02144444103
هنگام تمیز کردن دندان چه اتفاقی می افتد؟

هنگام تمیز کردن دندان چه اتفاقی می افتد؟

16 اردیبهشت 98 بهداشت دهان و دندان زیبایی کلینیک دندانپزشکی

تمیز کردن دندان

بسیاری از مردم از تمیز کردن دندان رنج می برند. بین صداهای عجیب و غریب، ناراحتی گاه به گاه فک، بینش آن ها بسیار آسان است. اما برای بیشتر، تمیز کردن دندان ها ساده و بدون درد است. دانستن دقیقا در جریان این روند می تواند به کاهش استرس کمک کند و به شما امکان می دهد که از نتایج جدیدی که به دست می آورید لذت ببرید.

بیشتر بخوانید ... اهمیت تمیز کردن دندان و شستشوی روزانه

1. امتحان فیزیکی

بسیاری از تمیز کردن دندان توسط یک بهداشت دهان و دندان انجام می شود. قبل از اینکه روند واقعی پاکسازی شروع شود، آنها با امتحان فیزیکی تمام دهان خود شروع می کنند. بهداشت دهان و دندان با استفاده از یک آینه کوچک برای بررسی دندان ها و لثه ها برای هر نشانه ای از لثه (لثه التهابی) یا سایر نگرانی های احتمالی استفاده می شود. اگر مشکلات جدی را شناسایی کنند، ممکن است دندانپزشک بتواند به دندانپزشک مراجعه کند تا اطمینان حاصل شود که این کار خوب است.

2. حذف پلاک و سنگ قیمتی

با استفاده از آینه کوچکی که آنها را هدایت می کنند، بهداشت دهان و دندان با استفاده از یک سنگ شکن برای خلاص شدن از پلاک و دندان در اطراف خط دندان، و همچنین در بین دندان های شما. شما صدای ضبط را می شنوید، اما این طبیعی است. تارتار بیشتر در دهان شما وجود دارد، زمان بیشتری لازم است که نقاط خاصی را از بین ببرید. مسواک زدن و نخ ریسی پلاک را از ساخت و سخت شدن به سنگ قبر متوقف می کند. هنگامی که تارتار دارید، می توانید آن را فقط در دفتر دندانپزشک خود بردارید. بنابراین اگر این قسمت مورد علاقه تان از فرایند تمیز کردن دندان ها باشد، درس بیشتری به مسواک زدن و نخ دندان می باشد.

3. پاک کردن خمیر دندان خمیر

پس از اینکه دندان های شما کاملا بدون جراحی تارتار هستند، بهداشت دهان آنها را با یک برس الکتریکی با قدرت بالا بشویید.که سر و صدای خرد کردن را ایجاد می کند. در حالی که به نظر می رسد ترسناک است، این یک روش عالی برای تمیز کردن عمیق و حذف هر تارتار که از Scaler پشت سر گذاشته شده است. تمیز کردن حرفه ای از خمیر دندان استفاده می کند که بوی آن را مانند خمیر دندان معمولی می کند، هرچند اغلب می توانید طعم های مختلف را انتخاب کنید. با این حال، آن یک قاعده ریز است که به آرامی اسکراب دندان های شما. اگر توسط یک حرفه ای انجام شود، این نقاشی دندان ها دو بار در سال انجام می شود. اما دندان هایتان را در خانه سخت نکنید زیرا مینای دندان را می سوزانید.

4. جوش کاری متخصص

این که آیا شما به طور مرتب در منزل یا نه، هیچ چیز برنده جلسه تخصصی نخ بهداشت دهان و دندان شما می تواند بین دندان های شما عمیق بگذارد و هر گونه نقاط ضعف احتمالی را که در آن ممکن است در لثه ها خونریزی کند، پیدا کنید. این ممکن است به نظر بی معنی است اگر شما نخ خانه، اما داشتن یک نخ دندان حرفه ای دندان های خود را نیز حذف هر پلاک و یا خمیر دندان از قبل در روند تمیز کردن.

5. شستشو

بعد، شما دهان خود را از بین می برید تا از هر گونه آوار خلاص شود. بهداشت دهان و دندان شما معمولا شستشو می دهد که شامل فلوراید مایع است.

6. کاربرد درمان فلوراید

آخرین مرحله فرایند تمیز کردن فلوراید است. این درمان به عنوان یک محافظ برای دندان های شما برای کمک به مبارزه با حفره ها برای چند ماه استفاده می شود. بهداشت دهان و دندان شما ممکن است از شما چه طعم و مزه ای را که دوست دارید بهتر بپرسید. سپس ژل فوم (یا گاهی اوقات یک خمیر چسبنده) را به یک دهانه که روی دندانهایتان قرار دارد، قرار دهید. این معمولا برای یک دقیقه در دندان های شما قرار دارد. علاوه بر ژل فوم، لاک الکل فلوراید نیز با یک برس کوچک بر روی دندان ها رنگ می زند. لاک زدن فلوراید هنگام تماس با بزاق سخت می شود، بنابراین شما می توانید بلافاصله بعد از غذا خوردن و نوشیدن.

سایر گام های بالقوه

تمیز کردن دندان های حرفه ای دو بار در سال برنامه ریزی شده است، در حالی که اشعه ایکس معمولا یک بار در سال انجام می شود. با این حال، بسته به آنچه دندانپزشک شما و یا بهداشت دهان و دندان در دهان خود مشاهده می کنید، ممکن است در طی بازدید شما امتحانات دیگری را انجام دهند. برای کودکان، یک دندانپزشک ممکن است سیلنت مولر را توصیه کند تا از حفره ها در مناطق سخت به قلم جلوگیری کند. این که آیا شما هر گام دیگری را نیاز دارید یا خیر، کلید این است که برای تمیز کردن دندان ها به دندانپزشک بازگردید تا مشکلات به طور کامل حل شود. با درک آنچه که پیش می رود، شما راحت تر احساس خواهید کرد و شاید حتی منتظر این ملاقات ها باشید.

بیشتر بخوانید ... انواع روش ها برای تمیز کردن دندان کودکان

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله تمیز کردن دندان می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم مانع از دست رفتن تمیزی و پاکیزگی زیبایی و سفیدی دندان های شما می شوند را بکار گیرند. 

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB