02144444103
مقدمه ای بر آسیب های ورزشی و دندانپزشکی

مقدمه ای بر آسیب های ورزشی و دندانپزشکی

17 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

مقدمه ای بر آسیب های ورزشی و دندانپزشکی

این مقاله بسیار مهم در مورد مقدمه ای بر آسیب های ورزشی و دندانپزشکی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. الگوی تروما و رفتار متخصصین بهداشت دندانی در جداسازی صدمات غیر مجاز و کسانی که از سوء استفاده هستند، اهمیت دارد. دندانپزشکان و پزشکان مسئولیت تشخیص، تعیین و یا مناسب مدیریت یا ارجاع افراد مبتلا به آسیب های شدید زخم دهان را می دهد، که به دلیل پیچیدگی آسیب و آموزش، دانش و تجربیات پزشکان واجد شرایط است.

راه هوایی مصون (تنفس) و یا مشکوک به از دست دادن هوشیاری نیاز به ارزیابی بیشتر توسط یک پزشک دارد. مهارت CPR (احیای قلب و ریه)، مهارت های حمایت از قلب و تنفس، برای کسب اطلاعات اضطراری، جهانی است و لازم است بدانید و لازم است.

مقدمه ای بر آسیب های ورزشی و دندانپزشکی

مقدمه ای بر آسیب های ورزشی و دندانپزشکی

مراقبت از جراحات صورت و دندان

برای رسیدن به میزان موثر و صحیح تشخیص زخمهای چهره، فک، دندان و ساختارهای مربوطه، یک روش سیستماتیک برای تروما ضروری است. ارزیابی شامل یک تاریخچه کامل، بررسی بصری و رادیوگرافی (اشعه ایکس) و ارزیابی فیزیکی است. درمان همچنین با توجه به سلامت بیمار و وضعیت رشد می کند.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی

بیشتر آسیب های دندان مصنوعی مرتبط با ورزش را می توان به سه دسته گسترده تقسیم بندی کرد که در اثر ضربه هایی که در طی بازی به بافت های نرم، فک و دندان ها وارد می شوند، طبقه بندی می شوند:

بافت نرم

  • بافت نرم – کبودی، برش ها و زخم به لب ها، گونه ها، لثه یا زبان. این زخم ها نیاز به مراقبت دقیق و تمیز کردن دارند تا مطمئن شوند که هیچ قطعه ای از دندان یا خاک وجود نداشته باشد. اگر انعطاف پذیری زیاد باشد، بخیه ممکن است لازم باشد. اگر زخم های سوراخ دار در حال حاضر درمان آنتی بیوتیک همراه با عکس های تکتونیک تکسوئید ممکن است برای جلوگیری از عفونت جدی و تهدید کننده زندگی لازم باشد.
مقدمه ای بر آسیب های ورزشی و دندانپزشکی

مقدمه ای بر آسیب های ورزشی و دندانپزشکی

فک

  • فک – جابجایی فک پایین (شکم) و / یا شکستگی فک بالا یا پایین. تروما به ساختارهای فراتر از دندان ها و استخوان های حمایتی آنها مانند شکستگی های استخوان شکمی نیاز به آزمایش و پیچیده تر پیچیده دارد. اختلالات فک ساده به طور کلی نسبتا ساده برای تصحیح است. شکستگی فک، بسته به وسعت و موقعیت، ممکن است از تثبیت ساده یا ترکیب کردن یک گروه یا گروهی از دندانها، باز کردن جراحی و پیوند دادن با بیهوشی عمومی ضروری باشد. شکستگی فک معمولا برای تشخیص میزان و مکان شکستگی ها به روش های مناسب اصلاح نیاز است تا تکنیک های تصویربرداری پیچیده تر مورد نیاز باشد. آنها معمولا نیاز به مهارت و تخصص جراحان دهان و دندان فک و دندانپزشکی دارند که در این زمینه تخصصی هستند.

دندانپزشکی

  • دندانپزشکی – هر چیزی برای انجام دندان ها از سقوط یا تراشه ساده، به شکستگی پیچیده یا آوالسیون (دندان از سوکت خارج می شود). شرایط دشوارتر زمانی رخ می دهد که دندان ها شکسته شوند، اصطلاح که به شکست در لایه های محافظ خارجی دندان، مینا و دنتین اشاره دارد. اگر شکستگی به اندازه کافی جدی برای قرار دادن پالپ درونی دندان باشد، با توجه به خمیدگی و بافت های عصبی، توجه فوری از دندانپزشک لازم است تا خطر ابتلا به دندان را کاهش دهد.
محافظ خارجی دندان

محافظ خارجی دندان

هدف اصلی این است که هر زمان که ممکن است دندان های آسیب دیده را نجات دهید: برای حفظ سلامت، عملکرد، زیبایی شناسی و جلوگیری از از دست رفتن دندان. دندانپزشکی مدرن همچنین می تواند روش هایی را برای ایمن سازی و درمان دندانهای شکسته، خم شده یا جابجایی با استفاده از اسپلینت کردن یا در غیر اینصورت ثبات آنها در طول فرآیند بهبود، به کار گیرد.

بیشتر بخوانید: Pediatric Dentistry (دندانپزشکی کودکان)

ارزیابی، تشخیص و درمان برای نوزادان آسیب دیده و دندان های بالغ متنوع خواهد بود و بستگی به عوامل بسیاری از جمله وضعیت دندان های دائمی (غیر فشرده) دارد که همه آنها در بخش های بعدی این موضوع مورد بحث قرار می گیرند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید
رزرو آنلاین نوبت

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.