02144444103
برجسته ترین مزایای ایمپلنت دندان

برجسته ترین مزایای ایمپلنت دندان

2 دی 97 ارتودنسی ایمپلنت بهداشت دهان و دندان درمان ریشه زیبایی

تاکنون در مورد ایمپلنت دندان بحث های مختلفی انجام گرفته و اطلاعات زیادی به دست آورده ایم. اما اینکه مزایای ایمپلنت دندان چیست موضوعی است که امروز میخواهیم با هم به آن بپردازیم:
تا چندین سال پیش در ایران ، بازسازی و ترمیم دندان مربوط می شد به عملیاتی نظیر پر کردن دندان ، روکش گذاری و در صورتی که ریشه دندان از دست می رفت استفاده از پروتز نقطه نهایی ترمیم دندان بود.

بیشتر بدانیم »»» کلینیک دندانپزشکی

با ظهور تکنولوژی جدیدی به نام ایمپلنت ، ترمیم دندان با دنیای جدید و گام نوینی آشنا شد و توسعه یافت. و از آن پس ایمپلنت متقاضیان زیادی را به خود جلب کرد. امروزه ایمپلنت دندان راهکاری است که توسط دندانپزشکان و متخصصان زیادی توصیه می شود.
ایمپلنت یک جایگزین بسیار مناسبی برای دندان های از دست رفته است . چرا که ایمپلنت همانند دندان طبیعی دارای یک ریشه بسیار قوی است و با سایر دندان های فرد هماهنگی داشته و یک راهکار دائم و همیشگی است.

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان به عنوان یک درمان برای بی دندانی مزایای بسیار زیادی را داراست. در این مقاله می خواهیم برخی از اساسی ترین مزایای ایمپلنت دندان را برشماریم.

مزایای ایمپلنت دندان

زیباتر شدن ظاهر دندان ها

شکل و مدل دندان های ایمپلنت شباهت بسیار زیادی به دندان های طبیعی فرد دارد و این عامل باعث می شود دندان هایی طبیعی تر و در نتیجه لبخندی زیباتر داشت. همچنین از طرفی چون دندان ایمپلنت به گونه ای طراحی شده که با استخوان فک فرد ترکیب می شود در نتیجه این دندان برای او به دندانی دائمی مبدل خواهد شد.

بیشتر بدانیم»»» ایمپلنت

بهتر شدن نحوه گفتار فرد

وقتی برای درمان بی دندانی از دندان های مصنوعی با اتصالات سست استفاده می شود در گرفتار فرد مشکلاتی بروز خواهد داد. اما در ایمپلنت چون دندان به صورت خیلی محکم بر روی استخوان فک فیکس می شود در هنگام گفتار ، فرد دچار مشکل نخواهد شد.

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

راحت شدن خوردن غذا برای فرد

عمل جویدن غذا با استفاده از دندان های مصنوعی ممکن است دشوار باشد. همین طور با تحلیل رفتن فک فرد خوردن غذا باعث احساس درد و ناراحتی بر روی فک وی می شود. ولی از آنجایی که ایمپلنت همانند دندان طبیعی است پس به بیمار اجازه می دهد با خیالی راحت و آسوده و بدون اضطراب و استرس غذایش را نوش جان کند.

بیشتر بدانیم »»» دندانپزشکی کودکان

افزایش اعتماد به نفس

یکی از مهم ترین مزایای ایمپلنت دندان که باعث افزایش طرفداران آن گردیده کمک ایمپلنت به بالا رفتن اعتماد به نفس فرد می شود. از آن رو که برخلاف دندان مصنوعی ، ایمپلنت دندان شباهت بسیار زیادی به دندان های طبیعی دارد فرد اعتماد به نفس پیدا خواهد کرد. همچنین بی دندانی درمان شده وی از طریق ایمپلنت او را از صحبت کردن و یا لبخند زدن با خیالی راحت و آسوده باز نمی دارد.

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

دوام و ماندگاری دندان های ایمپلنت

دندان های ایمپلنت دارای دوام بسیار بالایی هستند و می توان گفت یک راهکار دائمی و همیشگی می باشد. پس با یک مراقبت مناسب و صحیح می توان دندان های ایمپلنت را برای مدت طولانی و حتی تا آخر عمر حفظ کرد. این ویژگی دندان های ایمپلنت خود یکی از جذاب ترین مزایای دندان های ایمپلنت به شمار می آید.

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

کمک به بهداشت دهان و سلامت دندان ها

از آنجایی که ایمپلنت دندان به دندان های مجاور دندان خالی آسیبی وارد نمی کند و نیازی به تراش دادن آن ها نیست ، پس می توان با اطمینان بیان کرد که ایمپلنت حافظ سلامت دندان های فرد می باشد. همین طور به علت سهولت نخ کشیدن دندان و مسواک زدن باعث مطلوبیت بهداشت دهان فرد می شود.

بیشتر بدانیم »»» ونیر 

نتیجه گیری

مواردی که در قسمت فوق برشمردیم از مهمترین و اساسی ترین مزایای ایمپلنت دندان می باشند. همان طور که مشاهده کردید به جرات می توان گفت وجود این مزایای با ارزش در قبال مبلغی که بابت درمان بی دندانی از طریق ایمپلنت دندان پرداخت می شود منصفانه و مقرون به صرفه تر از سایر درمان ها خواهد بود.

Source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس

تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com
Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.