02144444103
7 گام به لبخند روشن تر و سالم تر

7 گام به لبخند روشن تر و سالم تر

2 اردیبهشت 98 بهداشت دهان و دندان

7 گام به لبخند روشن تر و سالم تر

7 گام به لبخند روشن تر و سالم تر; عادت های سالم، مانند اجتناب از غذاهای خاص و نوشیدن مقدار زیادی آب، می توانند به لبخند شما کمک کنند.

برای رسیدن به یک لبخند درخشان، باید دندان‌های خود را به چیزی بیش از مسواک زدن مرتب نگاه کنید. دندان‌های سالم با عادت‌های سالم شروع می‌شوند – از روش مسواک زدن شما به غذاهایی که شما باید بخورید و نباید بخورید.
 
کیمبرلی A می‌گوید: ” دهان شما اولین نقطه تماس بدن شما با مواد مغذی است که مصرف می‌کنید.” Harms، DDS، یک سخنگوی انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (ADA)می‌گوید: “طبیعتا، چیزی که در دهان خود می‌گذارید نه تنها سلامتی دندان‌ها و لثه را، بلکه سلامت کلی شما را نیز شامل می‌شود” که شامل نوشیدنی‌ها، نوع و فراوانی اسنک و حتی آن هایی که نیاز به جویدن دارند.
 
مهم است که فراتر از مسواک زدن و تغییر عادات روزانه خود برای رسیدن به لبخند روشن و سالم که می‌خواهید، بروید. شرح این که چگونه:

از آسیب مینا خودداری کنید

لایه مینای محافظ روی دندان شما اولین دفاع شما در برابر کرم‌خوردگی دندان است، اما برخی غذاها و نوشیدنی‌ها آن را از هم جدا می‌کنند و لبخند شما را به خطر می‌اندازند. دکتر Harms می‌گوید: ” وقتی غذاهای شیرین بخورید یا نوشیدنی‌های قندی را برای مدت‌های طولانی بخورید، باکتری‌ها از آن شکر برای تولید اسیده‌ای چرب که به مینای شما حمله می‌کنند، استفاده می‌کنند.

غذاهای غنی از مواد غذایی بخورید

Harms می‌گوید: “دندان‌های شما به مواد غذایی نیاز دارند تا قوی، سفید و حفره دار بمانند” برای سلامتی دندان خوب، مهم است که انواع غذاها را از هر پنج گروه اصلی غذایی بخوریم.” این تضمین می‌کند که دندان‌های شما مواد غذایی ضروری مورد نیاز را دریافت می‌کنند. کلسیم، که در محصولات لبنی و سبزیجات leafy یافت می‌شود، برای دندان‌های شما مهم است. Phosphorous که در پروتئین‌ها از قبیل تخم‌مرغ، ماهی، ماکیان، گوشت و محصولات لبنی یافت می‌شود نیز ضروری است. هر دو این مواد مغذی به محافظت و ترمیم مینای دندان شما کمک می‌کنند.

 بیشتر بخوانید ... روش های درمان ریشه دندان در سال 2019

اسنک ها را محدود کنید

غذاهایی که به عنوان بخشی از غذا مصرف می‌شوند، باعث آسیب کمتری به دندان نسبت به خوردن وعده‌های غذایی در طول روز می‌شوند چون بزاق بیشتری در طول یک وعده غذایی دهان به دهان می‌گذارند و باعث کرم‌خوردگی می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که چیزی سالم مثل پنیر، سبزیجات، آجیل یا میوه‌ها را انتخاب کنید.

سیگار نکشید یا از تنباکو استفاده نکنید

او می‌گوید: سیگار کشیدن و استفاده از هر نوع از لکه‌های تنباکو، دندان‌های شما را آلوده می‌کند، اما بر کل دهان شما تاثیر می‌گذارد. این بیماری موجب بیماری لثه می‌شود که می‌تواند منجر به از دست دادن دندان و نیز سرطان دهان شود. اگر جراحی شفاهی یا استخراج دندان داشته باشید، سیگار کشیدن می‌تواند زمان التیام شما را کند کند. اگر شما سیگار بکشید یا از سایر محصولات تنباکو استفاده کنید، برنامه‌ای پیدا کنید که برای شما کارساز باشد. از پزشک یا دندان‌پزشک خود بخواهید کمک کند یا برنامه‌های ترک آنلاین یا آنلاین را بررسی کند.

مقدار زیادی آب بنوشید

سالم است، آزاد است، بطور گسترده‌ای در دسترس است، و برای سلامتی شفاهی شما عالی است – بنابراین سعی کنید یک بطری آب را در همه جا حمل کنید و تمام روز را بنوشید.” به گفته the، Fluoride در نظر گرفته می‌شود. آن به تقویت دندان‌های شما کمک می‌کند و پوسیدگی دندان را دفع می‌کند. آب همچنین به تمیز کردن دهان شما مرطوب و تمیز کردن ذرات غذا کمک می‌کند که باکتری‌ها به آن‌ها غذا می‌دهند.

 بیشتر بخوانید ... مراقبت از دندان ها و لثه ها

آدامس عاری از شکر بجوید

Harms می‌گوید: “آدامس جویدن آدامس، جریان بزاق را تصفیه می‌کند، که غذا و سایر آوار را تصفیه می‌کند، اسیده‌ای چرب تولید شده توسط باکتری‌ها در دهان را خنثی می‌کند و مواد مبارزه با بیماری را در دهان حمل می‌کند”.

به طور مرتب به دندان‌پزشک خود مراجعه کنید

دقت کنید که قبل از اینکه از دست بروند، چک آپ و منظم چک کنید تا مشکلات دندانی را تشخیص دهید. she می‌گوید که تشخیص زودهنگام و درمان مسائل دندان‌پزشکی اغلب ساده‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است و بازدید معمولی از دندان‌پزشکی می‌تواند به جلوگیری از مشکلات زیادی از طریق توسعه کمک کند و بازدید از دندان‌پزشکی نیز مهم است، زیرا برخی بیماری‌ها یا شرایط پزشکی علائمی دارند که می‌توانند در دهان ظاهر شوند.” checkups منظم را با دندانپزشک خود زمان‌بندی کنید تا لبخند شما روشن، سفید و سالم باشد و بدانید که تمام تلاش خود را برای مسواک زدن انجام می‌دهید.

 

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB