02144444103
چگونه نوار های سفید کننده دندان می توانند به دندان های شما آسیب برسانند

چگونه نوار های سفید کننده دندان می توانند به دندان های شما آسیب برسانند

31 فروردین 98 بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی مینای دندان

چگونه نوار های سفید کننده دندان می توانند به دندان های شما آسیب برسانند

آیا میدونستید که لوازمی که برای سفید کردن دندان هاتون استفاده میکنید میتونند برای دندان هایتان خطرناک و مضر باشند ؟ تو این مقاله بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه استوککتون در گالووی ، موارد لازم براتون شرح داده شده.

دندان ها بخش مهمی از ظاهر افراد هستند و افراد می خواهند لبخند سفید روشنی را نشان دهند. با این حال، یک مطالعه جدید نشان می دهد که بسیاری از محصولات سفید کننده دندان می تواند به دندان ها آسیب برساند.
تحقیقات جدید نشان می دهد که چرا باید با احتیاط از محصولات سفید کننده دندان استفاده کنیم.

مطالعات نشان داده اند که بیشتر دندان های انسان به طور طبیعی سفید نیستند. در واقع، اکثر دندان ها سایه ها و رنگ های متنوعی دارند که تمایل به زرد دارند. دندانها هم به طور یکنواخت یک رنگ نیستند .

چگونه نوار های سفید کننده می توانند به دندان های شما آسیب برسانند

 

با وجود این، یک ایده (که به ویژه در جوامع آمریکای شمالی برجسته است) وجود دارد که دندان کاملا سفید یک نماد زیبایی و مراقبت از خود است.

به همین دلیل، بسیاری از مردم ، دندان های خود را سفید می کنند ، یا خودشان و یا با کمک دندانپزشک و لوازم آرایشی .

پراکسید هیدروژن

گزارش های آماری نشان می دهد که حدود 40.5 میلیون نفر در ایالات متحده از محصولات سفید کننده دندان در سال 2018 استفاده کردند.

در حال حاضر مطالعات مختلف نشان می دهد که محصولات سفید کننده حاوی پراکسید هیدروژن می توانند سلامت دندان را به خطر بیندازند .

محققان دانشگاه استوککتون در گالووی، نیوجرسی، با هدف پیدا کردن اینکه دقیقا چگونه پراکسید هیدروژن به دندان ها آسیب می رساند و بخش هایی از دندان را از بین میبرد.

این تحقیق که توسط کلی کینان، استادیار شیمی در دانشگاه استوککتون رهبری شد، در نشست آزمایشگاه زیست شناسی 2019 ، که بخشی از نشست سالانه انجمن بیوشیمی آمریکا و بیولوژی مولکولی در اورلاندو، فلوریدا است، برگزار شد.

سفید کننده ها به لایه حساس دندانها حمله میکنند

به طور خاص، محققان در مورد چگونگی برداشتن نوارهای سفید کننده، که افراد بدون خرید می توانند به آن آسیب برسانند، به یکی از سه لایه دندان آسیب برسانند.

نوارهای سفید کننده دندان معمولا حاوی پراکسید هیدروژن به عنوان ماده اصلی فعال هستند.

 این ماده یک عامل اکسید کننده است که برخی از آنها از یک دستگاه ضدعفونی کننده استفاده می کنند، اگر چه افراد بیشتری ممکن است آن را به عنوان یک عامل رنگ آمیزی بدانند.

اما این ماده اصلی است که مردم برای سفید کردن مو استفاده می کنند.

اگر یک فرد بیش از حد این محصولات را استفاده یا مصرف بیش از حد از این ماده برای روشن شدن رنگ مو کند، می تواند باعث ” صدمه قابل توجهی ” به مو و پوست سر شود.

در حال حاضر، کینان و تیم اش کشف کرده اند که چگونه پراکسید هیدروژن به دنتین آسیب می رساند 

بیشتر بخوانید »»» دنتین چیست ؟

دندان دارای سه لایه متفاوت است:

تصویر بخش های مختلف دندان

  • یک لایه خارجی مینا
  • یک لایه دنتین در وسط
  • یک لایه داخلی است.

کینان توضیح می دهد که پراکسید هیدروژنه می تواند از طریق مینای دندان نفوذ کند که حاوی حدود 90 تا 95 درصد کلاژن پروتئین است.

“ما تلاش کردیم که آنچه که پراکسید هیدروژن با کلاژن انجام می دهد را مشخص کنیم.
محققان افزودند:
“ما از مطالعات دندانهایمان استفاده کردیم و بر روی پراکسید هیدروژن تأثیر گذاشته ایم.”

کینان و تیم دریافتند که کلاژن موجود در دنتین هنگامی که در معرض پراکسید هیدروژن قرار می گیرد، هنگامی که در معرض پراکسید هیدروژن است، منجر به از دست دادن جرم کلاژن در آن لایه می شود.

نتایج ما نشان داد که درمان با غلظت پراکسید هیدروژن مشابه آنهایی که در نوارهای سفید کننده وجود دارد، کافی است تا پروتئین اصلی کلاژن را از بین ببرد، که احتمالا به دلیل تشکیل بسیاری از قطعات کوچکتر است. “

تیم هنوز مطمئن نیست که آیا این آسیب دائمی است یا اینکه آیا راهی برای برگشت آن وجود دارد. در آینده، محققان همچنین می خواهند بدانند که آیا پراکسید هیدروژن نه تنها کلاژن را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه همچنین پروتئین های دیگر را نیز شامل می شود.

 


 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید.


گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB