02144444103
بیهوشی یا جراحت برای کار دندانپزشکی کودک شما

بیهوشی یا جراحت برای کار دندانپزشکی کودک شما

15 اردیبهشت 98 بهداشت دهان و دندان جراحی دندانزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی

بچه های جوان با درد دندانی و / یا عفونت نیاز به درمان در هر سنی دارند – گاهی اوقات این بدان معنی است که کودک شما باید تحت بیهوشی عمومی یا آرام سازی قرار گیرد. البته، دلایل زیادی برای این وجود دارد.

برخی از روش های دندانپزشکی نیاز به فرزند شما دارند تا به طور کامل دروغ بگویند، ممکن است مقدار زیادی برای تعمیر وجود داشته باشد، یا سر و صدای مته ممکن است ترسناک باشد.هدف این است که همیشه بهترین و بدون درد ترین درمان را ارائه دهیم.

آیا بیهوشی یا تنفس در روشهای دندانپزشکی برای کودکان ایمن است؟

در سال 2016، آکادمی آمریکایی کودکان (AAP) و دانشکده دندانپزشکی کودکان آمریکا (AAPD) یک گزارش بالینی با دستورالعمل های به روز شده برای دندانپزشکان و جراحان دهان را در هنگام ارائه آرامش یا بیهوشی برای کودکان منتشر کرد.

اطلاعات زیر یک نمای کلی از انواع مختلف آرامبخش و بیهوشی ارائه می دهد. برای والدین مهم است که گزینه های خود را بدانند. با دندانپزشک کودک یا جراح دهانتان در مورد نوع آرامبخش یا بیهوشی صحبت کنید (و به طور منظم) برای کار دندانپزشکی خود قبل از انتصاب توصیه می کنید (و به طور منظم) انجام دهید.

انواع تنفس و بیهوشی در کودکان استفاده می شود

 • اکسید نیتروژن: این یک آرامبخش ملایم و کم مضر است. این معمولا به عنوان ‘giggle gas’ یا ‘گاز خنده’ شناخته می شود.کودکان با اکسیژن کمی تنفس می کنند. آنها معمولا به خواب نمی روند، اما اکثرا آرام تر می شوند.اکثر آنها کمی احمقانه و سرگردان هستند، اما بعضی از این احساسات را دوست ندارند.
 • آرامش ملایم: این دارو (یا ترکیبی از داروها) معمولا در کودکان و بزرگسالان بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرد. کودک شما آرام و بیدار خواهد بود و گاهی اوقات قادر به انجام آنچه دندانپزشک یا جراح از او می خواهد انجام دهد. پس از این روش، فرزند شما حتی ممکن است چیزهایی را درباره بازدید دندانپزشکی به یاد بیاورد. دندانپزشکان و جراحان دهان می توانند با انجام این کار دندانپزشکی، این داروها را با خیال راحت انجام دهند، زیرا فرزند شما بیدار می شود.
 • آرام بخش متوسط:به کودکانی که آرامبخش میدهند ، معمولا قادر به انجام آنچه دندانپزشک و یا جراح دهان به آنها می گویند انجام دهد. آنها خودشان نفس می کشند و معمولا به راحتی از خواب بیدار می شوند. اکثر کودکان هیچ چیز در مورد این روش را به یاد نمی آورند. دندانپزشکان و جراحان دهان می توانند با احتیاط این داروها را در حالی که انجام کار دندانپزشکی می کنند.
 • آرام بخش عمیق: این شامل داروهای وریدی (IV) برای کمک به کودک شما از طریق این روش است. در حالی که کودک شما ممکن است کمی کمی حرکت کند و گاهی اوقات باعث ایجاد سر و صدا شود، ممکن است او نتواند نفس بکشد. همیشه باید حداقل یکی از حرفه ای های واجد شرایط وجود داشته باشد (می توانید لیست ضربان قلب زیر را ببینید) که می تواند میزان ضربان قلب، ریتم قلب، فشار خون، اشباع اکسیژن (تنفس) را در طول مراحل و تا زمانی که از خواب بیدار می شود، نظارت کند. این حرفه همچنین می تواند تعیین کند که فرزند شما آماده رفتن به خانه است.
 • بیهوشی عمومی: تحت بیهوشی عمومی، کودک شما به طور کامل خواب و درد را آزاد خواهد کرد. متخصصان بیهوشی مخصوص (پزشکان، دندانپزشکان، یا متخصصان بیهوشی پرستاری) داروها را اداره و کودک خود را در حالی که دندانپزشک یا جراح دهان انجام عمل جراحی یا دندانپزشکی را انجام می دهند. بیهوشی می تواند در یک دفتر دندانپزشکی که به طور خاص مجهز است، یک مرکز جراحی متلاشی شده (ASC) یا یک بیمارستان بگذارد.

اداره دارو در مراحل دندانپزشکی کودکان – دانستن چه کسی است:

پس از بحث در مورد گزینه های آرامبخش و بیهوشی با دندانپزشک کودک یا جراحت دهان، دقیقا مشخص کنید

چه کسی این داروها را اداره می کند و چه کسی در طی مراحل دندانپزشکی شما را تحت نظر دارد.

در اینجا یک مرور کلی از متخصصین پزشکی و دندانپزشکی مختلف وجود دارد که ممکن است در روند دندان کودک شما دخالت داشته باشند.

دانش قدرت است – خود را با لیست زیر آشنا کنید.

توجه: AAP و AAPD حرفه ای بیهوشی توصیه می شود با فرزند خود را در حالی که دندانپزشک یا جراح دهان در روند تمرکز می کند.

این فرد تحرک عمیق و بیهوشی عمومی را تحویل و نظارت می کند در حالی که دندانپزشک یا جراح دهان در حال انجام جراحی دندان در کودک شما است.

پرسنل دیگر نیز ممکن است برای کمک به آرامبخش عمیق و بیهوشی عمومی یا جراحی دندانپزشکی حضور داشته باشند.

 • دندانپزشک عمومی: کالج، دانشکده دندانپزشکی را تکمیل کرده و از طریق امتحانات دندانپزشکی دولتی، تمام امتحانات مورد نیاز را دریافت کرده است. یک دندانپزشک عمومی نیز از طریق دولت او مجوز دندانپزشکی دریافت کرده است.
 • دندانپزشک کودکان: تمام آموزش های فوق را به عنوان دندانپزشک عمومی و نیز اقامت دندانپزشکی کودکان (معمولا 2-3 سال) انجام داده است. آموزش آرام سازی کودکان در آموزشگاه اقامت گنجانده شده است. دندانپزشکان اطفال ممکن است هیئت مدیره با اخذ و امتحان ملی را تأیید کنند.
 • جراح دهان و فک و صورت: پس از دندانپزشکی دندانپزشکی (4 تا 6 سال) محل بستری فک و صورت را کامل می کند. بیشتر جراحان دهان و فک و صورت مجوز دندانپزشکی دارند و برخی نیز مجوز پزشکی دارند. علاوه بر این، برخی از اعضای هیأت علمی دانشکده امور خارجه با اجازه عمومی بیهوشی اعطا می شوند. جراحان دهان و فک و صورت ممکن است هیئت مدیره گواهی شده با پذیرش و گذراندن امتحان ملی باشد.
 • متخصص بیهوشی: یک پزشک یا دندانپزشک که پس از یک مدرسه پزشکی یا دندانپزشکی یک باند آزمایشی 3-5 ساله را امتحان می کند و تمام امتحانات لازم را انجام می دهد. متخصصین بیهوشی می توانند بیهوشی را برای روش های دندانپزشکی و جراحی دهان انجام دهند و ممکن است از یک هیات دولتی دولتی برای انجام بیهوشی در دفتر دندانپزشکی مجوز بگیرند. بیهوشی پزشکان و دندانپزشکان ممکن است آموزش های تخصصی برای درمان کودکان داشته باشد و آنها ممکن است گواهینامه هیئت مدیره را با پذیرش و گذراندن امتحان ملی داشته باشند.

بیشتر بخوانید …  حذف پلاک و تارتار از دندان ها

 • بیهوشی پرستار: یک پرستار ثبت شده که یک برنامه 2 ساله را پس از مدرسه پرستاری کامل می کند و تجربه بالینی بالاتری دارد. در برخی از ایالت ها، بیهوشی های پرستار می توانند بیهوشی را در دفتر دندانپزشکی بدون نظارت دندانپزشک یا پزشک انجام دهند.
 • بهداشت دهان و دندان: یک دوره دو ساله بهداشت دندان را پس از دبیرستان، معمولا یک مدرک تحصیلی تکمیل می کند. برخی از بهداشت دهندگان دندان دارای آموزش و پرورش اضافی مانند تحصیلات لیسانس هستند. آنها توسط دولت خود مجوز دارند و می توانند بیهوشی محلی (دهان) را در دهان بگذارند.
 • دستیار دندانپزشکی: آموزش رسمی لازم نیست. آموزش ممکن است ‘در کار‘ باشد. همچنین برنامه های گواهی 10-12 ماهه وجود دارد. دستیار دندانپزشکی ممکن است توسط هیئت مدیره دندانپزشکی دولتی ثبت شود.
 • دستیار آرام بخش دندان: الزامات از حالت به حالت متفاوت است، اما دستیار آرام بخش دندان می تواند یک گواهی به او اجازه دهد تا به بیماران تحت بیهوشی کمک کند. گواهینامه ها می توانند از طریق یک برنامه آموزشی آنلاین یا یک برنامه آموزشی در محل مورد تایید دریافت شوند. دستیار دندانپزشکی، با این حال، نمی تواند داروهای آرام بخش یا نجات خود را در یک دفتر دندانپزشکی اداره کند.

اطلاعات اضافی و منابع:

بیهوشی و کودکان: اطلاعات برای والدین

دستورالعمل های نظارت و مدیریت بیماران کودکان قبل، طی و بعد از عمل برای تشخیص و درمان:

به روز رسانی 2016 (AAP Clinical Report)

چه اتفاقی می افتد در یک مورد بی حسی نمونه (انجمن آمریکایی بیهوشی دندانپزشک)

منابع عمومی (انجمن آمریکایی بیهوشی دندانپزشکی)

سوالاتی که از دندانپزشک خود بپرسید در مورد بیهوشی و جسمی برای کودک شما (PDF) (MouthHealthy.org)

9 سوال برای دندانپزشک خود بپرسید قبل از اینکه بچه های شما در معرض سکته قرار بگیرند (Today.com)

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی مخصوصا کودکان دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم مانع از دست رفتن دندان ها  و پوسیدگی آن ها می شوند را بکار گیرند. 

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
 • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB