02144444103
آوریل ماه بهداشت دهان و دندان (چند نکته مهم) سال 2019

آوریل ماه بهداشت دهان و دندان (چند نکته مهم) سال 2019

1 اردیبهشت 98 بهداشت دهان و دندان پوسیدگی دندان زیبایی مینای دندان

آوریل ماه بهداشت دهان و دندان (چند نکته مهم) سال 2019

آوریل ماه بهداشت دهان و دندان است، زمان خوبی است تا بتوانید از روش مراقبت از دهان خود استفاده کنید و درک کنید که چگونه سلامت دهان می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد. در این ماه، مراحل پیشگیرانه ای را که می توانید در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که دهان و بقیه بدن شما سالم هستند.

مراقب لبخندت باش

مراقب لبخندت باش ( آوریل ماه بهداشت دهان و دندان )

مراقب لبخندت باش ( آوریل ماه بهداشت دهان و دندان )

بهداشت دهان و دندان به دلایل بسیاری مهم است. درد شکم یا خونریزی، دندان های خراب، عفونت ها و درد زایمان می تواند بر توانایی شما در خوردن و صحبت کردن تاثیر بگذارد. این مشکلات می توانند بر نوع غذا خوردن و لذت شما از خوردن غذا تأثیر بگذارند. آنها همچنین می توانند احساسات خود را آگاهانه بدست آورند و توانایی خود را برای اجتماعی شدن محدود کنند. به علاوه، در حالی که ما اغلب دهانمان را به عنوان بخش جداگانه ای از بدنمان می دانیم، تحقیقات ارتباط بین سلامت دهان و برخی بیماری های مزمن مانند سکته مغزی، بیماری قلبی و دیابت را نشان می دهد.

خوردن غذاهای سالم

خوردن غذاهای سالم ( آوریل ماه بهداشت دهان و دندان )

خوردن غذاهای سالم ( آوریل ماه بهداشت دهان و دندان )

حالا که متوجه شدید که چرا مراقبت از لبخند خود بسیار مهم است، ممکن است بدانید که چه کاری می توانید انجام دهید تا دهان شما سالم باشد. خوشبختانه، می توانید با دنبال کردن یک روش مناسب مراقبت از دهان، شروع کنید. گام اول شما انتخاب غذاهای سالم است. محدود کردن غذاهایی که دارای قند زیاد هستند. باکتری ها در دهان شما موادقندی را دوست دارد و با گذشت زمان، باکتری ها می توانند به مینای دندان آسیب برسانند و باعث ایجاد حفره ها شوند.

با این حال، غذاهای شیرین تنها مواردی هستند که می خواهید محدود شوند. شما همچنین می خواهید مصرف مواد غذایی اسیدی را نیز باید کاهش دهید. این غذاها و نوشیدنی ها می توانند  مینای دندان را که از فرسایش دندان ها محافظت می کنند. فرسایش دندان نه تنها باعث تغییر ظاهر دندان های شما می شود، بلکه می تواند به حساسیت دندان منجر شود و خطر حفره ها و عفونت را افزایش دهد.

حفظ بهداشت دهان و دندان مناسب

حفظ بهداشت دهان و دندان مناسب ( آوریل ماه بهداشت دهان و دندان )

حفظ بهداشت دهان و دندان مناسب ( آوریل ماه بهداشت دهان و دندان )

علاوه بر دقت بر آنچه که می خورید، شما همچنین باید عادت های بهداشت عمومی مناسب را تمرین کنید. این عادت ها شامل استفاده از مسواک زدن و آبکشی دهان به منظور تمیز نگه داشتن دهان، هنگامی که دندان های خود را مسواک بزنید، از مسواک نرم و خمیر دندان فلوراید استفاده کنید. دندان ها و زبان خود را دو دقيقه بعد با آب بشورید. اطمینان حاصل کنید که سطوح بیرونی، داخلی و دندان های جویدنی را پاک کنید.

البته، مسواک زدن فقط بخشی از روال است. شما همچنین باید یکبار در روز برای پاکسازی دندان از نخ دندان نیز استفاده کنید.

اجتناب از دخانیات

اجتناب از دخانیات ( آوریل ماه بهداشت دهان و دندان )

اجتناب از دخانیات ( آوریل ماه بهداشت دهان و دندان )

اجتناب از مصرف سیگار یکی دیگر از بخش های مهم بهداشت دهان و دندان است. سیگار نه تنها باعث عملکرد منفی سلامت کلی شما را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه می تواند به شدت به دندان ها، لثه ها و دهان شما آسیب برساند. نیکوتین و قارچ در تنباکو می توانند دندان هایتان را در یک زمان کوتاه زرد کنند و پس از چند سال آنها را قهوه ای کنند. سیگار کشیدن نیز می تواند منجر به بیماری لثه شود، یکی از دلایل اصلی از دست رفتن دندان در بزرگسالان محسوب می شود علاوه بر افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه، سیگار کشیدن علت اصلی سرطان دهان است.

برنامه ریزی رزرو نوبت دندانپزشکی به طور منظم

برنامه ریزی رزرو نوبت دندانپزشکی به طور منظم ( آوریل ماه بهداشت دهان و دندان )

برنامه ریزی رزرو نوبت دندانپزشکی به طور منظم ( آوریل ماه بهداشت دهان و دندان )

در حالی که مسواک زدن و استفاده از نخ دندان در منزل برای از بین بردن پلاک مهم است، شما نمی توانید تارتار را به تنهایی با کمک خود حذف کنید. شما باید با رزرو نوبت دندانپزشکی با پزشک خود مشورت کنید. بسیاری از مردم باید هر 3 الی 6 ماه در سال برای تمیزکاری و معایته دندانپزشکی به پزشک خود مراجعه کنند.

در طول تمیز کردن، دندانپزشک حرفه ای از ابزار مخصوص برای حذف کثیفی ها از دندان ها استفاده خواهد کرد. سپس دندان های شما برای کمک به پاک کردن لکه های سطحی و نخ ریسی برای جلب اطمینان از تمیز بودن، جلا داده می شود. در طول معاینه، دندانپزشک حرفه ای شما حفره ها، لب ها را بررسی می کند و زبان، گلو، گردن، صورت و سر را برای علائم تورم یا قرمزی بررسی می کند.

مراقبت های سرطان دهان

مراقبت های سرطان دهان ( آوریل ماه بهداشت دهان و دندان )

مراقبت های سرطان دهان ( آوریل ماه بهداشت دهان و دندان )

سرطان دهان یک نوع سرطان است که می تواند در هر نقطه از دهان شما، از جمله زبان، لب ها، گونه ها، لثه ها، غدد بزاق، و لوزه ها رخ دهد. متأسفانه، سرطان دهان در مراحل اولیه دارای علائم قابل ملاحظه ای نیست. به همین دلیل مهم است که غربالگری سرطان دهان را در طول بازدیدکنندگان منظم دندانپزشکی خود داشته باشید.

در طی مراجعه دندانپزشکی، دندانپزشک شما در معرض ناهنجاری های دهان خود قرار می گیرد که می تواند نشانه ای از سرطان دهان، مانند برش ها، زخم ها، لکه های خونریزی و غدد لنفاوی متورم باشد. VELscope ابزار دیگری است  که دندانپزشک شما می تواند برای جستجوی سرطان دهان استفاده کند. VELscope، یک ابزار غیر تهاجمی که نور آبی را منتشر می کند، اجازه می دهد تا دندانپزشک خود را به آسانی با دندان ها و لثه های خود آشنا کند.

سلامت دهان و دندان شامل خوردن غذاهای مناسب، تمرین بهداشت دهان و دندان، اجتناب از سیگار کشیدن و مراجعه به دندانپزشک شما در هر شش ماه برای آزمایش و تمیز کردن سرطان دهان می باشد. در این ماه آوریل، می توانید با استفاده از مراقبت های بهداشت دهان و دندان، با اطمینان از ادامه روال مراقبت های دهانی که در بالا ذکر شد، بهره مند شوید.

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB