+98 2144 44 41 03
مهم ترین نکات مربوط به ونیر دندان در سال 2019

مهم ترین نکات مربوط به ونیر دندان در سال 2019

1 اردیبهشت 98 بهداشت دهان و دندان ونیر دندان ونیر کامپوزیت

مهم ترین نکات مربوط به ونیر دندان

بدون شک دندان‌‌ ها نقش بسیار مهمی در‌ زیبایی صورت دارند. همانطور که داشتن دندان‌‌ های نافرم و زرد اعتماد به‌ نفس را از انسان میگیرد در مقابل داشتن دندان‌ های ردیف و سفید اعتماد به‌ نفس انسان را دو چندان میکند. امروزه با پیشرفت روز‌افزون علم و تکنولوژی داشتن دندان‌‌ های زیبا و سفید و در کنار آن لبخند های جذاب و دلنشین آرزوی دور از دسترسی نیست. کلینیک دندانپزشکی تاج، کلینیکی است که متخصصان در آن علم و تجربه کافی در زمینه زیبایی دهان و دندان را داشته و با گذراندن دوره‌ های متعدد دندانپزشکی و داشتن مدارک معتبر از برترین مراکز دندانپزشکی جهان میتوانند شما را در داشتن دندان‌ های زیبا و بدون مشکل یاری کرده و لبخندی زیبا به شما هدیه کنند. ونیر دندان روشی است که میتواند دندان‌ های سفید و یکدستی را برای شما به ارمغان بیاورد. با معرفی روش ونیر دندان و هزینه آن در دندانپزشکی و همچنین معرفی بیشتر کلینیک دندانپزشکی تاج در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 بیشتر بخوانید ... ونیر و نکات مهم درباره آن

مراجعه به یک دندانپزشک متخصص

این فرایند هم یک کار ظریف است و هم یک کار کاملا جدی، بنابراین شما باید ابتدا کار دندانپزشک موردنظر را ببینید روش کارش را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کارش خوب است و میتوانید درمان دندان هایتان را به او بسپارید. همچنین مطمئن شوید که نظرتان را در مورد کارش قبل و بعد از درمان در اختیارش قرار میدهید، بطوری که 10 سال بعد هم بتوانید تاثیر کارش را دیده و از آن راضی باشید.

ونیر تنها راه نیست، اما یکی از بهترین گزینه هاست

هر کس که بطور کلی از شکل و قیافه‌ ی دندان ها و یا لبخند خودش راضی نیست میتواند از درمان به روش ونیر بهرمند شود، اما کلینیک دندانپزشکی تاج معمولا کسانی را معاینه و معالجه میکند که میخواهند یک مشکل را برطرف کنند. بعنوان مثال، این کلینیک بیمارانی دارد که با وجود دندان های کج نمیخواهند دوباره از ارتودنسی اسفاده کنند، یا کسانی که رنگ دندان هایشان را دوست ندارند و میخواهند آنها را به طور دائمی سفید کنند و برخی از بیماران که دندان های جلو خود را تراشیده اند و همچنین افرادی که ونیر های پورسلین زخیم تری در گذشته نصب کرده و الان لایه های طبیعی تری میخواهند.

ونیر تنها راه نیست، اما یکی از بهترین گزینه هاست

یک نوع لبخند برای همه اشخاص مناسب نیست

بیماران با درک آنچه که آنها درمورد دندان های خود دوست ندارند به کلینیک مراجعه میکنند و سپس کار ما این است که چیزی را که آنها دوست ندارند اصلاح کرده و به حالت مطلوب آنها مبدل کنیم ولی برخلاف اصلاح مو شما نمیتوانید عکس یک استایل مو را برداشته و به کلینیک نشان دهید و بگویید که “من دقیقا عین این استایل را می خواهم” ! چون روشی که برای یک فرد موثر و خوب است برای فرد دیگر ممکن است خوب نباشد.

نقص دار بودن = بی نقص بودن !

هدف ما ساختن دندانی بی نقص نیست، در عوض میخواهیم کاراکتر لبخند شما را تقویت کنیم، همچنین ما نمیخواهیم که کار دندانپزشکی ما قابل تشخیص باشد، ما میخواهیم که مردم وقتی به بیماران ما نگاه میکنند با خودشان بگویند که ” میدانم کاری کرده ولی نمیتوانم دقیقا بگویم چه کاری”.

شما مجبور نیستید بر روی تمام دندان هایتان ونیر نصب کنید

شما میتوانید ونیر را روی یکی از دندان هایتان نصب کنید (بعنوان مثال وقتی شما کوچک بوده اید زمین خورده بودید و الان این باعث شده تا نظم دندان هایتان بهم بریزد یا باعث خاکستری شدنشان شده است) یا اینکه کل مجموعه دندان هایتان را روکش کنید. در اصل این کار فقط به میزان نیاز شما و بودجه شما بستگی دارد. 

همچنین اگر قصد هر نوع جراحی پلاستیک بر روی صورتتان را دارید، قبل از انجام ونیر به دندانپزشک خود بگویید زیرا هر کاری که بر روی صورت انجام میشود همه‌ ی مواردی را که ما هنگام معالجه بیمارانمان انجام میدهیم بهم میخورد اگر شما بعنوان مثال پروتز لب انجام دهید. چه ونیر داشته و چه نداشه باشید این کار میتواند بر روی دندان های شما سایه انداخته و باعث شود تا خاکستری تر دیده شوند.

شما مجبور نیستید بر روی تمام دندان هایتان ونیر نصب کنید

رنگ یک ونیر واقعا یک مسئله ی پیچیده است

مردم همیشه میخواهند دندان هایشان طبیعی و سفید دیده شوند، اما دندان های شما بطور طبیعی سفید مایل به زرد یا سفید مایل به خاکستری است اما همه میخواهند دندانشان سفید کامل باشد. پس راه حل این است تا کاری کنیم تا بدون این که دندان هایشان ضخیم تر، مات و یا مصنوعی دیده شوند لبخندشان سفید شود. برای یافتن بهترین تن رنگ ما معمولا به تن رنگ پوست یک فرد نگاه میکنیم تا بهترین رنگ را انتخاب کنیم.

پس از صحبت کردن درباره نیاز های ونیر خود، نسخه های موقتی از آن ساخته میشوند تا برای این که مطمئن شوید از چیزی که با دندانپزشک خود صحبت کرده اید درست شده یا نه، قالبی از دندان های شما گرفته شده و ونیر های موقتی از یک مایع کامپوزیت ساخته میشود. این را همانند یک طرح برای دندان هایتان در نظر بگیرید.

پس از صحبت کردن درباره نیاز های ونیر خود، نسخه های موقتی از آن ساخته می شوند

برای مشاوره هم صرفا یک هزینه ی جداگانه وجود دارد

همه موارد فوق در مشاوره بحث میشوند، مشاوره هم هزینه ی مخصوص خود را دارا میباشد اما شما تصمیم میگیرید که پروسه را ادامه دهید یا نه. زمانی که شما با طرح ونیر خود موافق باشید و تصمیم بگیرید که چه تعدادی نیاز دارید، قالب ها و عکس های اشعه ی ایکس بیشتری گرفته میشود، سپس شما روز بعد برای آماده شدن دوباره مراجعه میکنید. همچنین “آمادگی” به این معنی نیست که دندان شما به اندازه یک برآمدگی کوچک تراشیده شود. 99 درصد مواقع ما نیازی نداریم که بیش از 0.5 میلیمتر از دندانتان را بتراشیم تا دندان های شما شبیه موارد زیر شود:

آمادگی" به این معنی نیست که دندان شما به اندازه ی یک برآمدگی کوچک تراشیده شود

علت اصلی که باعث میشود تا دندان های ما با بقیه متفاوت باشد این است که ما از ابتدا بدون این که اصلا کار را شروع کنیم لبخند نهایی را طراحی میکنیم.

شما می توانید روکش های جزئی یا کامل نصب کنید

هر مورد متفاوت است، شما میتوانید بر اساس نیاز خود ونیر پورسلین (لمینت) را بر روی دندان خود قرار دهید و یا در حالت حداکثر شما نیاز خواهید داشت تا حدود 0.5 میلیمتر دندان هایتان را تراش دهید تا ونیر کامل نصب شود. وقتی که شما ونیر های موقتی خود را گرفتین، آنها را حدود 7 تا 10 روز خواهید داشت. به این ترتیب شما میتوانید ببینید که چگونه با لبخند جدید خود زندگی خواهید کرد و سپس بعد از یک هفته بازگشته و اگر خواهان ایجاد تغییری هستید درمورد آن دوباره صحبت بکنید. 

قبل از شروع فرایند نصب ونیر، به شما بی حسی موضعی تجویز میشود

صرف نظر از اینکه روکش جزئی یا کامل را انتخاب کنید، شما تحت یک پروسه ی پزشکی قرار میگیرید، پس بی حسی موضعی لازم است. فرض کنید این نوعی جراحی پلاستیک برای دندان هایتان است و اینکه فرایند چقدر طول خواهد کشید بسته به این دارد که چه تعداد از دندان هایتان را ونیر کنید. برای مثال برای 10 دندان حدود 3 ساعت وقت نیاز است.

قبل از شروع فرایند نصب ونیر، به شما بی حسی موضعی تجویز میشود

حساسیت باندینگ یک پدیده ی واقعی است و میتواند برای شما اتفاق بیفتد

پنجاه درصد از بیماران در معرض مبتلا شدن به حساسیت باندینگ (یک واکنش بین دندان های شما و سیمان پیوند است) قرار میگیرند. درد شدید آن میتواند شش ساعت بعد از بی حسی ادامه پیدا کند و به دنبال آن درد ایجاد شود که در موج های پیاپی که اتفاق می افتد به وجود می آید. ایبوپروفن در این وهله میتواند به شما خیلی کمک کند. روز ها بعد از پروسه یک دوره ی تعدیل وجود دارد که در آن ممکن است شما هنگام جویدن احساس درد یا بی حسی کنید، اگر هر کدام از این ها اتفاق افتاد به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا آنها بتوانند با تغییرات کوچک به دندان های شما تمام ذرات میکروسکوپی سیمان اضافه ای که بین دندان های شما گیر کرده را پاکسازی کنند.

لثه های شما درد شدیدی خواهند داشت

علاوه بر حساسیت احتمالی پیوند، یک فرآیند بهبودی کامل وجود دارد که لثه های شما از آن خواهند گذشت، زیرا آنها نیاز دارند تا در اطراف دندان جدید دوباره شکل گیری کنند.

لثه های شما درد شدیدی خواهند داشت

هر چه بیشتر به دندان های خود فشار بیاورید، فرایند بهبودی آنها هم طولانی تر خواهد بود بدین گفته این ها همه درد های موقتی هستند و بعد از یک ماه یا کمی بیشتر شما فراموش خواهید کرد که دندان هایتان را مورد اصلاح قرار داده اید چون حس خواهید کرد که آنها دندان های طبیعی شما هستند. همچنین همانند دندان های مصنوعی ونیر ها هم حدود 15 تا 20 سال دوام می آورند و بعد از آن باید تعویض شوند. با این حال اگر شما از آنها مراقبت نکنید، مجبور خواهید شد آنها را زودتر عوض کنید.

برای جایگزینی ونیرها، به آرامی و با دقت روکش قدیمی را در می آورند و فرآیند نصب ونیر جدید را شروع میکنند. برای این که برای مدت طولانی تری آنها را سالم و تمیز نگه دارید، شما میبایست سالی دوبار به طور مرتب به دندانپزشک برای تمیز کردن آنها مراجعه کنید و برای جایگزینی ونیرها دندان های طبیعی شما دوباره تراشیده نخواهند شد. دندان پزشک از عینک میکروسکوپی اسفاده خواهد کرد تا مطمئن شود دندان های طبیعی شما را مورد تراش قرار نمیدهد.

 بیشتر بخوانید ... ونیرها چگونه کار می کنند؟

نتیجه گیری:

زیبایی و مرتب بودن دندان‌ ها بودن شک نقش بسیار مهمی در زیبایی صورت و بالا رفتن اعتماد به نفس هر فرد دارند. همانطور که داشتن دندان‌ های نافرم و زرد اعتماد به‌ نفس را از انسان میگیرد. امروزه با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی داشتن دندان‌ های زیبا و سفید و در کنار آن لبخند های جذاب و دلنشین آرزوی دور از دسترسی نیست. کلینیک دندانپزشکی تاج، کلینیکی است که متخصصان در آن علم و تجربه کافی در زمینه زیبایی دهان و دندان را داشته و با گذراندن دوره‌ های متعدد دندانپزشکی و داشتن مدارک معتبر از برترین مراکز دندانپزشکی جهان می‌ توانند شما را در داشتن دندان‌ های زیبا و بدون مشکل یاری کرده و لبخندی زیبا به شما هدیه کنند.

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.