02144444103
باکتری پلاک دندان می تواند باعث بروز چربی خون شود

باکتری پلاک دندان می تواند باعث بروز چربی خون شود

9 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

باکتری پلاک دندان می تواند باعث بروز چربی خون شود

این مقاله بسیار مهم در مورد (باکتری پلاک دندان می تواند باعث بروز چربی خون شود) است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. محققان کالج سلطنتی جراحان ایرلند و دانشگاه بریستول می گویند که باکتری های دهانی که به جریان خون وارد می شوند قادر به ایجاد لخته های خون هستند و باعث ایجاد عفونت داخلی در قلب می شوند. هلن پترسن، Ph.D.، از دانشگاه بریستول، که این تحقیق را در کنفرانس بهاری انجمن عمومی میکروب شناسی در دوبلین در ماه مارس ارائه کرد، گفت: “اهمیت مسواک زدن و نخ دندان” برای حذف این باکتری ها در حین بررسی است.

باکتری های دندان و دریچه های قلب

اندوکاردیت می تواند دریچه های قلب را از بین ببرد یا آن را مسدود کند و به عوارض تهدید کننده حیات منجر شود. این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که باکتری ها یا سایر میکروب ها از قسمت دیگری از بدن شما مانند دهان از طریق جریان خون گسترش یافته و به مناطق آسیب دیده در قلب وصل شوند.

باکتری پلاک دندان می تواند باعث بروز چربی خون شود

باکتری پلاک دندان می تواند باعث بروز چربی خون شود

استرپتوکوک گوردونی یک ساکن عادی دهان است و به پلاک هایی که روی سطح دندان ها شکل می دهد، کمک می کند. اما اگر باکتری ها از طریق خونریزی لثه وارد جریان خون شوند، می توانند با انحراف به عنوان پروتئین شروع به تخریب می کنند.

بیشتر بخوانید: Pediatric Dentistry (دندانپزشکی کودکان)

محققان دریافتند که S. gordonii قادر به تولید یک مولکول روی سطح آن است که اجازه می دهد تا فیبرینوژن پروتئین انسان را تقلید کند – عامل لخته شدن خون. این پلاکتها را فعال می سازد و باعث می شود که داخل رگ های خونی شوند. لخته های خون ناخواسته باکتری ها را پوشش می دهند، آنها را از سیستم ایمنی بدن و از آنتی بیوتیک هایی که ممکن است برای درمان عفونت استفاده شود، محافظت می کند. چسبیدن به پلاکت می تواند منجر به رشد در دریچه های قلب (اندوکاردیت)، یا التهاب رگ های خونی می شود که می تواند خون رسانی به قلب یا مغز را متوقف کند.

باکتری پلاک دندان می تواند باعث بروز چربی خون شود

باکتری پلاک دندان می تواند باعث بروز چربی خون شود

محققان گفتند که درک بهتر رابطه بین باکتری ها و پلاک ها می تواند در نهایت منجر به درمان های جدید برای اندوکاردیت عفونی شود.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت

لخته شدن خون توسط باکتری ها

دکتر پترسن گفت: “در توسعه اندوکاردیت عفونی، یک گام مهم، باکتری هایی است که به قلب وارد می شوند و سپس پلاکت ها را به شکل لخته شدن فعال می کنند.” در حال حاضر ما در حال بررسی مکانیسم پشت این رویداد هستیم و امیدواریم بتوانیم داروهای جدیدی را ایجاد کنیم که برای جلوگیری از لخته شدن خون و همچنین اندوکاردیت عفونی ضروری است.

باکتری پلاک دندان می تواند باعث بروز چربی خون شود

باکتری پلاک دندان می تواند باعث بروز چربی خون شود

اندوکاردیت عفونی با عمل جراحی یا آنتی بیوتیک قوی درمان می شود که با افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی مشکل تر می شود.

دکتر Petersen گفت: “حدود 30 درصد از افراد مبتلا به آندوکاردیت عفونی می میرند و اکثر آنها نیاز به جراحی برای جایگزینی لوله قلب آلوده با لوله فلزی دارند.”

استیو کریگرن، Ph.D.، از کالج سلطنتی، گفت: “تیم ما در حال حاضر مولکول های مهمی از مولکول S. gordonii را شناسایی کرده است که فیبرینوژن را تقلید می کند، بنابراین ما در حال نزدیک شدن به توانایی طراحی ترکیب های جدید برای مهار آن هستیم.” جراحان در ایرلند “این باعث تحریک لخته شدن خون ناخواسته می شود.”

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.