02144444103
هزینه و قیمت ونیر کامپوزیت دندان

هزینه و قیمت ونیر کامپوزیت دندان

27 اسفند 97 ونیر کامپوزیت

بدون شک دندان‌ ها نقش بسیار مهمی در زیبایی صورت دارند. همانطور که داشتن دندان‌ های نافرم و زرد اعتماد به‌ نفس را از انسان میگیرد در مقابل داشتن دندان‌ های ردیف و سفید اعتماد به‌ نفس انسان را دو چندان میکند. امروزه با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی داشتن دندان‌ های زیبا و سفید و در کنار آن لبخند های جذاب و دلنشین آرزوی دور از دسترسی نیست. کلینیک دندانپزشکی تاج، کلینیکی است که متخصصان در آن علم و تجربه کافی در زمینه زیبایی دهان و دندان را داشته و با گذراندن دوره‌ های متعدد دندانپزشکی و داشتن مدارک معتبر از برترین مراکز دندانپزشکی جهان می‌ توانند شما را در داشتن دندان‌ های زیبا و بدون مشکل یاری کرده و لبخندی زیبا به شما هدیه کنند.

ونیر کامپوزیت روشی است که می‌ تواند دندان‌ های سفید و یکدستی برای شما به ارمغان بیاورد. با معرفی روش ونیر کامپوزیت و هزینه ونیر کامپوزیت در دندانپزشکی و همچنین معرفی بیشتر کلینیک دندانپزشکی تاج در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 بیشتر بخوانید ... ونیر و نکات مهم درباره آن

ونیر کامپوزیت چیست؟

در برخی از افراد به علت‌ های مختلف مانند ضربه به دندان یا درمان ریشه، دندان دچار تغییر رنگ میشود، روش‌ های مختلفی در دندانپزشکی، برای اصلاح رنگ بد دندان‌ ها وجود دارد که یکی از این روش‌ها ونیر کامپوزیت است که میتواند زیبایی دوباره دندان را با کمترین آسیب بازگرداند. ونیر کامپوزیت یک‌ لایه نازک همرنگ دندان است و همانند ناخن مصنوعی که روی ناخن چسبانده میشود، ونیر کامپوزیت نیز بر روی سطح دندان قرار میگیرد. گاهی اوقات به‌ جای پورسلین (چینی) از مواد کامپوزیت همرنگ دندان برای ساخت ونیر استفاده میشود که هزینه ونیر کامپوزیت کمتر از روش‌ های دیگر است.

مزایای استفاده از ونیر کامپوزیت چیست؟

ونیر کامپوزیت‌ ها باعث میشوند دندان بی‌ نقص و زیبا دیده شود. چون بسیار نازک هستند و با چسب مخصوصی (باند) محکم به سطح دندان چسبانده میشوند (در مقایسه با سوپر گلو)، آماده‌ سازی دندان در مدت‌ زمان کوتاهی انجام میشود و همچنین هزینه ونیر کامپوزیت نسبت به سایر خدماتی مثل ارتودنسی و لمینت هزینه کمتر و باصرفه‌ تری است که زیر نظر متخصصان دندانپزشکی مجرب و باتجربه‌ای مثل کلینیک دندانپزشکی تاج میتوانید از مزایای این روش برخوردار شوید.

چه زمانی باید ونیر کامپوزیت بگذاریم؟

ونیر کامپوزیت شکل، رنگ و حالت دندان را بهبود می بخشد. رنگ پورسلین را میتوان بسته به مهارت پزشک دقیقاً مطابق بارنگ دندان‌ های دیگر و یا هر رنگ دلخواه دیگر انتخاب کرد تا تغییر رنگ دندان‌ ها پوشیده شده یا دندان‌ های جلویی سفیدتر و براق‌تر شوند و همچنین لب پرشدگی دندان را پنهان میکند.

هزینه و قیمت ونیر کامپوزیت دندان

این پوسته پورسلین کل سطح جلویی دندان را می‌ پوشاند و در بخش شکسته یا لب پر شده ضخامت بیشتری دارد تا جایگزین لب پر شدگی دندان شود. ونیر کامپوزیت برای بستن فواصل کوچک بین دندان‌ ها نیز استفاده میشود. اگر یک دندان کمی کج باشد با ونیر کامپوزیت میتوان آن را هم‌ ردیف با دندان‌ های دیگر قرارداد از موارد دیگر هزینه ونیر کامپوزیت است که با هزینه کمتر نسبت به روش‌ های دیگر ارجحیت دارد.

روش‌های جایگزین ونیر کامپوزیت چیست؟

مواد پرشدگی همرنگ دندان را نیز میتوان برای ترمیم‌ های جزئی دندان‌ های جلویی استفاده کرد. این روش در شرایطی که دندان حاوی پرشدگی باشد، عالی است اما در مورد دندان‌ هایی که گوشه‌ شان شکسته است مناسب نیست. همینطور هزینه روش‌ های دیگر نسبت به هزینه ونیر کامپوزیت زیادتر است. همیشه بین دندان و مواد پرشدگی باید اتصال و پیوستگی برقرار باشد. روکش یا تاج مصنوعی نیز برای دندان‌ هایی که باید تقویت شوند استفاده میشود. علت تضعیف شدن دندان ممکن است شکستگی دندان باشد و یا اینکه به‌ واسطه پرشدگی زیاد یا عصب‌ کشی ممکن است نیاز به تقویت و استحکام داشته باشد.

دوام ونیر کامپوزیت چقدر است؟

ونیر کامپوزیت سال‌ های زیادی دوام می‌ آورد اما همانند دندان طبیعی ممکن است لب پر یا شکسته شود که دندانپزشکتان به شما خواهد گفت که هر ونیر کامپوزیت چقدر دوام خواهد داشت. لب پر شدگی کوچک ونیر کامپوزیت را میتوان ترمیم کرد و یا اینکه میتوان یک ونیر کامپوزیت جدید جایگزین آن کرد.

درمان کامپوزیت ونیر چقدر طول می‌کشد؟

درمان ونیر کامپوزیت حداقل نیاز به دو جلسه مراجعه دارد. جلسه اول برای آماده کردن دندان و هماهنگ کردن رنگ ونیر کامپوزیت با دندان و جلسه دوم برای چسباندن ونیر کامپوزیت. پیش از باند کردن ونیر کامپوزیت به دندان، دندانپزشک آن را روی دندانتان گذاشته و به شما نشان خواهد داد تا از تصمیم خود مطمئن شوید. چسباندن ونیر به دندان با چسب مخصوصی انجام میشود. پس‌ از این که ونیر با دندان مطابقت داده شد، به تنظیمات جزئی نیاز دارد. معمولاً بهتر است کمی صبر کنید تا به آن عادت کنید و بعد برای تنظیم مجدد آن مراجعه کنید.

لمینت و یا ونیر کامپوزیت کدام‌ یک بهتر است؟

درصورتیکه تغییر رنگ دندان مربوط به ساختار مینای دندان باشد مثلاً نقص ناشی از مصرف داروی تتراسایکلین باشد و یا سطح مینای دندان ناصاف و مات باشد بهترین روش اصلاح رنگ، استفاده از روش لمینت و یا کامپوزیت ونیر است. در لمینت ابتدا تراش دندان را انجام میدهند و سپس قالب بعد از قالب‌ گیری توسط لابراتوار ساخته‌ شده و در آخر فرم نهایی توسط دندانپزشک داده میشود و پروسه درمان دو الی سه هفته زمان میبرد درحالیکه ونیر کامپوزیت در همان جلسه اول توسط دندانپزشک فرم داده میشود و هیچ نیازی به تراش دندان یا قالب‌ گیری ندارد و معمولاً هزینه ونیر کامپوزیت نسبت به لمینت کمتر بوده و ونیر کامپوزیت ارجح‌تر است مگر در زمان‌ هایی که نیاز به تغییرات بیشتری در فرم دندان‌ ها و طرح لبخند باشد که در این صورت لمینت بیشتر جوابگو خواهد بود.

سفید کردن دندان‌ها به‌ وسیله ونیر کامپوزیت چگونه انجام میگیرد؟

عمل سفید کردن دندان ونیر کامپوزیت به کمک ترکیبات شیمیایی غیر آسیب‌ رسان به دندان انجام میپذیرد و یک ماده‌ای است که عوامل اکسیدکننده را آزاد میکند و این ماده به جزء رنگی دندان متصل میشود و منجر به حذف رنگ‌ دانه از داخل دندان میگردد. درواقع این ماده، رنگ دندان را بی‌ رنگ میکند. غلظت ماده استفاده‌ کننده در روش سفید کردن در مطب با منزل متفاوت است و معمولاً ماده استفاده‌ شده در مطب از غلظت بیشتری برخوردار است.

هزینه و قیمت ونیر کامپوزیت دندان

عامل سفید کردن دندان بطور اولیه به نوع رنگ‌ دانه‌ای که حذف میگردد بستگی دارد و مقاوم‌ ترین رنگ‌دانه‌ ها در برابر سفید کردن دندان، رنگ‌ دانه‌ های ناشی از آمالگام میباشند. رنگ‌ دانه‌ ها ماهیت و انواع مختلفی دارند که به طریق مختلف رنگ دندان‌ ها را تحت تأثیر قرار میدهند و این رنگ‌ دانه‌ ها ممکن است داخلی (instrinsic) و یا خارجی (extrinsic) باشند.

مزیت ونیر کامپوزیت برای مرتب کردن دندان‌ها

مزیت این روش زمان بسیار کمتر درمان است و همچنین عوارض درمان ارتودنسی مثل احتمال تغییر رنگ دندان‌ ها و یا پوسیدگی را ندارد همچنین از مزیت‌ های ونیر کامپوزیت بستن فواصل میان دندان‌ ها و کمتر بودن هزینه ونیر کامپوزیت است. گاهی اوقات فواصل میان دندان‌ های افراد تأثیر زیادی در ظاهر آنان می‌گذارد زیرا این فاصله‌ ها موجب منحرف شدن چشم فرد مقابل به سمت خود و در نتیجه توجه نکردن به چهره شخص میشود و درصورتیکه تعداد فواصل بین‌ دندانی زیاد باشد و همراه با مشکلات دیگر مثل تغییر رنگ و یا مشکلات شکل و فرم دندان‌ ها باشد روش ایده آل برای اصلاح آن ونیر کامپوزیت است.

معایب ونیر کامپوزیت برای مرتب کردن دندان‌ ها

ونیرها معمولا در صورت لب پر شدن یا شکستن، قابل ترمیم نیستند که البته در نسل های جدید احتمال لب پریدگی و شکستگی تقریبا به صفر رسیده است. همچنین ممکن است دقیقا با رنگ دندان های دیگر تطابق نداشته باشند. رنگ ونیر را پس از جایگذاری، نمیتوان بار دیگر تغییر داد. بنابراین تصمیم نهایی در مورد رنگ ونیر باید تا قبل از چسباندن آن گرفته شود. در صورتی که میخواهید دندان هایتان را سفید کنید باید پیش از دریافت ونیر این کار را انجام بدهید. ونیر ممکن است از جای خود بیرون بزند و بیفتد البته این امر محتمل نیست. برای به حداقل رساندن احتمال این وضعیت، ناخن هایتان را نجوید، مداد، یخ یا اجسام سخت دیگر را گاز نگیرید چون همه این کارها فشار زیادی بر دندان ها وارد میکنند. 

 بیشتر بخوانید ... ونیرها چگونه کار می کنند؟

قیمت ونیر کامپوزیت دندان

برای دریافت قیمت ونیر کامپوزیت دندان با ما تماس حاصل فرمایید.


نتیجه گیری:

زیبایی و مرتب بودن دندان‌ ها بودن شک نقش بسیار مهمی در زیبایی صورت و بالا رفتن اعتماد به نفس هر فرد دارند. همانطور که داشتن دندان‌ های نافرم و زرد اعتماد به‌ نفس را از انسان میگیرد. امروزه با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی داشتن دندان‌ های زیبا و سفید و در کنار آن لبخند های جذاب و دلنشین آرزوی دور از دسترسی نیست. کلینیک دندانپزشکی تاج، کلینیکی است که متخصصان در آن علم و تجربه کافی در زمینه زیبایی دهان و دندان را داشته و با گذراندن دوره‌ های متعدد دندانپزشکی و داشتن مدارک معتبر از برترین مراکز دندانپزشکی جهان می‌ توانند شما را در داشتن دندان‌ های زیبا و بدون مشکل یاری کرده و لبخندی زیبا به شما هدیه کنند.

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟