02144444103
نوجوانان چگونه می توانند لبخدشان را درخشان نگه دارند؟

نوجوانان چگونه می توانند لبخدشان را درخشان نگه دارند؟

7 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

نوجوانان چگونه می توانند لبخدشان را درخشان نگه دارند؟

این مقاله بسیار مهم در مورد (نوجوانان چگونه می توانند لبخدشان را درخشان نگه دارند؟) است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. بهترین راه برای لذت بردن از یک لبخند زیبا و دندان سالم برای نوجوانان این است که عادت های خوب دهان را در اوایل کودکی آغاز کنند. آیا مسواک یا سایر روشهای ارتودنسی یا غیره استفاده می کنید، مهم است که:

 • برای پاک کردن پلاک دو بار در روز با یک خمیر دندان فلوراید پذیرفته شده ADA مسواک بزنید. پلاک عامل اصلی پوسیدگی دندان و بیماری لثه است.
 • هر روز روزانه پلاک را از بین دندان های خود و زیر پوست خود بکشید. اگر پلاک روزانه برداشته نشود، می تواند به تارتار سخت شود – ناخوشایند و شدید شدن آن منجر به زردی دندان شود.
 • محدود کردن غذاهای شیرین یا نشاسته ای، مخصوصا چاشنی های چسبنده.
 • به طور منظم برای تمیز کردن و چک کردن به دندانپزشک مراجعه کنید.
بیشتر بخوانید: Pediatric Dentistry (دندانپزشکی کودکان)

علاوه بر کمک به دندانها در طول عمر، دهان تمیز به شما این امکان را می دهد که احساس خوبی داشته باشید. این نیز به شما نفس تازه تر و یک لبخند بهتر می دهد.

چه مسائل مربوط به دندانپزشکی خاص باید در مورد نوجوانان بدانید؟

مشکلات دندانپزشکی در طول سالهای عمر نوجوانان می تواند رخ دهد. بهتر شدن اطلاعات در مورد مسائل مربوط به سلامت دهان باعث می شود که بهترین تصمیم گیری ها را آسان تر کنید.

نوجوانان چگونه می توانند لبخدشان را درخشان نگه دارند؟

نوجوانان چگونه می توانند لبخدشان را درخشان نگه دارند؟

 • ارتودنسی – بسیاری از نوجوانان نیاز به ارتودنسی برای رفع دندان های شلوغ و یا کشیده شده و ترازی فک پایین دارند. دندان هایی که به درستی با هم مناسب نیستند، تمیزتر می شوند، شانس بیشتری برای از دست دادن زودهنگام دارند و باعث ایجاد اضطراب در عضلات جویدن می شوند. ارزیابی ارتودنسی تعیین خواهد کرد که آیا شما به پرانتز نیاز دارید و چه نوع درمان برای شما درست است. اگر دنده ها را بپوشانید، باید دندان های خود را به درستی تمیز کنید.
 • نگهدار دهان – اگر شما ورزش کنید، نگهبانان دهان برای محافظت از لبخند شما ضروری هستند. این دستگاه ها معمولا دندان های بالای بالایی را پوشش می دهند و برای محافظت در برابر دندانهای شکسته، برش لب و دیگر آسیب های دهان شما طراحی شده اند.
نوجوانان چگونه می توانند لبخدشان را درخشان نگه دارند؟

نوجوانان چگونه می توانند لبخدشان را درخشان نگه دارند؟

 • تغذیه – تغذیه در سلامت دندان ها نقش کلیدی ایفا می کند. قندها و نشاسته در بسیاری از غذاها و نوشیدنی های میان وعده از تشکیل پلاک، که مینای دندان را از بین می برد، حمایت می کند. محدود کردن تعداد میان وعده هایی که می خورید و نوشیدید – هر بار که غذاها و نوشیدنی هایی با قند یا نشاسته مصرف می کنید، دندان هایتان به مدت 20 دقیقه یا بیشتر توسط اسید مورد حمله قرار می گیرند. داشتن یک رژیم غذایی متعادل از پنج گروه مواد غذایی می تواند در سلامت دندان ها بسیار متفاوت باشد. برای تنقلات، غذاهای مغذی مانند پنیر، سبزیجات خام، ماست ساده یا میوه را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج


 • سیگار کشیدن – اگر سیگار نکشید یا نوشیدید، شروع نکنید. علاوه بر سایر مشکلات بهداشتی، سیگار کشیدن می تواند دندانها و لثه های شما را لکه دار کند، لکه های تارتار را بر روی دندان های شما ایجاد می کند و به نفس بدی کمک می کند. در بلند مدت، تنباکو، سیگار و سیگار کشیدن، باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان دهان و بیماری های دهان می شود. اگر از تنباکو استفاده می کنید، بگذارید دندانپزشک و پزشک شما را بشناسید و اطمینان حاصل کنید که در مورد مشکلات دهانی که ممکن است در معرض آن ها بگذارید به آنها بگویید.
نوجوانان چگونه می توانند لبخدشان را درخشان نگه دارند؟

نوجوانان چگونه می توانند لبخدشان را درخشان نگه دارند؟

 • سوراخ کردن دهان و دندان – با وجود محبوبیت آن، سوراخ کردن دهان و دندان می تواند عوارض مانند عفونت، خونریزی غیر قابل کنترل و آسیب عصبی ایجاد کند. شما همچنین می توانید روی ستدس، هالتر، و یا حلقه ها که از دست می روند، خنک شوند و جواهرات فلزی نیز می توانند دندان ها را تراشیده و یا شکسته و لثه ها را آسیب برسانند. اگر دچار پر سر و صدای خوراکی هستید، بگذارید دندانپزشک شما بداند؛ او می تواند به شما کمک کند تا مطمئن ترین گزینه ها را انتخاب کنید.
 • اختلالات خوردن – هر دو بولیمیا (خوردن غذا و استفراغ) و بی اشتهایی (ترس ناگهانی به دست آوردن وزن اغلب منجر به استفراغ می شوند) اختلالات جدی هستند که به طور مستقیم با ظهور دندان ها با فرسایش مینای دندان تاثیر می گذارد. در حالی که یک دندانپزشک می تواند مینای دندان خراب را اصلاح کند، نمی تواند از اختلال خوردن واقعی برخوردار باشد – یک وضعیت بالقوه تهدید کننده زندگی که نیاز به روانشناسی مسائل مربوط به خود تصویر و کنترل خود دارد. اگر اختلال خوردن دارید یا فکر می کنید ممکن است با پزشک خود صحبت کنید.
بیشتر بخوانید: ایمپلنت

چگونه میتوانم دندانهایم را سفیدتر ببینم؟

تمیز کردن کامل توسط یک دندانپزشک ، اکثر رنگ های خارجی ناشی از مواد غذایی و تنباکو را حذف می کند. استفاده از خمیر دندان سفید کننده نیز می تواند به حذف این لکه های سطحی بین دندان ها کمک کند. اگر لکه هایی برای سال ها وجود داشته باشد، ممکن است لازم باشد دندان هایتان را به طور حرفه ای سفید کنید تا این لک های خارجی خیره کننده تر را حذف کنید.

نوجوانان چگونه می توانند لبخدشان را درخشان نگه دارند؟

نوجوانان چگونه می توانند لبخدشان را درخشان نگه دارند؟

لکه های داخلی می توانند سفید شوند، باند یا سرپوش (تاج). در حالی که هر یک از این روش ها ایمن و موثر است، دندانپزشک شما توصیه می کند که کدام درمان برای شما مناسب است، بسته به وضعیت دندان ها و نتایجی که می خواهید انجام دهید.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
 • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟