02144444103
غلبه بر ترس دندان و اضطراب

غلبه بر ترس دندان و اضطراب

16 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

غلبه بر ترس دندان و اضطراب

این مقاله بسیار مهم در مورد غلبه بر ترس دندان و اضطراب است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. آیا قبل از انتصاب دندانپزشکی نسبت به آرامش خود فکر می کنید یا در مورد بازدید از کلینیک دندانپزشک کمی عصبی هستید؟ آیا شما در مورد آن چندین هفته یا چند هفته قبل از قرار ملاقات نگران هستید؟ آیا شما شخصی هستید که واقعا در مورد درمان دندان وحشت زده و در مورد آن همه وقت نگران هستید؟ حتی به نظر میرسد مواردی که راحت تر جلوه کنند، احساس اضطراب و اضطراب را افزایش می دهند و از کنترل خارج می شوند ، مانند داروهای ضد اضطراب، اکسید نیتروژن (گاز خندهدار) یا بیحسی موضعی – محو کردن محل درمان (تزریق ، سوزن ها، عکس ها)؟ هر کدام از این طیف ممکن است در آن باشد، ممکن است مفید باشد که بدانید شما تنها نیستید.

در واقع، داشتن کمی و یا حتی بسیار عصبی در مورد بازدید کنندگان دندانپزشکی معمول است. برخی مطالعات به این نتیجه رسیده اند که تا 75٪ از افراد مورد نظر حداقل ترس کمی نسبت به بازدیدکنندگان دندانپزشکی دارند.

غلبه بر ترس دندان و اضطراب

غلبه بر ترس دندان و اضطراب

علاوه بر این به نظر می رسد که 10 تا 15 درصد افراد از ترس بسیار زیادی برخوردار هستند، بنابراین این امر مانع از داشتن هر نوع درمان دندانپزشکی می شود. افرادی هستند که رویاهای دوردست در مورد درمان دندانپزشکی دارند. بعضی فقط غذا های نرم را می خورند، زیرا آنها می ترسند که آنها ممکن است یک دندان تراشیده و سپس نیاز به درمان دندان داشته باشند. به عنوان یک نتیجه، این افراد که از درمان دندانپزشکی خودداری می کنند، سال ها مبتلا به درد دندان، عفونت و ظاهر بد می شوند.

بیشتر بخوانید: Pediatric Dentistry (دندانپزشکی کودکان)

خبر خوب

حالا وقت خبرهای خوب است! اول، آن را برای بسیاری از مردم که از اینکه می دانند که تنها نیستند، مفید است. مهم است که متوجه شوید که کمک در دسترس است. در واقع، تجربه نشان داده است که حتی افرادی که در مورد روش های دندانپزشکی ترسانده اند، می توانند از ترس و اضطراب خود مطلع شوند و یاد بگیرند که درمان دندان را به شیوهای که آرام و بی خطر است احساس کنند. اگر مدت زمان زیادی را می ترسیدید، ممکن است دچار این اعتقاد باشید، اما حتی افرادی با ترس های طولانی مدت نیز می توانند کمک کنند. قبل از اینکه ما توصیف کنیم که چگونه ممکن است ترس از دندانپزشکی بیش از حد برطرف شود، ابتدا چیزهایی را درباره آنچه باعث ترسیدن افراد می شود، بررسی می کنیم.

مردم چگونه از بازدید دندانپزشکی می ترسند؟

هر کس که می ترسد، از جایی آموخته که درمان دندانپزشکی چیزی برای ترسیدن است. برخی افراد این را یاد می گیرند زیرا تجربه های دندانپزشکی قبلی خود را داشته اند. احساس از دست دادن کنترل در محیط دندانپزشکی ممکن است برای جلوگیری از درمان دندانپزشکی برای همیشه کافی باشد. و دیگران ممکن است به خاطر داستانهایی که شنیدهاند، فیلمهایی که آنها مشاهده کردهاند یا تجارب غیرمستقیم دیگری، ممکن است ترس داشته باشند. پیام فرستاده شده به یک کودک از پدر و مادر ترس ممکن است که رفتن به دیدن یک دندانپزشک چیزی است که از آن می ترسم. چنین پیام هایی ممکن است باعث شود افراد از درمان جلوگیری کنند و هیچ فرصتی برای یادگیری چیزهای متفاوت نداشته باشند.

غلبه بر ترس دندان و اضطراب

غلبه بر ترس دندان و اضطراب

ترس و اضطراب نیز می تواند به صورت سه گانه تقویت شود. اینگونه درباره اش فکر کن؛ سعی کنید به یاد داشته باشید زمانی که شما واقعا از چیزی چیزی می ترسم، آیا شما به یاد داشته باشید که چگونه بدن خود را احساس؟ آیا قلب شما ضربدری شدید، عرق کف دست، معده در یک گره؟ این علائم و نشانه های ترس بودن، همه احساسات ناخوشایند هستند. بنابراین، اگر فردی که در حال حاضر می ترسد خود را مجبور به انجام درمان دندان و تجدید تجربیات همان احساس بد در طول انتصاب، پس آنچه آنها پس از آن را به یاد داشته، همان احساسات ناخوشایند است. مهم نیست که چگونه دندانپزشک دوستانه باشد یا اینکه درمان درد و دلپذیری است. چیزی که به خاطر می آورید، احساس ترس است، بنابراین این ایده را تقویت می کنید که چیزی از آن می ترسد.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی

گرفتن آرامش و ایمنی

همانطور که قبلا گفتیم، حتی ممکن است برای افرادی که ترسناکتر هستند، ترس خود را کاهش دهند و یاد بگیرند که درمان دندانپزشکی را به نحوی آرام و سالم ببینند.

غلبه بر ترس دندان و اضطراب

غلبه بر ترس دندان و اضطراب

ایده اساسی واقعا بسیار ساده است. برای مقابله با تجربیات بد گذشته باید تجربیات مثبت جدیدی را که منجر به بهبود احساسات و نگرش ها می شود، داشته باشید. تجربیات بدتری که تا به حال تجربه کرده اید یا طولانی تر شده اید، تجربیات بسیار خوبی هستند که لازم دارید قبل از این که واکنش های مختلفی در مورد وضعیت مشابه داشته باشید. متخصصان بهداشت دندان می دانند که دهان شما یک مکان بسیار شخصی است و اعتماد بخش بزرگی از اجازه دادن به ما در مراقبت از شما است.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید
رزرو آنلاین نوبت

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.