02144444103
هزینه و قیمت ارتودنسی دندان

هزینه و قیمت ارتودنسی دندان

27 اسفند 97 ارتودنسی

ارتودنسی یک درمان عالی برای افرادی است که باید دندان های آن ها شکل منظمی بگیرد و ردیف و زیبا شود و همینطور برای اشخاصی است که ناهنجاری های فک و صورت دارند مانند جلو آمدن یا داخل رفتن غیر عادی فک. مهمترین مزیت ارتودنسی این است که پس از مرتب شدن دندان ها از پوسیدگی های بین دندانی یا هرگونه فشار به ریشه دندان ها و همچنین بیماری های لثه جلوگیری می شود و این خود موجب طول عمر بیشتر دندان ها می گردد.

از دیگر مزایای این درمان می توان به راحت تر صحبت کردن بیمار، هضم بهتر غذا و در نتیجه از بین رفتن مشکلات گوارشی اشاره کرد. اکثراً ناهنجاری های فک و صورت یا ردیف نبودن دندان ها می تواند علت ژنتیک یا ارثی داشته باشد البته افرادی هم هستند که در کودکی با کشیدن دندان و عدم استفاده از یک فضانگهداره مناسب دچار به هم ریختگی جایگاه دندان ها شده اند. در کلینیک دندانپزشکی تاج شما می توانید از متخصصین دندانپزشکی کودکان برای درمان های کودکان خود کمک گرفته تا در آینده نیازی به ارتودنسی و پرداخت هزینه های اضافی نداشته باشید.

 بیشتر بخوانید ... جادوی ارتودنسی

تاثیر ارتودنسی  بر چهره

شکی نیست که یک ارتودنسی ماهرانه و دقیق می تواند بر چهره بیمار تاثیر قابل توجهی داشته باشد. از مهمترین تأثیر این درمان بر چهره می توان به رفع وضعیت آندر بایت و اور بایت اشاره کرد که در حالت آندربایت دندانهای فک پایین به دلیل رشد بیشتر فک پایین از دندان های فک بالا جلو تر می روند و فک پایین دچار بیرون زدگی می شود  و در حالت اور بایت دندان های فک بالا جلوتر از دندان های پایینی قرار می گیرند و فک بالا دچار بیرون زدگی می شود.

ارتودنسی درمانی است که علاوه بر زیبایی چهره به شما این امکان را می دهد که بتوانید به راحتی صحبت کنید، لبخند بزنید و در عین حال از سلامتی کامل دندان ها برخوردار باشید. لذا خدمتگزاران شما در کلینیک دندانپزشکی تاج پیشنهاد می نمایند درصورتیکه هرگونه احساس ناخوشایندی از وضعیت و ظاهر دندان ها یا فرم فک و صورت خود دارد، با متخصص ارتودنسی ما مشاوره ای دقیق و موثر داشته باشید و درمان خود را در کلینیکی مدرن و استاندارد پیگیری کنید و در کوتاه ترین زمان به نتیجه دلخواه برسید.

هزینه و قیمت ارتودنسی دندان

انواع ارتودنسی

این درمان بر اساس نیاز بیمار می تواند بسیار متفاوت باشد که طبق نظر یک متخصص ارتودنسی با تجربه و حاذق مشخص می گردد. البته در مواردی که بیمار بخواهد نوع درمان کمی هم در ظاهر جنبه زیباتر و بهتر داشته باشد، پزشک متخصص در صورت امکان می تواند از براکت های رنگی یا نامرئی استفاده نماید. از انواع ارتودنسی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ثابت

  همانطور که از اسم آن مشخص است به طور ثابت در طی مدت درمان روی دندانهای شما قرار می گیرد و از دهان خارج نمی شود. معمولا از مواد فلزی، بیرنگ یا کامپوزیتی (سرامیکی) در این روش استفاده می شود.

 • متحرک

  این نوع درمان بیشتر برای افراد زیر ۱۴ سال مناسب است و با توجه به اینکه شما می توانید در زمان غذا خوردن یا مسواک زدن آن را از دهان خارج کنید پس فشار کمتری روی دندان ها داشته و تاثیر آن هم نسبت به روش ثابت کمتر بوده و برای درمان در سنین پایین مناسب است.

 • نامرئی

  این روش از روش های نوین ارتودنسی می باشد که به اینویزیلاین (Invisalign) معروف است و از یک پوشش پلاستیکی استفاده می شود که روی دندان ها قرار می گیرد و معمولا هر دو هفته یکبار عوض می شود. در این روش با وارد آمدن نیرویی ثابت روی دندان ها ردیف شدن آن ها به خوبی صورت می گیرد.

 • لینگوال

  در این روش از براکت ها در پشت دندان ها استفاده می شود و روی دندان ها اثری از ارتودنسی دیده نمی شود. البته باید توجه داشت تا زمانیکه بیمار به محل براکت ها در دهان عادت کند کمی زمان نیاز دارد و همچنین تنظیم سیم و نصب براکت ها کمی سخت تر از نصب آن ها روی دندان ها می باشد.

 • فانکشنال

  این نوع پلاک در تصحیح ناهنجاری های فکی مانند جلو آمدن یا عقب رفتن فک کاربرد دارد. این پلاک ها در دو حالت ثابت و متحرک هستند که نوع متحرک آن بیشتر مورد توجه است. در برخی موارد براکت ثابت و پلاک فانکشنال ثابت به طور همزمان استفاده می شود که باعث کاهش طول دوره درمان می گردد.

 • درمان با جراحی فک

  در برخی از موارد به تشخیص دندانپزشک متخصص برای رفع ناهنجاری های فک نیاز به جراحی می باشد. به طور معمول بهترین زمان برای این درمان هجده تا چهل و پنج سالگی می باشد زیرا باید از توقف رشد فک اطمینان حاصل شود.

 • ارتودنسی پیشگیری

  معمولا در سن هفت سالگی یا کمتر برای جلوگیری از هر نوع ارتودنسی و جراحی فک و همچنین کاهش احتمال کشیدن دندانها و پرداخت هزینه های بیشتر در آینده، با نظر ارتودنتیست (متخصص ارتودنسی) می توان از انواع روش های پیشگیرانه استفاده نمود. در این روش ها معمولا از فضانگهدارنده، فیس ماسک و … استفاده می شود. فیس ماسک برای رفع جلوآمدگی فک پائین استفاده می شود و فضانگهدارنده پس از کشیدن دندان های شیری برای ایجاد فضای مناسب جهت رشد دندان دائمی استفاده می گردد.

 • ارتودنسی سریع

  معمولا این روش نوین برای سرعت عمل بخشیدن به دوره درمان استفاده می گردد. متقاضیان این روش بزرگسالان بوده و جزء گران ترین نوع ارتودنسی به شمار می رود. این نوع درمان جهت رفع بهم ریختگی های خفیف دندانی و انحراف های کوچک استفاده می شود. در ارتودنسی سریع یک جراحی کوچک روی استخوان و لثه انجام می شود تا فضای بهتری برای مرتب شدن دندان ها ایجاد گردد. طول دوره درمان در این روش تنها چند ماه می باشد، درحالی که در روش های معمول این مدت یک الی دو سال است.

 • درمان با ایمپلنت دندان

  بهتر است ایمپلنت بعد از درمان ارتودنسی انجام شود تا از طریق ارتودنسی، فضای دقیق و مناسبی برای کاشت دندان ایجاد گردد. این در حالی است که اگر شما پس از ایمپلنت هم نیاز به مرتب کردن دندان داشته باشید با مهارت و برنامه ریزی دقیق متخصص مربوطه، می توان از همان دندان ایمپلنت شده برای مرتب کردن دندان ها استفاده کرد. معمولا زمانی این حالت درمان ایجاد می گردد که تعداد دندان های بیمار کمتر از تعداد طبیعی است و به اجبار باید از دندان ایمپلنت شده استفاده کرد.

 • درمان با کشیدن دندان

  با وجود اینکه امروزه متخصصین سعی دارند درمان ها را بدون کشیدن دندان انجام دهند و این آگاهی در بین بیماران هم ایجاد شده و ایشان هم به فکر لبخند زیباتر خود و حفظ دندانشان هستند، چنانچه فضا و قوس فکی بیمار کوچک و به هم ریختگی دندان ها زیاد باشد ارتودنتیست باید برای درمان صحیح، اقدام به کشیدن دندان کند که پس از بررسی های لازم و مشاهده رادیوگرافی شماره دندان را مشخص می کند.

هزینه ارتودنسی دندان چقدر است؟

در کلینیک دندانپزشکی تاج شما می توانید درمان خود را با یکی از بهترین متخصصین ارتودنسی شروع کنید و با توجه به شرایط اقساطی بسیار مناسبی که ما در اختیارتان می گذاریم با آسودگی کامل به نتیجه دلخواه خود برسید. 

سن ارتودنسی

با پیشرفت علم و انواع روش های درمانی ارتودنسی در هر سنی قابل درمان است. با این وجود متخصصین بهترین سن درمان را در زمان کودکی خصوصا هفت سالگی می دانند . معمولا برای کودکانی که حتی دندان های شیری آن ها کامل در نیامده است.

ارتودنسی چه مدت طول می کشد

معمولا این سوال برای اکثر متقاضیان مطرح است که این درمان چه مدت طول می کشد. باید به این نکته توجه داشت که فاکتور سن بیمار، میزان به هم ریختگی دندان ها و همکاری بیمار در طی درمان بسیار تعیین کننده است. اما به طور کلی درمان ها با براکت ثابت سریعتر و بهتر هم نتیجه می دهد.

آیا ارتودنسی درد دارد

در واقع این درمان برای بیمار درد شدید و طاقت فرسایی ایجاد نمی کند بلکه تنها بر اساس میزان به هم ریختگی دندان ها یا مشکلات فک در زمان استفاده از براکت های ثابت و در هنگام نصب براکت ها یا تعویض سیم با درد خفیفی همراه است که خیلی سریع برطرف می شود و در صورت عدم تحمل بیمار از مسکن های خفیف استفاده می شود. همچنین استفاده از مایعات سرد و بستنی در روزهای اول به کاهش درد کمک می کند.

هزینه و قیمت ارتودنسی دندان

ارتودنسی در سنین بالا

این درمان با وجود اینکه در سنین کودکی بهتر نتیجه داده و شانس رسیدن به نتیجه مطلوب را افزایش می دهد، اما در رده سنی بزرگسال هم قابل انجام است و با رعایت نکاتی که از سوی دندانپزشک مطرح می شود ، ارتودنسی در سنین بالا نیز می تواند موفقیت آمیز باشد.

عوارض ارتودنسی

اگر ارتودنسی توسط متخصص مجرب انجام شود تقریبا عوارض احتمالی آن رو به صفر است. اما باید بدانید که عدم رعایت صحیح بهداشت دهان و دندان از سوی بیمار خصوصاً در مواردی که از براکت های ثابت استفاده می کند می تواند باعث عوارض مهمی مثل پوسیدگی دندان ها یا بیماری های لثه شود. از طرفی چنانچه درمان توسط دندانپزشک غیر مجرب انجام شود احتمال رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه بیمار کم می شود. کلینیک دندانپزشکی تاج مفتخر است با در اختیار داشتن متخصصان مجرب، توانسته است این عوارض را در صورت همکاری بیمار به صفر برساند.

 بیشتر بخوانید ... آیا ارتودنسی درد دارد؟

قیمت ارتودنسی دندان

برای دریافت قیمت ارتودنسی دندان یا سیم کشی دندان با ما تماس حاصل فرمایید.


نتیجه گیری:

جلو آمدن دندان و ایجاد فاصله و حفره های کوچک میان دندان ها از جمله مشکلاتی هستند که در اثر یک ناهنجاری به وجود می آیند و زیبایی صورت و اعتماد به نفس هر فرد را کاهش می دهند. ارتودنسی یک درمان عالی برای افرادی است که باید دندان های آن ها شکل منظمی بگیرد و ردیف و زیبا شود. مهمترین مزیت ارتودنسی این است که پس از مرتب شدن دندان ها از پوسیدگی های بین دندانی یا هرگونه فشار به ریشه دندان ها و همچنین بیماری های لثه جلوگیری می شود و این خود موجب طول عمر بیشتر دندان ها می گردد.

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
 • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟