02144444103
از دست دادن دندان در دوران میانسالی و خطر بیماری قلبی

از دست دادن دندان در دوران میانسالی و خطر بیماری قلبی

17 آبان 97 اصطلاحات دندانپزشکی

از دست دادن دندان در دوران میانسالی و خطر بیماری قلبی

این مقاله بسیار مهم در مورد از دست دادن دندان در دوران میانسالی و خطر بیماری قلبی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. از دست رفتن دندان در میانسالی به خطر بالای بیماری قلبی عروقی وابسته است، جدا از عوامل خطر سنتی مانند فشار خون بالا، رژیم غذایی ضعیف و دیابت.

این نتیجه گیری از تحقیقات اولیه به رهبری دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی گرمسیری در نیو اورلئان، LA و دانشگاه هاروارد T.H. مدرسه بهداشت عمومی چان در بوستون، MA.

“علاوه بر سایر ارتباطات ثابت شده میان سلامت دندان و خطر ابتلا به بیماری،” لو چی، استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه Tulane، مطالعه می کند “یافته های ما نشان می دهد که بزرگسالان میانسالی که دو یا چند دندان را از دست داده اند در گذشته اخیر می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش دهد. “

این مطالعه برای اولین بار در مورد ارتباط بین سلامت دندان ها و بیماری های قلبی عروقی (CVD) نیست، بلکه برای اولین بار است که بر روی از دست رفتن دندان در دوران میانسالی تمرکز می کند و از پیش تعیین شده جلوگیری می کند.

از دست دادن دندان در دوران میانسالی و خطر بیماری قلبی

از دست دادن دندان در دوران میانسالی و خطر بیماری قلبی

یافته های جدید در جلسات علمی انجمن قلب آمریکا (AHA) 2018 در مورد اپیدمیولوژی و پیشگیری | شیوه زندگی و سلامت قلب و عروق، در نیواورلئان، LA برگزار شد.

این مطالعه هنوز به عنوان مقاله مورد بررسی قرار نگرفته است، اما شما میتوانید خلاصه ای را در مجله Circulation بخوانید.

بیشتر بخوانید: دندانپزشکی کودکان

تعریف CVD

CVD یک اصطلاح چتر برای بیماری های قلب و عروق است. این شامل بیماری های رگ های خونی می شود که: مغز (مانند سکته مغزی و سایر بیماری های مغزی و عروق) عرضه می کند. عضلات قلب (بیماری قلبی عروقی)؛ و بازوها و پاها (بیماری شریانی محیطی).

همچنین شامل شرایط دیگری است که می تواند قلب آسیب برساند (مانند بیماری های قلبی عروقی و بیماری های مادرزادی قلبی)، و همچنین شرایطی که لخته های خون تشکیل و مسدود کردن خون (مانند ترومبوز ورید عمقی و آمبولی ریوی) را تشکیل می دهند.

از دست دادن دندان در دوران میانسالی و خطر بیماری قلبی

از دست دادن دندان در دوران میانسالی و خطر بیماری قلبی

CVD علت اصلی مرگ در سراسر جهان است. در سال 2015، 17.7 میلیون نفر جان خود را از دست دادند، از جمله 7.4 میلیون نفر به دلیل بیماری قلبی عروقی و 6.7 میلیون نفر به علت سکته مغزی.

خطر ابتلا به CVD را می توان کاهش داد – به عنوان مثال، توقف سیگار کشیدن، پذیرش یک رژیم سالم، داشتن وزن طبیعی و داشتن فعالیت جسمی.

با این وجود، علاوه بر این استراتژی ها، نیاز به نشانگرهای جدید و قابل اعتماد از CVD وجود دارد به طوری که شرایط را می توان “به خوبی در زمان” شناسایی کرد تا درمان ها موثر باشد.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی دندان

بهداشت دهان و دندان و CVD

این مفهوم که بهداشت دهان و دندان با CVD ارتباط دارد جدید نیست – در حقیقت ابتدا بیش از 100 سال پیش ایجاد شد.

در سال 2012، AHA یک بررسی از ده ها مطالعات مرتبط را منتشر کرد و نتیجه گرفت که ارتباط بین بیماری پریودنتال و بیماری های عروقی آترواسکلروتیک وجود دارد و مستقل از “معاونین شناخته شده” است.

بیماری Atherosclerotic عروقی نوعی از CVD است که به وسیله آترواسکلروز ایجاد می شود که در آن رسوب های چسبنده به نام پلاک ها در داخل شریان ها ایجاد می شود و آنها را ضخیم و سخت می کند. همانطور که پلاک ایجاد می شود، جریان خون را محدود می کند و می تواند باعث حمله قلبی، سکته مغزی و حتی مرگ شود.

از دست دادن دندان در دوران میانسالی و خطر بیماری قلبی

از دست دادن دندان در دوران میانسالی و خطر بیماری قلبی

ابتدا تصور می شد که بهداشت ضعیف دهان ممکن است باعث ایجاد بیماری های قلبی عروقی شود، از طریق عفونت و التهاب.

با این حال، اخیرا، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که سلامت دهان و دندان ضعیف، به جای علت، آترواسکلروز را نشان می دهد و به این ترتیب می گوید که ممکن است به عنوان یک شاخص خطر برای CVD باشد.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت

از دست دادن دندان و بیماری قلبی عروقی

برای تحقیق، پروفسور چی و تیمش بر روی دندان ها و بیماری های قلبی عروقی تمرکز داشتند. آنها جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها در مورد هزاران نفر از مردان و زنان 45-69 ساله که در دو مطالعه بزرگ به دنبال: مطالعه سلامت پرستاران (NHS) و مطالعه پیگیری های حرفه ای بهداشت (HPFS).

هیچکدام از بیماران مبتلا به بیماری قلبی عروقی در ابتدای بیماری – که زمانی به مطالعه در سال 1986 (برای HPFS) و 1992 (برای NHS) پیوستند.

همانطور که از شرکت کنندگان در مورد تعداد دندان های طبیعی خود هنگام ثبت نام خواسته شد و همچنین در مورد از دست رفتن دندان های اخیر در پرسشنامه پیگیری، محققان توانستند در طی یک دوره 8 ساله، از دست دادن دندان ها را ارزیابی کنند.

از دست دادن دندان در دوران میانسالی و خطر بیماری قلبی

از دست دادن دندان در دوران میانسالی و خطر بیماری قلبی

افرادی که دندانهای کمتر از 17 دندان طبیعی در ابتدای زندگی دارند، خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی 25 درصد بالاتر از افرادی بود که دچار دود طبیعی 25-32 ساله بودند.
دانشمندان نتیجه گیری شده که نتایج آنها نشان “که در میان بزرگسالان میانسال، تعداد بیشتری از دندان از دست رفته در گذشته ممکن است با خطر پس از آن از [بیماری عروق کرونر قلب، مستقل از تعداد پایه دندان طبیعی و عوامل خطر سنتی همراه “

آنها اذعان می کنند که یافته ها محدود به این واقعیت است که آنها باید بر روی گزارش های خود شرکت کنندگان از دست دادن دندان متکی باشند، که می تواند برخی از آنها را در گروه های اشتباه در تجزیه و تحلیل به پایان برساند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید
رزرو آنلاین نوبت

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.