02144444103
آیا می توان کرم خوردگی دندان را در خانه درمان کرد؟

آیا می توان کرم خوردگی دندان را در خانه درمان کرد؟

8 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

آیا می توان کرم خوردگی دندان را در خانه درمان کرد؟

این مقاله بسیار مهم در مورد (آیا می توان کرم خوردگی دندان را در خانه درمان کرد؟) است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. هنگامی که گاز می گیرید یا سعی می کنید غذا بخورید احساس درد شدید می کنید. شما فکر می کنید این حفره است، اما شما 100٪ مطمئن نیستید. دندانپزشک شما می تواند شما را ببیند. در همین حال، اکنون میخواهید درمان و راه حل را انتخاب کنید. سوال بزرگ شما این است، آیا می توانید درد حفره را در خانه بدون کمک دندانپزشک خود درمان کنید؟

اگر چه گام هایی برای جلوگیری از به وجود آمدن حفره در مینای دندان شما وجود دارد و اگر فرایند انقباض را در خانه متوقف کرده اید و اگر فکر می کنید حفره دارید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که قرار ملاقات با دندانپزشک خود را برای درمان تعیین کنید. در مراحل اولیه، ممکن است دچار انقباض دندانی شوید. اما، همانطور که موسسه ملی تحقیقات دندانپزشکی خاطرنشان می کند، هنگامی که مینای دندان کاملا تضعیف و نابود می شود، تنها دندانپزشک می تواند آسیب های ناشی از کرم خوردگی را ترمیم کند.

معکوس کردن حفره های اولیه

اگر چه فقط یک دندانپزشک می تواند یک حفره را تشخیص دهد، شما ممکن است با نگاهی به دندان هایتان در آینه ببینید که نشانه های اولیه زوال را تجربه کنید. یک نقطه سفید در دندان معمولا نشانه ای است که مینای دندان ضعیف است و احتمال دارد که باعث فروپاشی شود.

آیا می توان کرم خوردگی دندان را در خانه درمان کرد؟

آیا می توان کرم خوردگی دندان را در خانه درمان کرد؟

در این مرحله شما می توانید دندان را دوباره تقویت کنید تا مینای دندان را تقویت کنید و پوسیدگی را اصلاح کنید. انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می کند با استفاده از بافت های ضد باکتری یا خمیر دندان که حاوی فلوراید و کلسیم برای ترمیم دندان هستند توصیه شود. شما می توانید دندانپزشک خود را از آنچه که او توصیه می کنید استفاده کنید، در حالی که منتظر قرار ملاقات برنامه ریزی شده خود هستید.

گرفتن کمک برای کرم خوردگی دندان شما

هنگامی که حفره در واقع توسعه یافته است، تنها راه واقعا موثر برای درمان درد حفره، دندانپزشک شما است. چگونه یک دندانپزشک کرم خوردگی را درست می کند ، بستگی دارد تا چه حد در آن قرار دارد. اگر پوسیدگی حفره ای در مینای دندان ایجاد کرده است، اما هنوز به اعصاب دندان نرسیده است، دندانپزشک شما احتمالا یک پرایمر را برای دندان ایجاد می کند. پس از تخلیه حفره، سوراخ دندان پر می شود و جلوگیری از تجمع بیشتر رخ می دهد.

آیا می توان کرم خوردگی دندان را در خانه درمان کرد؟

آیا می توان کرم خوردگی دندان را در خانه درمان کرد؟

در موارد شدیدتر، دندانپزشک شما ممکن است نیاز به انجام یک کانال ریشه برای رفع دندان داشته باشد یا ممکن است لازم باشد تمام دندان ها را از بین ببرید، در صورتی که شدیدا پوسیدگی پیدا کرده و ایمپلنت یا پل جایگزین شود. اگر چه این ها به نظر می رسد گزینه های افراطی هستند، اما آنها در بلند مدت به بهبود کلی سلامت دهان کمک خواهند کرد.

جلوگیری از حفره های آینده

احتمالا احتمال دارد که شما نمی خواهید از طریق استرس نگران کننده در مورد حفره عبور کنید و یا بدانید بهترین راه برای درمان و بهبود زخم دوباره کدام است. خبر خوب این است که شما می توانید در جلوگیری از تشکیل حفره های بیشتر اقدام کنید.

گام اول این است که رژیم غذایی خود را دوباره ارزیابی کنید. باکتری ها در دهان شما که حفره های ایجاد می کنند، دوست دارند قند و نشاسته را تغذیه کنند. این فرایند باعث می شود که اسیدهای تولید کنند که به دندان ها آسیب برسانند و مینای دندان را از بین ببرند. برای محافظت از دندان هایتان، سعی کنید از هر مقدار که ممکن است غذاهای شیرین یا نشاسته ای را اجتناب کنید. شما همچنین می توانید بر روی خوردن غذاهایی که به مبارزه با پوسیدگی کمک می کنند، مانند محصولات لبنی و سبزیجات خام تمرکز کنید.

آیا می توان کرم خوردگی دندان را در خانه درمان کرد؟

آیا می توان کرم خوردگی دندان را در خانه درمان کرد؟

مراقبت از دندان ها و لثه در خانه همچنین به جلوگیری از حفره های آینده کمک می کند. مسواک دو بار در روز با استفاده از یک خمیر دندان مانند کلگیت توصیه می شود. خمیر دندان، آسیب دندانهای اولیه و صمغ را تعمیر می کند.

همچنین مهم است که به طور منظم دندانپزشک خود را مشاهده کنید تا بتواند نشانه های زودرس حفره ها را تشخیص دهد و به شما کمک کند آسیب را بدون نیاز به پر کردن یا درمان گسترده تر معکوس کنید. اگر چه توصیه های دندانپزشکی دوساله توصیه می شود.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.