02144444103
آسیب تروما و عصب به دندان

آسیب تروما و عصب به دندان

14 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

آسیب تروما و عصب به دندان

این مقاله بسیار مهم در مورد آسیب تروما و عصب به دندان است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. شکستگی ریشه: صدمه آسیب به دندان همچنین ممکن است باعث شکستگی عمودی یا افقی ریشه شود. جهت و همچنین محل شکستگی، چشم انداز دراز مدت دندان را تعیین می کند. اگر شکستگی افقی نزدیک به نوک ریشه باشد، شانس موفقیت بسیار بهتر است. با این وجود، شكست نزدیکتر به مجاورت خط دندان است و عمودی تر آن، ضریب موفقیت درازمدت ضعیف است. گاهی اوقات، تثبیت با یک اسپلیت برای یک دوره زمانی مورد نیاز است.

آیا آسیب های دفاعی آسیب دیده در کودکان متفاوت است؟

دندان های اولیه (کودک) را می توان کاملا زیبایی ترمیم کرد. دندان های اولیه دچار می شوند، در موارد نادر، می توانند جایگزین شوند. با این حال، دندان های اولیه که به طور معمول از بین رفته اند نباید پرورش داده شوند. این به این دلیل است که رویش یک دندان اولیه منقبض شده ممکن است باعث آسیب بیشتر و دائمی به دندان دائمی پایینی شود که درون استخوان رشد می کند.

بیشتر بخوانید: Pediatric Dentistry (دندانپزشکی کودکان)
تاج پرسلین و ونیر

آسیب تروما و عصب به دندان

دندان های دائمی کودکان و نوجوانان که در زمان آسیب کامل به طور کامل توسعه نمی یابند، نیاز به توجه خاص و پیگیری دقیق دارند، اما همه آنها نیازی به درمان کانال ریشه ندارند. در دندان دائمی نابالغ، تامین خون به دندان و حضور سلول های بنیادی در منطقه ممکن است دندانپزشک، دندانپزشک کودکان یا اندودیستین را برای تحریک رشد ریشه ادامه دهد.

اندودنتیستها دارای دانش و مهارت برای درمان ریشه های ناقص تشکیل شده در کودکان هستند به طوری که در برخی موارد ریشه ها می توانند ادامه پیدا کنند. اندودنتیستها انجام خواهد داد که ممکن است برای نجات دندان طبیعی باشد. این متخصصان منابع منطقی اطلاعات و تخصص برای کودکان قربانی ترومای دندان هستند.

آیا دندان نیاز به مراقبت یا درمان بیشتری دارد؟

ماهیت آسیب، طول زمان از آسیب به درمان، چگونگی مراقبت از دندان پس از آسیب و پاسخ بدن شما – بر سلامت دراز مدت دندان تاثیر می گذارد. درمان به موقع به دلیل جلوگیری از ریزش پذیری ریشه در دندان هایی که از بین رفته یا از بین رفته اند، بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت
تاج پرسلین و ونیر

آسیب تروما و عصب به دندان

جذب، خوردن دور از ریشه در طول زمان، زمانی رخ می دهد که بدن شما، از طریق مکانیسم های دفاع شخصی خود، شروع به رد دندان خود را در پاسخ به آسیب های آسیب دیده است. پس از جراحت، شما باید به دندانپزشک، دندانپزشک کودکان یا اندودیستین خود بازگردید تا دندان را تا 5 سال بررسی و یا در فواصل منظم درمان کنید تا اطمینان حاصل شود که جذب ریشه در آن رخ ندهد و بافت های اطراف ادامه می یابند. لازم به ذکر است که برخی از انواع جذب قابل شناسایی نیستند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید
رزرو آنلاین نوبت

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.