02144444103
مهم ترین مشکلات ارتودنسی دندان

مهم ترین مشکلات ارتودنسی دندان

12 دی 97 ارتودنسی بهداشت دهان و دندان زیبایی کودکان

اردتودنسی دندان یکی از مهم ترین و اساسی ترین شاخه های تخصص در دندانپزشکی است. حوزه درمانی این تخصص رسیدگی به تغییرات چیدمان دندان و نحوه قرارگیری دندان ها نسبت به فک دیگر و همین طور چگونگی رشد فک بیمار می باشد.

از آنجایی که ارتودنسی یک تخصص است پس اگر در این حوزه مشکلی وجود داشته باشد باید به متخصص اردتودنسی مراجعه شود. دقت شود که نادرست بودن انتخاب متخصص ارتودنسی علاوه بر اینکه سبب تلف شدن وقت و هزینه خواهد شد ، می تواند مشکلات جبران ناپذیری برای فک و دندان به دنبال داشته باشد.

اساسی ترین مشکلات ارتودنسی

مشکلات و عارضه های بسیاری وجود دارد که می تواند سبب مراجعه فرد به متخصص ارتودنسی گردد. اگر مشکلات ارتودنسی دندان به موقع درمان نشود ممکن است ناهنجاری های فراوانی را سبب شود. پس برای درمان مشکلات ارتودنسی مراجعه به یک کلینیک دندانپزشکی مناسب و همین طور متخصص دارای صلاحیت کاری است که بیمار باید انجام دهد.

مشکلات ارتودنسی

مشکلات ارتودنسی- عدم قرارگیری فک پایین در موقعیت مناسب

1- رشد نامناسب فک بیمار

طبق نظر متخصصان بهترین سن برای درمان مشکلات ارتودنسی 7 سالگی است. از آنجایی که اکثر مشکلات ارتودنسی تحت الشعاع رشد فک هستند ، در سنین پایین آسان تر و راحت تر درمان می شوند. درمان در سنین پایین تر در بیشتر موارد باعث کوتاه شدن طول درمان و همچنین کمتر شدن هزینه درمان می گردد.

بیشتر بدانیم »»» راه های موثر برای تشویق کودکان به مسواک زدن

در سنین 7 سالگی چنانچه فک فرد با مشکلاتی مواجه باشد و یا چیدمان دندان های کودک مرتب نباشد ، این در واقع اخطاری است برای مراجعه به متخصص و کلینیک دندانپزشکی کودکان جهت درمان به موقع.

مشکلات ارتودنسی

مشکلات ارتودنسی- نامرتب بودن دندان ها دلیلی برکاهش اعتماد به نفس

2- نا مرتب بودن دندان ها

همیشه گفتیم که داشتن لبخندی دلنشین در گرو داشتن دندان هایی زیباست. پس نا مرتب بودن دندان ها ممکن است موجب ناراحتی و پایین بودن میزان اعتماد به نفس فرد شود. به همین منظور می توان با مراجعه به ارتودنس متخصص این مشکلات را درمان کرد.

بیشتر بدانیم »»» همه چیز در مورد ارتودنسی

در بسیاری از موارد علاوه بر نا مرتب بودن دندان ها فواصل بین دندان ها خود می تواند عاملی برای مراجعه به پزشک باشد که با روش هایی نظیر لمینت قابل درمان خواهد بود.

مشکلات ارتودنسی

مشکلات ارتودنسی- خالی بودن جای دندان اساسی ترین دلیل نیاز به ارتودنسی

3- خالی بودن جای دندان های کشیده

خالی بودن جای دندان های کشیده یا به عبارتی بی دندانی یکی از عمده ترین دلایل مراجعه به ارتودنس جهت درمان بی دندانی است. روشی که امروزه برای درمان این مشکل به کار می رود روش هایی مثل ایمپلنت دندان ، بریج دندان و … می باشد. انتخاب یک دندانپزشک حاذق برای درمان مشکل بی دندانی یک امر ضروری است.

بیشتر بدانیم »»» عمده ترین تفاوت دندان های بریج و ایمپلنت

چون در برخی موارد درمان بی دندانی ممکن است با جراحی همراه شود. علاوه بر این ایمپلنت دندان از جمله مواردی است در بحث بهداشت دهان و دندان که می بایست توسط پزشکان متخصص صورت گیرد.

علت تاکید داشتن این مقاله به انتخاب دندانپزشک ماهر به این خاطر است که در بحث هایی مانند ایمپلنت بررسی تراکم استخوان فک و مطالعات دیگر بر روی فک بیمار مطرح می گردد که باید هم جانب پزشک و هم از جانب بیمار جدی گرفته شود.

مشکلات ارتودنسی

مشکلات ارتودنسی- عدم توانایی در مسواک زدن و نخ کشیدن دندان ها

4- مشکلات مربوط به رعات بهداشت دهان و دندان

از آنجایی که رسیدگی به دندان های کج و نا مرتب و درمان این مسائل از جمله فعالیت های حوزه ارتودنسی است، پس مشکلات مربوط به بهداشت دهان و دندان هم می تواند سبب مراجعه بیمار به پزشک ارتودنس گردد.

بیشتر بدانیم »»» تغذیه و بهداشت دهان و دندان

از جمله مشکلاتی که  در حیطه بهداشت دهان و دندان ، نامرتب بودن دندان ها می تواند به دنبال داشته باشد مشکلات مربوط به نخ کشیدن دندان و مسواک زدن صحیح است. پس می توان گفت عدم توانایی در تمیز کردن دندان ها می تواند عاملی برای مراجعه به متخصص ارتودنسی باشد.

مشکلات ارتودنسی

مشکلات ارتودنسی- عدم توانایی در جویدن و آسیاب غذا

5- مشکلات مربوط به جویدن غذا

برای داشتن تغذیه مناسب علاوه بر داشتن دندان هایی سالم نیازمندیم دندان هایی داشته باشیم که سر جای خود باشند و بتوانند عمل جویدن و آسیاب کردن را انجام دهند. عدم توانایی در جویدن مناسب غذا ممکن است مشکلاتی از قبیل نارحتی های معده ، مشکلات گوارشی و … را به دنبال داشته باشد. لذا می توان گفت هر گونه اختلال در تعادل دندان ها می تواند مسئله جویدن غذا را دچار مشکل کند.

Source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

 

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ ) آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
 ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از 9 صبح تا 12 شب (روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
 ایمیل: Info@tajdentalclinic.com
Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

WeCreativez WhatsApp Support
کلینیک شبانه‌روزی تاج دنتال
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟