02144444103
کلینیک دندانپزشکی : مرکز تخصصی خدمات دندان پزشکی

کلینیک دندانپزشکی : مرکز تخصصی خدمات دندان پزشکی

27 اسفند 97 ارتودنسی ایمپلنت کلینیک دندانپزشکی

رفتن به دندانپزشک فقط به معنای دیدن دفتر کار خصوصی او نیست. کلینیک دندانپزشکی می تواند تمام نیازهای دندانپزشکی شما را تحت یک سقف قرار دهد و بیش از یک نوع متخصص دارای این نوع امکانات وجود ندارد. یک کلینیک دندانپزشکی می تواند در یک مدرسه دندانپزشکی، بیمارستان و مرکز بهداشت خصوصی (که توسط یک یا چند صاحب اصلی اداره می شود) قرار گیرد. در کلیه کشورها، کلینیک های دندانپزشکی علاوه بر معاینه و معالجه بیماران، تاکید بر آموزش بیمار برای پیشگیری از بیماری مجدد و ارائه روش های درمان برای بیماری های مشابه است که در یک عمل عمومی ضروری است. به طور متوسط یک کلینیک دندانپزشکی دارای یک یا چند متخصص دندانپزشک، دستیار دندانپزشک و متخصص بهداشت دهان و دندان است که خدماتی مانند کشیدن دندان، پرکردن دندان، ایمپلنت، ونیر، ارتودنسی و سایر مراقبت های دندانپزشکی لازم را فراهم می کنند، می باشد.

 بیشتر بخوانید ... کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج

چرا شما باید از خدمات کلینیک دندانپزشکی استفاده کنید؟

امروزه کلینیک های دندانپزشکی متعددی برای ارائه انواع خدمات دندانپزشکی وجود دارد که علاوه بر معاینه و معالجه بیماران به آن ها مشاوره هایی برای مراقبت و نگهداری از دندان هایشان را می دهند و دیگر مانند گذشته نیست که سلامت دندان و دهان ما بخاطر عدم آگاهی از نحوه نگهداری و نبود امکانات بهداشتی به خطر بیوفتد. همچنین با پیشرفت روز افزون علم می توان مشکلاتی مانند انواع لکه های روی دندان، جلو بودن لثه و دندان، داشتن دوباره دندان هایی مثل دندان های دائمی، فاصله و حفره های بین دندان و هر چیز دیگری که به زیبایی دهان و دندان و جویدن آسان انواع غذاها کمک می کند را بر طرف کرد. بنابراین شما به راحتی می توانید با دریافت خدمات کلینیک دندانپزشکی از سلامت دهان و دندان خود اطمینان حاصل کنید.

مشکلات استفاده از خدمات کلینیک دندانپزشکی

همانطور که سال تحصیلی آغاز می شود یا به نزدیکی های سال جدید می رسیم، کار کلینیک های دندانپزشکی برای برنامه ریزی قرار ملاقات ها نیز ممکن است کمی سخت تر شود و به همین دلیل کلینیک ها ساعت های طولانی تری بیماران را منتظر بگذارند و حتی برای یک نوبت ویزیت و معاینه بیشتر از یک هفته زمان دهند که در بیشتر مواقع باعث نارضایتی بیماران می شود. همچنین مشکلاتی نظیر: عدم داشتن دندانپزشک متخصصی که بتواند روش درمانی دندانپزشک قبلی را که آغاز کرده و اکنون ناقص مانده آن را کامل کند، عدم دسترسی به  پزشک حتی در حد یک تماس ضروری، جابجایی بیش از حد کارکنان دندانپزشکی و عدم ثبات و دلایل بسیار دیگری که باید حل شوند تا به ناراحتی بیماران منجر نشود.

کلینیک دندانپزشکی

چگونه بهترین کلینیک دندانپزشکی را داشته باشیم

تشخیص زودهنگام مشکلات دهان از طریق مراجعات منظم به دندانپزشکی در حفظ بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است و با استفاده از محصولاتی مانند خمیر دندان خالص پیشرفته حداقل دو بار در روز همراه با نخی معمولی، دو اقدامات پیشگیرانه عالی هستند، اما مسئله مهم این است که چگونه بهترین کلینیک دندانپزشکی را انتخاب کنیم؟ فاکتور های بسیاری وجود دارند که عبارتند از:

نظرات بیمارانی که به کلینیک دندانپزشکی مورد نظر شما مراجعه کرده اند، اعتبار و میزان محبوبیت آن کلینیک دندانپزشکی، کیفیت خدمات رسانی و تخصص کارکنان اعم از دندانپزشک معالج، دستیار دندانپزشک، متخصص بهداشت دهان و دندان و موارد بسیار دیگر که هر کدام نقش ویژه ای در انتخاب کلینیک دندانپزشکی دارند.

همچنین اپلیکیشن کلینیک های دندانپزشکی نسخه “موبایل” برای کمک به مراقبت از دندان ها برای کسانی که نمی توانند از نظر جسمی در مراکز درمانی حضور داشته باشند، طراحی شده است و کمک شایانی در طول روند درمانی انجام می دهند. 

انواع روش های درمانی مورد استفاده در کلینیک دندانپزشکی

  • اینله و اُنله دندان

اینله و اُنله نوعی ترمیم برای دندان های عقبی است که دچار پوسیدگی های خفیف تا متوسط شده اند و یا ترک خوردگی و شکستگی دارند اما از طرفی این آسیب آنقدر جدی نیست که بیمار نیاز به روکش داشته باشد. افرادی برای این نوع ترمیم ها مناسبند که دندان هایشان آنقدر پوسیدگی و خرابی دارد که نمی توان آن ها را با پر کردگی درمان کرد و از طرفی قسمت قابل توجهی از ساختار دندان نیز سالم مانده است که لزومی به روکش کردن نیست. با این روش، دندان پزشک می تواند به حفظ ساختمان دندان اصلی بیمار کمک کند. اینله دندان فضای بین شیارها و لبه های گردی که در سطح مرکزی دندان قرار دارند را می پوشاند و بسیار شبیه به پرکردگی است و قسمت داخلی دندان را پر می کند در حالی که اُنله وسیع تر بوده و تا شیار های طرفین دندان کشیده می شود. به دلیل پوشش گسترده ای که اُنله ایجاد می کند به آن روکش تکه ای نیز می گویند.

  • پیوند کامپوزیتی

پیوند کامپوزیتی به تعمیر دندان های فاسد شده، آسیب دیده یا تغییر رنگ داده شده با استفاده از موادی شبیه رنگ مینای دندان است. دندانپزشک شما فرسایش دندان را از بین می برد و کامپوزیت را بر روی سطح دندان قرار می دهد و سپس آن را به شکل دندان واقعی درست می کند قبل از درمان با نور شدید. با این کار به جای دندان آسیب دیده، دندان سالم را به وجود می آورند. این روش یکی از ارزانترین روش های زیبایی دندانپزشکی است که در دسترس بیماران مبتلا به پوسیدگی دندان، دندان های تراشیده شده یا ترک خورده و لبه های فرسوده است.

  • ونیر دندان

وینرهای دندانی لایه های به شکل و رنگ دندان واقعی هستند و برای بر طرف کردن مشکلات متعدد زیبایی  مانند از دندان های جدا شده، مینای دندان شکسته یا آسیب دیده تا شکاف قابل توجه بین دو دندان کاربرد دادند. دندانپزشک با استفاده از چسب مخصوص دندان، این روکش را به جلوی هر دندان اعمال می کنند.

  • ایمپلنت

ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی دندان ها پس از از دست رفتن دندان استفاده می شوند. دندانپزشک یک پیچ تیتانیوم کوچک را به فک در محل دندان از دست رفته وارد می کند که تاج را نگه دارد کند. تشخیص این ایمپلنت ها از دندان های طبیعی داخل دهان تقریبا غیر قابل ممکن هستند و هنگامی که متصل شوند، به طور دائمی در محل قرار می گیرند. بیماران باید در طول مدت قرارگیری ایمپلنت برای مراقبت از بهداشت دهان و دندان اقدام به پاکسازی پلاک و مواد غذایی از منطقه کنند.

کلینیک دندانپزشکی

  • ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان روشی است که در آن کلیه فواصل و برآمدگی های دندان ها که در اثر یک ناهنجاری بوجود آمده اند با استفاده از انواع لوازم و دستگاه ها که معمولا با نام سیک کشی دندان در بین مردم عادی شناخته می شود، بر طرف می سازد و در اکثر مواقع بعد از طی مدت درمانی دندان های فرد بیمار مرتب شده و زیبایی و هماهنگی خوبی در بین دندان ها بوجود می آید.

 بیشتر بخوانید ... پیشرفت شگرف چاپ سه بعدی در دندانپزشکی

نتیجه گیری:

کلینیک دندانپزشکی می تواند تمام نیازهای دندانپزشکی شما را تحت یک سقف قرار دهد و بیش از یک نوع متخصص دارای این نوع امکانات وجود ندارد. یک کلینیک دندانپزکشی می تواند در یک مدرسه دندانپزشکی، بیمارستان و مرکز بهداشت خصوصی (که توسط یک یا چند صاحب اصلی اداره می شود) قرار گیرد. همچنین کلینیک دندان پزشکی می تواند مشاوره و آموزش های اولیه و مورد نیاز جهت حفاظت از بهداشت دهان و دندان را برای عموم افراد جامعه ارائه دهد و از مشکلات زیادی پیشگیری کند.

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.