02144444103
5+1 راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار (ترس دندانپزشکی)

5+1 راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار (ترس دندانپزشکی)

17 اردیبهشت 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان دندانپزشکی اطفال دندانزشکی کودکان کلینیک دندانپزشکی

5+1 راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار (ترس دندانپزشکی)

به طور معمول بسیاری از مردم ترس از دندانپزشک را دارند که در بعضی افراد شدید و خفیف می باشد. آنها در هر بار حضور استرس می گیرند و زمانی که آنها در کلینیک دندانپزشکی هستند راحت نیستند. اما متخصصان بهداشتی ما مسئول دندان های شما و نگرانی های شما را درک می کنند. ما با این کار روزانه روبرو هستیم و راه هایی برای کاهش استرس ایجاد کرده ایم. در اینجا ( راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار ) را آماده کرده ایم.

عینک های رنگی

عینک های رنگی ( راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار )

عینک های رنگی ( راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار )

یکی از بدترین قسمت نشستن در صندلی دندانپزشکی است، لامپ های پر نوری روبروی چشمانمان است. دندانپزشکان باید از لامپ های با قدرت بالا استفاده کنند. در غیر این صورت، آنها نمی توانند بخش تاریک دهان شما را ببینند. این نور روشن یک مشکل متفاوت ایجاد می کند. بیمار باید مستقیما با این نور درگیر شود که تنش را در وضعیتی که در حال حاضر در حال استرس است را افزایش می دهد.

بسیاری از دندانپزشکان از یک راه حل استفاده می کنند که حتی یک نگرانی ثانویه نیز مطرح می کند دندانپزشکان از بیماران خواسته اند تا از عینک های رنگی استفاده کنند. ایده به این شکل است که از مقدار زیادی از نور لامپ جلوگیری شود. منافع جانبی دیگر این است که این عینک ها در برابر اشیا یا مایعات نیز از چشمانتان مراقبت می کند.

دندانپزشکان از ابزارهایی برای دندانهای شما استفاده می کنند و گاهی اوقات این ابزار یا چیزهای دیگر از دست آنها ممکن است سقوط کند. عینک باعث محافظت از چشمان شما در نقابل این اشیاء می باشد.

تلویزیون در جا های مختلف مطب

تلویزیون در جا های مختلف مطب ( راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار )

تلویزیون در جا های مختلف مطب ( راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار )

میله های ورزشی برای یک دلیل محبوب هستند. بسیاری از مردم از برنامه های تلویزیونی استفاده می کنند. وقتی بیماری که با ترس همراه است به دفتر دندانپزشک مراجعه کند کسی است که به تفریح ​​نیاز دارد. تلویزیون روزانه به عنوان ابزار مناسب برای فرار از یک وضعیت تنش کار می کند. بیمار می توانند همه نگرانی های خود را با تماشا تلویزیون فراموش کنند.

تلویزیون نیز برای مدتی کوتاهتر مناسب خواهد بود. زیرا یکی از بدترین چیزها برای یک بیماری که برای مدت طولانی در اتاق انتظار نشسته باشد. بهترین دندانپزشکان این را می دانند و برنامه تقویم قرار ملاقات خود را بر اساس آن تنظیم می کنند. ترکیبی از یک انتظار کوتاه و یک نمایش صحبت با کیفیت، اغلب به اندازه کافی برای آرام کردن بیمار عصبی است.

موسیقی آرامش بخش

موسیقی آرامش بخش ( راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار )

موسیقی آرامش بخش ( راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار )

موسیقی آرام بخش یکی از ساده ترین راه برای آرامش بیمار است. متخصصان بهداشت و درمان در بسیاری از صنایع از مزایای موسیقی درمانی لذت می برند.  و موسیقی را برای آرام کردن مردم به ارمغان می آورند و در نتیجه باعث کاهش استرس می شوند.

تحقیقات نشان می دهد که موسیقی باعث کاهش فشار خون شما می شود و ضربان قلب شما را کاهش می دهد. این فرمول جادویی است زیرا بیماران اغلب از فشار خون بالا و افزایش ضربان قلب رنج می برند.

آب و صدای آن آرام بخش

آب و صدای آن آرام بخش ( راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار )

آب و صدای آن آرام بخش ( راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار )

این استراتژی به خوبی به عنوان موسیقی شناخته نمی شود، اما بسیار مهم است. صدا یا جریان آب بر روی مردم اثر آرام بخش دارد. صدای آب باعث کاهش استرس و مزایای فیزیکی غیر منتظره می شود. همچنین ضربان قلب شما را کاهش می دهد و فشار خون شما را کاهش می دهد. به علاوه، این مزایایی را که موسیقی نمی دهد، ارائه می دهد: تحقیقات نشان می دهد که سیگنال های EEG در مغز شما کم تر می شوند، چون صدای آب را می شنوید. به عبارت دیگر، ذهن مضطرب را آرام می کند.

دندانپزشکان با استفاده از چندین استراتژی برای اضافه کردن “سر و صدای مفید” همچون صدای آب برخی از دندانپزشکان نیز دارای یک آکواریوم هستند تا صدا را به ارمغان بیاورد. دیگران آبشارهای کوچک را به دکور مطب اضافه می کنند. حتی برخی از کولرهای آب پر سر و صدا استفاده می کنند.

ارتباطات مستقیم

ارتباطات مستقیم ( راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار )

ارتباطات مستقیم ( راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار )

از آنجایی که دندانپزشک شما می داند که شما تحت تأثیر قرار گرفته اید، یک استراتژی خوب به حساب می آید. بسیاری از دندانپزشکان اجازه می دهند بیماران خود را درک کنند. شنیدن سخنان بیمار: برای آرامش و جلب اطمینان بیمار بسیار مفید می باشد. بیمار ممکن است احساس کند که همه می دانند که او مترسد، علاوه بر این، یک دندانپزشک می تواند یک خویشاوندی با بیمار ایجاد کند که باعث می شود وضعیت بیشتر قابل قبول باشد.

کنترل درد

کنترل درد ( راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار )

کنترل درد ( راهکار دندانپزشک برای آرامی خاطر بیمار )

برخی از کارهای دندانی دردناک است. این واقعیت اجتناب ناپذیر است که شامل کشیدن دندان است. با این حال، شما نباید در طول یک روند بی ضرر رنج بکشید. دندانپزشکان این را درک می کنند و اقدامات لازم را برای برطرف کردن درد می کنند.

هنگامی که از درد دندان خود در طول یک فرایند دندانپزشکی از دست می دهید، از دندانپزشک خود کمک بخواهید. دندانپزشک شما احتمالا گزینه هایی مانند بیهوشی موضعی را برای خنثی کردن منطقه آسیب دیده پیشنهاد می کند. اکسید نیتروژن، بعنوان مثال گاز خنده، همانطور که می تواند باعث آرامش دهانی شود، در صورتی که بیمار دوز کمی از آرامبخش دهان را دریافت میکند. انواع کنترل درد و استرس روش های عالی برای آرام کردن بیماران در طی یک فرایند معالجه دندانپزشکی است.

مطمئنا، مراجعه به مطب دندانپزشکی می تواند به شدت تنش زا باشد، اما خوب است بدانیم که دندان پزشکان چه کار می کنند تا استرس شما را کاهش دهند. این فقط چند روش بی شماری است که دندانپزشکان شما می توانند برای شما فراهم آورند.

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟