02144444103
لیزرهای نور در دندانپزشکی

لیزرهای نور در دندانپزشکی

11 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

لیزرهای نور در دندانپزشکی

این مقاله بسیار مهم در مورد لیزرهای نور در دندانپزشکی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. لیزر در بسیاری از کاربردهای دندان پزشکی سخت (مینای دندان، دندان و استخوان) نیاز به مته دندان را از بین می برد، بنابراین بیماران از سر و صدا و لرزش را که می توانند نگران کننده و ناراحت کننده باشند را از بین ببرند. آنها همچنین در اندازه بافتی که کاملا حذف شده اند کاملا دقیق هستند، ایده آل برای حذف انتخاب پوسیدگی مینای دندان (پوسیدگی) و حفره های کوچک. لیزرها نشان داده اند که مته دندانپزشکی کمتر تهاجمی و کمتر مخرب هستند، صرفه جویی در ساختار دندان بیمار. برای حفره های بزرگتر، لیزر ها کمی کندتر از روش های معمول است که باعث می شود آنها ناکارآمد باشند. یک دندانپزشک می تواند یک حفره کوچک برای پر کردن را با تبخیر فسفری با استفاده از یک لیزر که از فیبر عبور می کند، به یک قطعه دست تقریبا در اندازه یک مداد متصل کند. نور لیزر نیز به عنوان کمک به سخت شدن کامپوزیت رزین (مواد پر کننده رنگی دندان معمولی) مفید است و گاهی اوقات برای کمک به فعال کردن مواد شیمیایی سفید کردن دندان.

لیزرهای نور در دندانپزشکی

لیزرهای نور در دندانپزشکی

اخیرا، لیزرها برای عمل جراحی استخوانی، در طی عمل جراحی پریودنتال (لثه) برای دفع مجدد و حذف استخوان و برای کشف دندانهای عقلانی «آسیب دیده» که باید برداشته شوند، مورد استفاده قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید: Pediatric Dentistry (دندانپزشکی کودکان)

برای زیبا بودن

لیزر نیز دارای معایبی است. مطالعات نشان می دهد روش لیزر طولانی تر از روش های سنتی است. لیزرها نمیتوانند در پودر آمالگام موجود استفاده شوند زیرا ممکن است قرار گرفتن در معرض جیوه و گرم کردن ترمیمهای فلز (پرکنندهها و تاج)، که خطر آسیب دندان را به خطر میاندازد. در عین حال، هیچ لیزری برای رسیدگی به تمام استفاده های دندان وجود ندارد، با این حال بسیاری از سیستم های لیزر دندانی دارای برنامه های متعدد دندانپزشکی هستند. علاوه بر این، هزینه تجهیزات لیزر نسبت به تجهیزات سنتی نسبتا بالا است.

لیزرهای نور در دندانپزشکی

لیزرهای نور در دندانپزشکی

ادامه توسعه و تحقیقات در زمینه لیزرهای دندانپزشکی اطمینان حاصل خواهد کرد که دندانپزشکی بهترین مراقبت برای بیماران ما را فراهم می کند. علم اطراف لیزرهای دندانی همچنان به حمایت از بسیاری از کاربردهای فعلی خود می پردازد و نشان می دهد وعده هایی برای استفاده های آینده از لیزر در دندانپزشکی.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت

آموزش

دندانپزشکان و بهداشت دهان و دندان که از لیزر و دستیار دندانپزشکی استفاده می کنند که لیزر را نصب و نظارت می کنند، نیاز به آموزش های ویژه در استفاده از لیزر ایمن دارند. هر لیزر می تواند به بافت نازک آسیب برساند، اگر با قدرت بیش از حد و یا بیش از حد یک دوره از زمان استفاده می شود، بنابراین آموزش مهم است. آکادمی دندانپزشکی لیزر یک انجمن بین المللی عضویت حرفه ای دندانپزشکان و حمایت از سازمان هایی است که به منظور بهبود سلامت و رفاه بیماران از طریق استفاده مناسب از تکنولوژی لیزر حمایت می کنند.

لیزرهای نور در دندانپزشکی

لیزرهای نور در دندانپزشکی

این آکادمی از طریق برنامه های صدور گواهینامه، نشر، جلسات و فعالیت های اضافی از آموزش و تحقیقات مستقیما پشتیبانی می کند. آکادمی دندانپزشکی لیزر از صدور گواهینامه های پزشکانی که از لیزر استفاده می کنند، مطابق با دستورالعمل های برنامه درسی و استانداردهای آموزش لیزر دندانپزشکی پشتیبانی می کند. این دستورالعمل ها استاندارد بین المللی برای استفاده از لیزر دندان است. آنها استانداردهای آموزش را در زمینه استفاده از لیزرهای دندانپزشکی ایجاد می کنند و استانداردهای تظاهرات صلاحیت در استفاده ایمن و موثر لیزر ها توسط متخصصین دندانپزشکی را تعریف می کنند.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.