02144444103
چگونگی جلوگیری از ایجاد کلسیم در دندان

چگونگی جلوگیری از ایجاد کلسیم در دندان

9 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

چگونگی جلوگیری از ایجاد کلسیم در دندان

این مقاله بسیار مهم در مورد چگونگی جلوگیری از ایجاد کلسیم در دندان است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. ایجاد کلسیم روی دندانها مزاحمت ناخوشایندی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. این رسوب ها اغلب می تواند توسط مسواک زدن به طور معمول جلوگیری شود، اما شما باید به کمک دندانپزشک یا دندانپزشک خود احتیاج داشته باشید تا آنها را پس از تصمیم گیری در مورد آن، کلسیم را از بین ببرید.

شکل کلسیم چگونه است؟

ایجاد کلسیم یا تارتار معمولا به این عنوان نامیده می شود ، زمانی رخ می دهد که غشا باکتری نرم انباشته ای که بر روی دندان ها شکل می گیرد، هر روز کلسیم و سایر عناصر معدنی را از بزاق و غذاهایی که می خورید و سپس روی سطح دندان ها می ماند، برداشت می کند. کلسیم تارتار معمولا بر روی سطح داخلی دندان های پایین تر و در قسمت خارجی دندان های مجاور در کنار گونه ها یافت می شود. دلیل این امر این است که حفره های بزاق در مناطقی که به طور مداوم به بزاق (که شامل کلسیم) را به دهان افزوده می شود وجود دارد.

چگونگی جلوگیری از ایجاد کلسیم در دندان

چگونگی جلوگیری از ایجاد کلسیم در دندان

دندانپزشکی که دندانپزشکان با آن تماس می گیرند، می توانند در هر نقطه ای از سطح دندان ایجاد شوند و زمانی که بین دندان ها ایجاد می شود، جایی که بسیاری از مردم به دندان ها نادیده گرفته می شوند، ممکن است دشوار باشد. کلسیم تارتار ، لثه را تحریک می کند و به عنوان یک سطح خشن که در آن پلاک باکتریایی ایجاد کننده بیماری می تواند جمع آوری کند، عمل می کند.

بیشتر بخوانید: Pediatric Dentistry (دندانپزشکی کودکان)

حذف ساختن کلسیم

ایجاد کلسیم روی دندان ها می تواند تنها با اندازه گیری دندانها با ابزارهایی که به طور خاص برای این منظور طراحی شده اند، برداشته شود. این می تواند ابزار دست سنتی فلز با دست یا ابزار اولتراسونیک باشد که از طول موج های خاص برای حذف کلسیم تارتار و لکه ها استفاده می کنند. اگر از زمانی که از یک دندانپزشک بازدید کرده اید، مقیاس سازی ممکن است بیش از یک بازدید داشته باشد. همچنین اگر تارتار بر روی سطح دندان عمیق زیر خط ساقه باشد، با پاک کردن عمیق آن ممکن است با بی حسی موضعی برای اطمینان از راحتی شما انجام شود.

چگونگی جلوگیری از ایجاد کلسیم در دندان

چگونگی جلوگیری از ایجاد کلسیم در دندان

مقیاس بندی معمولا توسط بهداشت دهان و دندان انجام می شود که توسط کالج آموزش دیده و با کار با بیماران آگاهی دارند و مراقبت های پیشگیرانه درمورد مراقبت از دهان را بهینه می کنند. هرگز نباید سعی کنید دندان های خود را در خانه، چه با کیت های دندانپزشکی خریداری شده و چه از وسایل خانگی مانند دندانپزشکی، اندازه گیری کنید. بهداشت دهان و دندان با استفاده از یک دستگاه تمیز کردن اولتراسونیک و نکات مقیاس استریل در هنگام انتصاب بهداشت دهان و دندان انجام دهید.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت

جلوگیری از ساخت کلسیم

تا زمانی که افراد دندان داشته باشند، پلاک های باکتریایی روی آنها ایجاد می شود و برای بسیاری از مردم این قیمتی خواهد بود. بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد کلسیم روی دندان ها این است که آنها را هر روز با دقت کامل و مسواک بزنید و با دندان هایتان حداقل دو بار در سال به طور حرفه ای پاک کنید.

چگونگی جلوگیری از ایجاد کلسیم در دندان

چگونگی جلوگیری از ایجاد کلسیم در دندان

به علت شیمی درمانی و تفاوت های فردی، برخی افراد سریعتر تارتار را احیا می کنند و نیاز به تمیزکاری بیشتری دارند. به عنوان یک دندانپزشک حرفه ای، من باید هر سه ماه یکبار دندان هایم را تمیز کنم تا تارتار را حذف کنم، به رغم آنچه من می خواهم به مراقبت از خانه بسیار عالی تماس بگیرید! طبق گزارش بهداشت مصرف کنندگان، افزایش سریع تارتار همچنین می تواند میزان ویتامین های خاصی را افزایش دهد یا حتی خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد، بنابراین مطمئن شوید که هر دغدغه بهداشتی با دندانپزشک و دکتر دارید.

مسواک زدن با خمیر دندان به جلوگیری از پلاک لثه، ایجاد کلسیم تارتار، حفره و نفس بد می شود. مقررات بهداشت روزانه و بازدید منظم به دندانپزشک به شما کمک می کند مشکلات دندان ها را کم کنید و دهان خود را سالم حفظ کنید.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟