02144444103
گزینه های بیهوشی دندان عقل

گزینه های بیهوشی دندان عقل

7 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

گزینه های بیهوشی دندان عقل

این مقاله بسیار مهم در مورد گزینه های بیهوشی دندان عقل است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. اگر دندانپزشک شما توصیه می کند که دندان های عقل خود را از بین ببرد، زیرا آنها فاسد شده اند یا در دهان شما صحیح نیستند، نگران نباشید. 

درمان دندانپزشکی چیست؟

ترس یا اضطراب بیش از درمان دندان ها برای اغلب افراد، مخصوصا در مواجهه با جراحی، شایع است. Dentistry Sedation از داروها برای آرام کردن بیماران به طور معمول استفاده می کند. در بسیاری از موارد، آرامش شما را تا حدودی آگاهانه نگه می دارد، اما شما ممکن است احساس آرامش و راحتی داشته باشید که به خواب می روید. و با سطوح عمیق بیهوشی، ممکن است بعد از اتمام کار هر چیزی را از به یاد نیاورید.

گزینه های بیهوشی دندان عقل

گزینه های بیهوشی دندان عقل

حذف دندان عقل

حذف یک دندان که کاملا در دهان قابل مشاهده است یک روش نسبتا ساده است؛ این شامل بی حس کردن موضعی است و پس از کمی کار در اطراف لثه، دندان خارج می شود. با این حال، این معمولا در مورد دندان عقل نیست. در پشت دهان شما، اکثر دندان های عقل، به اندازه کافی در دسترس نیستند و به عنوان آسیب دیده شناخته می شوند. در حقیقت، 9 نفر از 10 نفر حداقل یک دندان را تحت تاثیر قرار می دهند، Berks Surgery شایع است.

گزینه های بیهوشی دندان عقل

گزینه های بیهوشی دندان عقل

استخراج دندان های آسیب دیده معمولا نیاز به حذف بعضی از استخوان ها و بافت های لثه دارد، و این روش بیشتر از حذف دندان هایی است که به طور معمول قرار دارند. و چون تمام چهار دندان معمولا در یک زمان برداشته می شود، اکثر کلینیک های دندانپزشکی در طی این روش نوعی آرام بخش را توصیه می کنند.

بیشتر بخوانید: Pediatric Dentistry (دندانپزشکی کودکان)

استعدادهای درخشان و بیهوشی

قبل از تصمیم گیری در باره بهترین گزینه بیهوشی برای استخراج، شما و دندانپزشک خود باید درباره میزان اضطراب و پیچیدگی آن صحبت کنید. امروزه رایج ترین روش های آرام سازی در کلینیک دندانپزشکی در نظر گرفته شده است:

  • بیهوشی محلی تزریقی است که به داخل دهان تزریق می شود. این نوع بیهوشی احساس درد در طول عمل را مسدود می کند.
  • آرام بخش آگاهانه معمولا با مصرف داروهای خوراکی همراه با یک قرص ضد اضطراب، در مدت کوتاهی قبل از عمل به دست می آید. این دارو موجب خواب آلودگی می شود و در صورت استفاده از دوزهای بالاتری ممکن است موجب خواب شما شود.
  • اکسید نیتروژن یا “گاز خنده” ترکیبی کنترل شده از اکسید نیتروژن و اکسیژن است که از طریق یک ماسک روی بینی خود نفس می کشید. این به شما اجازه می دهد تا در مورد درمان احساس آرامش و عصبی نکنید. اثرات گاز به سرعت خاموش می شود، به شما این امکان را می دهد که پس از انجام مراحل، به خانه بیافتید. داروهای خوراکی و اکسید نیتروژن اغلب با هم مصرف می شوند، در این صورت شما قادر نخواهید بود خودتان را بکشید.

بیشتر بخوانید: کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج


گزینه های بیهوشی دندان عقل

گزینه های بیهوشی دندان عقل

  • آرام بخش داخل وریدی (IV)، با توجه به AAG، با مصرف دارو به صورت خوراکی یا از طریق ورید تجویز می شود. آرام بخش IV به سرعت کار می کند و اگر چه شما آگاه هستید و قادر به پاسخگویی به سیگنال های تصویری دندانپزشک خود هستید، خیلی درباره وقت ملاقات خود به یاد نمی آورید. از آنجایی که آرام بخش داخل وریدی تسکین درد را فراهم نمی کند، آن را در ترکیب با بیهوشی محلی استفاده می شود.
  • بیهوشی عمومی ترکیبی از داروهای خوراکی و IV است که شما را به میزانی که در سطح ناخودآگاه قرار می گیرد، تسکین می دهد. کسانی که به شدت آرام بخش هستند ممکن است به مرحله ای از بی خوابی کامل برسند. بهترین بخش این است که، هنگامی که بیدار می شوید، چیزی درباره پروسه را به یاد نمی آورید.
بیشتر بخوانید: ایمپلنت

ایمنی بیهوشی دندان عقل 

در طول برنامه بیمارستان بستری جراحی، جراحان دهان به شدت آموزش می بینند که در همه جنبه های بیهوشی استفاده می شود. طبق گزارش انجمن جراحان دهان و جراحان آمریکایی، جراحان دهان نیز در مدیریت راه هوایی ماهرانه، خطوط تزریق داخل وریدی و مدیریت هر گونه عوارضی را ایجاد می کنند.

اگر دچار حذف ضروری دندان های عقل خود را به تأخیر اندازید، آرامبخشی می تواند باعث ناراحتی شما در مورد این روش شود. و هر کدام از روش بیهوشی که شما تصمیم می گیرید، می توانید به جراح دهان و دندان و تیم بیهوشی بسیار آموزش دیده خود اعتماد کنید تا بتوانید تجربه دندانپزشکی ایمن و راحت را به شما ارائه کنند.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.