02144444103
چرا دندانپزشکان بر روی دندان ها هوا فشرده می کنند؟

چرا دندانپزشکان بر روی دندان ها هوا فشرده می کنند؟

2 اردیبهشت 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان پوسیدگی دندان

دندانپزشکان عاشق هوای فشرده

هنگامی که یک معاینه دندان پزشکی دریافت می کنید، یا یک یا هر دو مورد زیر را تجربه می کنید. دندانپزشکان از هوای فشرده برای خشک کردن دندان ها استفاده می کنند و یا یک اکسپلورر دندانی (معمولا به نام قلاب توسط کودکان) یا آینه را جمع آوری می کند و برای بررسی دندان های شما اقدام می کند. تکنیک های هوای خشک در حال حاضر در مدارس دندانپزشکی آموزش داده می شود. ابتدا هوا از بزاق خود خارج می شود. به این ترتیب ما نباید از طریق حباب بزاق نگاه کنیم تا دندان ها را ببینیم. خشک کردن دندان به ما اجازه می دهد همه سایه های ظریف در دندان را ببینیم.

ما برای تغییر رنگ نگاه می کنیم

پوسیدگی دندان ها یا حفره ها باعث ایجاد تغییرات رنگی مشخص در دندان می شود. تغییرات رنگ از نقاط سفید تا رنگ آمیزی تیره نشان می دهد که در آن ممکن است پوسیدگی دندان های فعال وجود داشته باشد. بعضی ممکن است بخواهند امتحانات دندانپزشکی را با یک کاوشگر دندانپزشکی که در مناطقی که ممكن است فاسد شدن وجود داشته باشد، فشار می دهد.

دشواری با این روش این است که ممکن است مناطق نابود سازی وجود داشته باشد که ممکن است نیازی به درمان نباشد اما فشار پروب بیش از حد می تواند باعث تشدید و مینای شکننده شود. از بین بردن یا مینای دچار ضعف می توان با فلوراید درمان و تقویت شد.

سایر روش های آزمون

در کوتاه مدت، بررسی پوسیدگی دندان (حفره) باید با استفاده از هوا و استفاده ملایم از یک کاوشگر دندان انجام شود. بعضی از مناطق مثل تاج های موجود در پشت دهانکه در آن هوا به طور کامل بررسی نمی شود. استفاده صحیح از یک کاوشگر دندان، روش ترجیحی در اینجا است. روش های دیگر برای بررسی حفره های جدید وجود دارد.

ما اکنون از ابزار لیزر برای بررسی حفره های جدید در کودکان استفاده می کنیم که در دفتر ما وجود دارد. محققان اندازه گیری نور کامپیوتری را انجام دادند، DIFOTI. این منطقه بسیار محسوس است. ما دوست داریم چیزی برای بررسی یک دندان داشته باشیم و دقیقا  بگوئیم که بدون استفاده از اشعه ایکس چه اتفاقی می افتد یا ترمیم می شود. متاسفانه ما هنوز آنجا نیستیم.

بنابراین انتظار می رود دندانپزشک خود را در طول معاینه برای استفاده از هوای فشرده استفاده کنید. تکنیک های جدید شامل آزمایش های نوری برای حفره ها می باشد. این محصول Caries Vu نام گرفته و بر اساس تکنولوژی تحقیقاتی به نام DIFOTI است.

اساسا ما نور مادون قرمز را در هر دو طرف دندان می بینیم و تصویر دندان را می گیریم. این راه برتر برای پیدا کردن ترک در دندان است. ما همچنین تصمیم گرفتیم که برای درمان حفره هایی که از پرونده های اشعه ایکس تشخیص داده شد، تصمیم بگیریم.

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله پوسیدگی می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی که مانع از دست رفتن دندان های شما می شوند را بکار گیرند. 

 
 پیشنهاد ویژهبا رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB