02144444103
باکتری دهان به سرطان مری مرتبط است

باکتری دهان به سرطان مری مرتبط است

26 آبان 97 اصطلاحات دندانپزشکی

باکتری دهان به سرطان مری مرتبط است

این مقاله بسیار مهم در مورد باکتری دهان به سرطان مری مرتبط است ، است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. تجزیه و تحلیل میکروب های نمونه از دهان بیش از 120،000 نفر نشان داده است که دو نوع باکتری که منجر به بیماری لثه می شوند نیز به افزایش خطر ابتلا به سرطان مری مرتبط است.

این مطالعه که توسط مرکز سرطان Perlmutter NYU Langone Health در نیویورک نیویورک انجام می شود، نشان می دهد که برخی از انواع باکتری های دهان با خطر کمتر سرطان مری مرتبط هستند.

محققان در گزارش تحقیقات سرطان تحقیق می کنند که آنها از تاثیرات بالقوه سیگار، الکل و شاخص توده بدنی (BMI) در هنگام تجزیه و تحلیل اطلاعات استفاده می کنند.

باکتری دهان به سرطان مری مرتبط است

باکتری دهان به سرطان مری مرتبط است

جیونه یون، دبیر و اپیدمیولوژیست دانشکده پزشکی نیویورک، معتقد است که یافته های ما به ایجاد علل سرطان مری نزدیک تر می شود.

او می گوید که این “به این دلیل است که ما اکنون می دانیم که حداقل در بعضی موارد بیماری به طور پیوسته به وجود باکتری های خاص در دستگاه گوارش فوقانی مرتبط است.”

بیشتر بخوانید: ارتودنسی دندان

نیاز فوری برای استراتژی های پیشگیری جدید

سرطان مری یک سرطان است که در سلول های مرطوب، لوله ای از بافت عضلانی که غذا را از دهان به معده منتقل می کند، شروع می شود و معمولا به عنوان لوله غذا یا سرکه شناخته می شود.

این بیماری حدود 1 درصد از سرطان های تشخیص داده شده در ایالات متحده را تشکیل می دهد که هر ساله حدود 16،940 نفر می دانند که بیماری دارند و 15،690 نفر از آن ها میمیرند. سرطان در مردان بیشتر از زنان است.

از آنجا که پوشش مری دارای دو نوع اصلی سلول است، دو نوع اصلی از سرطان مری وجود دارد: آدنوکارسینوم مری (EAC) و کارسینوم سلول سنگفرشی مری (ESCC). در مطالعه جدید هر دو EAC و ESCC مورد بررسی قرار گرفتند.

باکتری دهان به سرطان مری مرتبط است

باکتری دهان به سرطان مری مرتبط است

متأسفانه، چون اکثر مردم کشف کرده اند که تا زمانی که بیماری پیشرفت نکند، سرطان مری دارند، فقط بین 15 تا 25 درصد آنها بیش از 5 سال است.

پروفسور آن می گوید: “سرطان مری یک سرطان بسیار سرنوشت ساز است و نیاز فوری به پیشگیری از ابتلا به سرطان، شناسایی زودهنگام وجود دارد.”

بیشتر بخوانید: ایمپلنت

میکروبیوتیک خوراکی و پیوند با سرطان

دهان انسان به صدها گونه از باکتری ها و دیگر موجودات تک سلولی متوسل می شوند. این “میکروبیوتیک دهان” زیستگاه های مختلفی از قبیل لثه ها، دندان ها، لوزه ها، زبان، گونه ها را اشغال می کند.

مطالعات نشان داده است که ترکیب میکروبیولویت خوراکی با عادت های مختلف مانند مصرف الکل سنگین، سیگار کشیدن و رژیم غذایی و همچنین در پاسخ به بیماری هایی مانند بیماری لثه (یا پریودنتال) و ریفلاکس معده تغییر می کند.

باکتری دهان به سرطان مری مرتبط است

باکتری دهان به سرطان مری مرتبط است

همچنین شواهدی وجود دارد که برخی از انواع میکروبیوتیک های خوراکی که باعث ایجاد بیماری های صمغی می شوند با سرطان سر و گردن ارتباط دارند.

پروفسور حن و همکارانش خاطرنشان می کند که – به طور عمده به عنوان یک نتیجه از مطالعات که استفاده از داده ها را از یک نقطه در زمان – یک دیدگاه طولانی مدت وجود دارد که ترکیب میکروبیولویت خوراکی تحت تاثیر قرار خطر ابتلا به EAC و ESCC.

اما مطالعه جدید که طی یک دهه به بیماران سالم ادامه می دهد، برای اولین بار از صدها نوع مختلف شناسایی می شود که باکتری های ویژه دهان مرتبط با خطر ابتلا به EAC و ESCC هستند.

بیشتر بخوانید: دندانپزشکی کودکان

برخی از باکتری ها خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می دهند

برای تجزیه و تحلیل آن، تیم میکروبیوتا را در نمونه های شستشوی دهان مورد مطالعه قرار داد که از 122،000 نفر بیشتر در دو مطالعه ملی شرکت داشتند. شرکت کنندگان به مدت 10 سال دنبال شدند، که طی آن محققان متوجه شدند که سرطان مری را توسعه می دهد.

این تیم اطلاعات ژنتیکی میکروب بیتی دهان (“میکروبیوم های خوراکی”) را در مقایسه با شرکت کنندگان که سرطان مری را با آن شرکت کنندگان معادل که بیماری را نداشت، مقایسه کردند.

آنها دریافتند که وجود Tannerella forsythia با خطر بالاتری از EAC مرتبط بوده و “فراوانی” Porfyromonas gingivalis به خطر بالای ESCC وابسته است.

باکتری دهان به سرطان مری مرتبط است

باکتری دهان به سرطان مری مرتبط است

در مقابل، آنها همچنین دو نوع باکتری – استرپتوکوک و نایسریا را شناسایی کردند که با خطر کمتر سرطان مری مرتبط بودند.

دومین ، Neisseria، شناخته شده است که نقش در تجزیه مواد سمی در دود تنباکو و در فراوانی بیشتر در حفره دهان افراد غیر سیگاری نسبت به افراد سیگاری دیده می شود.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید
رزرو آنلاین نوبت

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.