر درباره عادات بهداشت دهان و دندان مردان و زنان باشید.

زنان بیشتر از مردان از مسواک استفاده می کنند

به طور متوسط، زنان بیش از 8٪ بیشتر احتمال دارد که دندان های خود را دو بار در هر روز مسواک بزنند تا مردان. مطالعات نشان داده اند که مردان در اینجا و آنجا مسواک می زنند، در حالی که زنان ثابت می کنند که در مورد عادت های عاطفی خود دقت بیشتری دارند. زنان نیز تقریبا 10٪ بیشتر از مردان هستند که دندانهای خود را بلافاصله پس از غذا مصرف کنند.

مردان خود را در معرض خطر بیشتری نسبت به زنان قرار می دهند

وقتی به دهان و بهداشت عمومی خود در چک نگاه می کنید، موارد خاصی وجود دارد که فقط باید از آن دور شوید. مصرف مواد مخدر، سیگار کشیدن سیگار، بیش از حد مصرف الکل، و افشای خودتان به سایر مواد سرطان زا فعالیت های بسیار مضر است که می تواند منجر به بسیاری از مسائل بهداشتی، از جمله سرطان دهان شود. مطالعات نشان داده اند که مردان بیشتر از زنان به مصرف این نوع مواد سرطان زا کمک می کنند و این کار را با نرخ بالاتر از زنان انجام می دهند، به این معنی که آنها بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان دهان، بیماری های دهان و دیگر مسائل مربوط به سلامت قرار دارند.

زنان اغلب دندانپزشک را می بینند

زنان نسبت به مردان بیشتر از متخصص دندانپزشکی خود مراجعه می کنند و در حالی که در آنجا هستند، یک قرار ملاقات در آینده یا پس از آن قرار می گیرند که قصد دارند آن را حفظ کنند. ثابت شده است که مردان اغلب حرفه ای دندانپزشکی خود را تنها زمانی که کاملا ضروری هستند و بنابراین بررسی و تمیز کردن دندان ها نسبت به زنان بسیار کمتر است.

مردان مسائل دندانپزشکی بیشتری را تجربه می کنند

از آنجاییکه زنان عموما نسبت به حفظ بهداشت دهان و دندانپزشکی خود به طور منظم فعالیت می کنند، در مقایسه با مردان، به طور متوسط ​​کمتر از مسائل دندانی مانند بیماری های صمغی، تارتار و لثه ها خونریزی می کنند. اغلب بیماری های دهان، علائم هشدار دهنده ای را نشان می دهند که توسط فردی که حرفه ای دندانپزشکی نیست شناسایی می شود. همانطور که مردان لزوما دندانپزشک خود را به طور مرتب برای غربالگری مشاهده نمی کنند، مشکلات مانند بیماری های صمغی، سرطان دهان، فساد و دیگر مسائل بهداشت دهان گاهی می توانند تا حدی که پیشرفت می کنند، نادیده گرفته شوند. به همین دلیل، مردان برای اثبات این مسائل ثابت شده اند که بیشتر از زنان هستند. به همین دلیل مراقب باشید که مراقبت های منظم دندان ها در حصول اطمینان از سلامت جسمی شما ضروری باشد.

زنان در مسائل شفاهی اغلب شاهد ناگهانی هستند

از آنجا که تنها زنان از دوران بارداری و یائسگی می گذرند، زنان به طور مرتب افزایش یافته و تغییرات به طور کلی در هورمون ها را تجربه می کنند. این اسپایکسینگ هورمون ها می تواند موجب تغییر در سلامت دهان شود و تقریبا 75٪ زنان مبتلا به گینوییت در حالی که انتظار دارند و بعضی از افراد مبتلا به سندرم سوزش سوزی در طی یائسگی را تجربه می کنند. افزایش بازدید به دندانپزشک در طول این زمان، یک راه عالی برای حفظ سلامت دهان و دندان در چک است و هر گونه نگرانی در مورد قبل از آنها به مسائل بزرگتر تبدیل شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی بارداری برای سلامت دهان و دندان و این پست برای اطلاعات بیشتر در مورد سندرم سوزش سوزی، این پست را بررسی کنید .

مردان بیشتر ترومای دندان را تجربه می کنند

ثابت شده است که به طور کلی بیشتر مردان ورزش هایی را شامل می شوند که شامل تماس شدید فیزیکی با دیگر بازیکنان مانند مبارزه با فوتبال، راگبی، پولو، کشتی و بوکس می شود. این به میزان قابل توجهی شانس خود را برای برخورد با افراد دیگر و یا تجهیزات ورزشی و شکستن، ترک خوردن یا از دست دادن دندان ها به طور کامل افزایش می دهد. این شانس ها حتی زمانی افزایش می یابد که همراه با این واقعیت است که مردان در هنگام بازی کردن این فعالیت ها کمتر از زنان به پوشیدن محافظان دهان و یا سایر وسایل حفاظتی استفاده می کنند. داشتن یک نگهبان دهان و یا خرید یک از داروخانه محلی بهترین راه برای محافظت از دندان ها و استخوان های فک از آسیب این است.

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB