02144444103

فلوراید در دندانپزشکی

19 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

فلوراید در دندانپزشکی

این مقاله بسیار مهم در مورد فلوراید در دندانپزشکی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. یکی از ده مهمترین اقدامات بهداشت عمومی قرن بیستم

چرا رقابت؟

علاوه بر فلوروز و لکه دار شدن مینای دندان، بسیاری از استدلال های فلوراید، به خصوص فلوراسیون آب، “استدلال های حقوقی” است که بر مخالفت با دخالت دولت در حقوق فردی تأکید می شود. کسانی که در برابر آن می اندیشند، خطراتی مانند فلوروزیس دندانی، فلوروز اسکلتی، شکستگی های استخوانی، سرطان ها، نقایص زایمان، بر عملکرد تیروئید / کلیه، IQ کم، و حتی آلزایمر تأثیر می گذارد.

فلوراید در دندانپزشکی

فلوراید در دندانپزشکی

در سال 1986، آژانس حفاظت محیط زیست (EPA) غلظت حداکثر مجاز برای فلوراید در آب آشامیدنی 4 ppm ایجاد کرد، دستورالعمل طراحی شده برای جلوگیری از دسترسی عمومی به سطح مضر فلوراید است.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی

با این حال، یک مطالعه شورای ملی تحقیقاتی سال 2006 (NRC) که توسط EPA سفارش داده شده، آخرین اختلافات را ایجاد کرد. به نظر می رسد که علاوه بر فلوروز مینا ناخوشایند (در 4 ppm / L و بالاتر) احتمال افزایش خطر شکستگی استخوان در شرایط خاص، فلوروز اسکلتی و احتمال ایجاد سرطان استخوان وجود دارد – با این حال شواهد و شواهد کافی وجود ندارد.

همانطور که مصرف فلوراید افزایش یافته است، در سال 2015، خدمات بهداشت عمومی ایالات متحده (PHS) توصیه به 0.7 میلی گرم بر لیتر را تغییر داد تا به بهترین وجه بهترین تعادل حفاظت از پوسیدگی دندان را در حالی که محدودیت خطر فلوروزیس دندانی را فراهم می کند.

فلوراید – شستشو، ژل، جلا دادن و بیشتر

اثرات مفید فلوئورید موضعی بر اساس دانش فراوان است. تحقیقات مبتنی بر شواهد حاوی بیش از 65000 کودک و نوجوان در بیش از 130 آزمایش کنترل شده که بیش از پنجاه سال مورد مطالعه قرار گرفته است نشان می دهد که خمیر دندان فلوراید، دهانشویه، ژل و لاک باعث کاهش پوسیدگی دندان می شود، صرف نظر از فلوراید آب یا سایر منابع فلوراید.

بیشتر بخوانید: Pediatric Dentistry (دندانپزشکی کودکان)
فلوراید در دندانپزشکی

فلوراید در دندانپزشکی

شواهد نشان می دهد که کودکان با استفاده از فرم دیگری از درمان فلوئورید موضعی با خمیر دندان فلوراید، کاهش بیشتری در فساد دندانی به دست می آورند. تمرین بالینی فعلی معمولا حاوی یک روش مرسوم موضعی فلوراید مانند شستشوی دهان فلوراید، ژل و یا لاک الکل است که معمولا در کلینیک دندانپزشکی حرفه ای برای کودکان خطرناک تر در ایجاد پوسیدگی دندان به کار می رود.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) همچنان بر استفاده موثر از فلوراید ها برای پیشگیری از افتادن دندان در قرن 21 تاکید می کند. هر کس باید روزانه با خمیر دندان فلوراید مسواک را بپوشاند. از آنجائیکه شیوع و شیوع پوسیدگی متوسط ​​تا زیاد است، فلوراید آب روش انتخابی است.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید
رزرو آنلاین نوبت

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.