02144444103
پوسیدگی دندان – چگونگی ارزیابی ریسک شما

پوسیدگی دندان – چگونگی ارزیابی ریسک شما

10 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

پوسیدگی دندان

این مقاله بسیار مهم در مورد پوسیدگی دندان – چگونگی ارزیابی ریسک شما است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. فساد دندانی یکی از بیماری های پرخطر امروز ما است، اما دندانپزشکی مدرن در مبارزه با حفره ها گام های مهمی برداشته است. بر اساس سالهای تحقیق علمی و بالینی، دندانپزشکان در حال حاضر به سمت رویکردی به پوسیدگی دندان (مدیریت پوسیدگی دندان) که به ریسک شخصی شما بستگی دارد.

روش قبلی “حفاری و پر کردن” برای درمان فروپاشی در واقع شرایطی را که منجر به بیماری می شود تغییر نمی دهد و خطر عفونت بیشتر همچنان باقی است. با مشخص کردن درجه ریسک و اجرای استراتژی های پیشگیرانه فردی، متخصصان دندانپزشکی امروزه از رویکرد پیشگیرانه تر استفاده می کنند – که کار می کند.

پوسیدگی دندان – یک فرآیند بیماری عفونی پویا

دهان یک اکوسیستم است – موجودات زنده به طور پیوسته با هر عنصر دیگر در محيط خود ارتباط برقرار می کنند. دندان ها شامل پوشش بیرونی مینای دندان، یک ساختار کریستال بسیار کانی می باشد که عمدتا از کلسیم و فسفات تشکیل شده است. آنها نیز در یک سیال قابل توجه – بزاق، که نقش مهمی در حفظ محیط بیطرف و یا تعادل بین اسید و پایه در دهان شما بازی می کنند، فرو می ریزند.

پوسیدگی دندان - چگونگی ارزیابی ریسک شما

پوسیدگی دندان – چگونگی ارزیابی ریسک شما

اسیدیته توسط مقیاس pH محاسبه می شود که از 1 تا 14 محاسبه می شود. مقدار pH 1 بسیار اسیدی است در حالیکه مقدار pH 14 بسیار اساسی است. pH دهان به طور کلی 7 – خنثی است.

بیشتر بخوانید: Pediatric Dentistry (دندانپزشکی کودکان)

باکتری خاص اسید تولید کننده (اسیدوژنیک) خود را به پلاک دندانی، بیوفیلم چسبنده سفید پوست متصل می کند که بر روی دندان ها جمع می شود. هنگامی که شما قندها یا کربوهیدرات ها را می خورید، این باکتری های خاص قندها را تجزیه می کنند و اسید را به عنوان یک محصول جانبی تولید می کنند که باعث می شود دهان اسید بیشتری نیز داشته باشد. در حدود pH 5.5، مواد معدنی درست زیر سطح مینای دندان شروع به حل شدن و یا “غیر کانی سازی” می کنند. در طول این فرآیند، بیشتر کلسیم و فسفات سطح دندان ها را از آن وارد می کند – اولین گام در فرآیند فرسایش . و به این دلیل که لایه زیر مینای دندان و ریشه های دندان از دنتین ساخته شده است که مینای دندان نرم تر است، بیشتر به پوسیدگی حساس است. به عنوان مثال، ریشه های یک دندان در معرض دگرگون می شوند به سرعت و به راحتی با اسیدهای ضعیف در pH 6.2 – 6.8، که به بزاق بی طرف نزدیک تر است.

پوسیدگی دندان – چگونگی ارزیابی ریسک شما

پوسیدگی دندان – چگونگی ارزیابی ریسک شما

چرا من؟ ارزیابی ریسک فردی 

با توجه به عادت های مشابه، شما ممکن است تعجب کنید که چرا برخی افراد حفره می کنند و دیگران نمی کنند؟ دکتر جان فایاسترستون، محقق قریشی، در سال 2002 مفهوم Caries Balance را معرفی کرد، که نشان می دهد که پوسیدگی دندان و سلامت دندان ها نتیجه تعادل ظریف بین بیماری های پاتولوژیک و بیماری ها ترویج) عوامل آن است. هر کس دارای تعادل منحصر به فرد خود است که دائما در حال تغییر است. چالش این است که شناسایی آنچه خارج از تعادل و چگونگی نوشتن آن به سمت سلامت و حفاظت است.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت
پوسیدگی دندان - چگونگی ارزیابی ریسک شما

پوسیدگی دندان – چگونگی ارزیابی ریسک شما

ارزیابی ریسک پوسیدگی می تواند به بیماری قلبی عروقی (“قلب” – قلب و “عروق” – رگ خونی) بستگی دارد که پزشک شما سابقه سلامت خود را بررسی می کند، فشار خون خود را کنترل می کند، قلب شما را نظارت می کند، یا مدیریت ریسک اگر فشار خون شما بالا است، نشان می دهد که شما یک حمله قلبی یا سکته مغزی دارید و یا قطعا یک روز است. با این حال، این بدان معنی است که شما در معرض خطر بیشتری هستید و اقدامات پیشگیرانه انجام می شود.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟