02144444103

جادوی ارتودنسی

16 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

جادوی ارتودنسی

این مقاله بسیار مهم در مورد جادوی ارتودنسی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. لوازم ارتودنسی، معمولا به نام “پرانتز” نامیده می شود. براکت های کوچک است که بر روی دندان های قرار داده شده که از طریق آن سیم های کوچک انعطاف پذیر هستند. این سیم های کوچک نیروهای نور را بر روی دندان قرار می دهند، زیرا سیم ها تمایل دارند خودشان را به شکل های ناشایست خود برسانند و دندان ها را با آنها حرکت می دهند. علت حرکت دندان ها به علت ویژگی های جادویی رباط پریودنتال است (دندان را به استخوان متصل می کند). از آنجایی که لگن پریودنتال الاستیک است – دندان ها در استخوان مانند ستون ها در بتن قرار نمی گیرند – همیشه دندان های کوچکی وجود دارد. از آنجایی که این بافتها در حال زندگی هستند، آنها دائما در حال تغییر و «بازسازی» هستند.

جادوی ارتودنسی

جادوی ارتودنسی

هنگامی که یک نیروی نور و کنترل شده بر روی یک دندان روی “تنش” یا کشش قرار می گیرد، استخوان جدید، رباط و سیمان تشکیل می شود. در قسمت فشار، سلول ها استخوان و رباط را از بین می برد تا دندان را حرکت دهد. این یک چاقوی داغ است که از طریق چوب کره حرکت می کند؛ آن را در یک طرف ذوب می کند و از طرف مخلوط با چاقو از طریق کره حرکت می کند.

نتیجه پایانی

به طور کلی، اهداف درمان ارتودنسی زیبایی، عملکرد، سلامت و ثبات است که باید مورد توجه قرار گیرد. تشخیص اختلاف های موقعیت دندان و مسائل نیش زدن، از جمله اینکه چرا دندان های شما “جایی که هستند”، اساسی است. به همان اندازه ضروری است که تعیین شود که کدام یک از آنها باید باشد، روش انتقال دندان ها و نتایج ثابتی که بعد از درمان به پایان خواهد رسید (ثبات و نگهداری). این دلیل دیگری است که یک ارتودنتیست یا دندانپزشک که آموزش و تجربه پیشرفته در ارتودنسی دارد، برای برنامه درمان بسیار حیاتی است.

بیشتر بخوانید: Pediatric Dentistry (دندانپزشکی کودکان)

گزینه های لوازم

با توجه به لوازم ارتودنسی، چندین گزینه وجود دارد. “استاندارد طلا” در درمان ارتودنسی باند ارتودنسی برای دندان های خلفی و براکت باند برای دندان های قدامی بوده است. برای افرادی که مایل به داشتن زیباترین وسایل هستند، براکت “پاک” یک گزینه جایگزین است. براکت های واضح کمتر قابل مشاهده است، اما بیشتر در معرض شکستگی هستند. در نتیجه، براکت های روشن باید در طول درمان با اجتناب از غذاهای بیش از حد سخت یا تماس شدید، مثلا در حین ورزش، مراقبت شود. هر دو این نوع، براکت های سنتی و واضح، به عنوان لوازم ثابت شناخته می شوند، زیرا آنها نمی توانند توسط شما، بیمار گرفته شوند.

جادوی ارتودنسی

جادوی ارتودنسی

رویکرد دیگری به درمان شامل استفاده از aligner شفاف برای تغییر دندان ها است. این در شرایطی است که عموما ملایم تر است. پس از ارزیابی بسیار دقیق، یک سری از کامپیوتر ساخته شده جعبه پلاستیکی واضح ساخته شده است برای حرکت دندان های مال مرغی. ترازوهای روشن، هر کدام کمی متفاوت از قبل است، به تدریج دندانها را به ترازی بهتر حرکت می دهند. این انتخاب مدرن ترین لوازم قابل جابجایی است.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی

با هر دستگاه ارتودنسی، حرکات معمولی ساده ممکن است چند ماه طول بکشد، در حالی که حرکات پیچیده ممکن است چند ماه تا دو یا سه سال طول بکشد.

انتخاب های شما

به طور کلی، وسایل ثابت (براکت ها – فلز یا روشن) انتخاب هایی هستند که در موارد پیچیده تر / جامع تر صورت می گیرد، زیرا آنها ارتودنسی را برای انجام حرکات دندان سه بعدی مورد نظر در کارآمد ترین و قابل پیش بینی تر می کنند.

جادوی ارتودنسی

جادوی ارتودنسی

لوازم جانبی قابل جابجایی، aligners روشن، به طور کلی بهتر است برای ساده تر کردن و یا نوسان حرکت دندان، در “2D” (دو بعد) و که می تواند “نامرئی” با کم و یا هیچ ساز و کاری زیبایی انجام شده است. در نتیجه، در هر دو حالت، مدت زمان نگهداری برای حداقل دندان لازم است. تشخیص هر دو نوع مهمترین عامل انتخاب نوع لوازم مناسب برای انجام کار است.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید
رزرو آنلاین نوبت

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.