02144444103
نحوه استفاده از دهانشویه

نحوه استفاده از دهانشویه

4 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

نحوه استفاده از دهانشویه

این مقاله بسیار مهم در مورد نحوه استفاده از دهانشویه است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. اضافه کردن دهان و دندان به مراقبت های اساسی انواع مختلفی از شستشو دهان مانند شستشو با خمیر دندان دارای فلوراید می تواند به محافظت از دندان ها در برابر اسیدهای تولید شده توسط باکتری های (پلاک) ، کمک کند. اگر دچار عفونت قارچی یا ورم لثه شده اید، دندانپزشک شما ممکن است یک دهانشوی خاص را تجویز کند. اما اگر نیاز دهانشوئی شما برای تازه کردن تنفس پایه باشد، می توانید بررسی ها را بخوانید و از دوستان بپرسید کدام محصولات را دوست دارند.

نحوه استفاده از دهانشویه

نحوه استفاده از دهانشویه

شستشوی دهان و دهانشویه ها در طعم های مختلف مانند نعناع و دارچین در دسترس است و شما می توانید بیش از یک نوع در دست برای شستشوی دهان خود نگه دارید. اگر مطمئن نیستید که آیا طعم یا احساس دهانشوئی را دوست دارید، از دندانپزشک خود بخواهید که یک نمونه دهانشویی رایگان که می توانید امتحان کنید ، به شما معرفی کند. همچنین اگر میخواهید دهان شستشو داده شود تا از حفره ها جلوگیری شود و یا میکروب ها را از بین ببرد و پلاک را کنترل کنید، از متخصص دندانپزشکی بخواهید ، که شما را راهنمایی کند.

بیشتر بخوانید: Pediatric Dentistry (دندانپزشکی کودکان)

نحوه استفاده درست از دهانشویه 

اگر می خواهید دهان را شستشو دهید به صورت معمول مراقبت از دهان خود، یا اگر دندان پزشک دهانشوئی برای شما یا کسی که در خانواده تان توصیه کرده است، اگر از آن صحیح استفاده کنید، بیشترین مزیت را از محصول دریافت خواهید کرد. 

نحوه استفاده از دهانشویه

نحوه استفاده از دهانشویه

نکات شستشو دهان با دهانشویه

از مقدار مناسب استفاده کنید: یک راه برای اطمینان از استفاده از مقدار مناسب دهانشویه، استفاده از روی بروشور دهانشویه است. این بروشور ها از منابع مختلف در دسترس هستند. هر پیمانه یک مقدار کوچک را تأمین می کند، اطمینان حاصل کنید که شما بیش از حد دریافت نمی کنید. پیمانه نیز به جلوگیری از ریختن و از بین بردن دهانشویه کمک می کند. بسته به پیمانه، ممکن است به مقدار چند پیمانه نیاز داشته باشید تا میزان مورد نظر برای بزرگسالان را بدست آورید.

بیشتر بخوانید: قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

در صورت لزوم از بین برید: مطمئن باشید که برچسب هر برند دهانشویه را که انتخاب کرده اید بخوانید. مارک های مختلف دارای غلظت های مختلف هستند، و برخی ممکن است توصیه کنند که آنها را با آب رقیق کنید. به یاد داشته باشید اگر برچسب به شما نگوید که شما رقیق شده اید، در صورتی که اجزای کشت قارچ در سطح پایین تر باشد، ممکن است از مزایای کامل دهان شستشو بهره مند نشود.

ساعت را تماشا کنید: یکی از کلید های استفاده از دهانشویه به درستی این است که آن را در دهان خود نگه دارید تا زمان درستی داشته باشد. برچسب محصول را بخوانید و بیشتر دهانشویه ها توصیه می کنند که محصول را در دهان خود به مدت 30 ثانیه تا یک دقیقه نگه دارید و سپس آن را بیرون بکشید.

نحوه استفاده از دهانشویه

نحوه استفاده از دهانشویه

این یک جایگزین نیست: لازم است به یاد داشته باشید که هیچ راه بهداشت دهان جایگزین معمولی مراقبت از مراقبت از روزانه مسواک زدن نیست. بنابراین، حتی اگر دندانپزشک شما دهانشویه را توصیه یا تجویز کند، هنوز هم باید مراقبت کامل خود را برای حفظ سلامت دندان سالم دنبال کنید. عملکرد اصلی بیشتر دهان شوینده ها این است که احساس نفس سالمی داشته باشید، اگر چه اگر از نفس بدنی شدید (هالیتوز) رنج می برید، با دندانپزشک خود در مورد راه های دیگر برای رفع علل مشکل و مدیریت وضعیت خود صحبت کنید.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.