02144444103

پل دندان

2 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

پل دندان

این مقاله بسیار مهم در مورد پل دندان است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. همانطور که بسیاری از ما می دانیم هنگامی که شما یک دندان گم شده دارید، می توانید ارتباط برقرار کردن، صحبت کردن، نیش خوردن یا حتی خوردن موثر باشد. هنگامی که یک دندان از بین رفته است، ضروری است بازدید از دندانپزشک خود را برای بحث در مورد گزینه های دندان برای جایگزینی ملاقات کنید.
پل دندان ها در دندانپزشکی برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود و پل هایی را ایجاد می کند که دندان های مجاور را متصل می کنند. دندان ها در هر طرف دندانی گمشده دندان های آستانه ای نامیده می شود و دندان جایگزین آن نامیده می شود (دندان کاذب).

چرا پل ها مهم هستند؟

پلهای دندانی کمک می کنند لبخند شما را بازسازی و شکل صورت مناسب را حفظ کنند. آنها همچنین می توانند به شما در خوردن غذا به درستی غذا بخورند، هنگام صحبت کردن، فک را کنار بگذارید و به جای اینکه دندان های دیگر را در دهان از حرکت خارج از محل و یا از بین بردن فاصله بگیرید، به شما کمک می کند.

پل دندان

پل دندان

چه نوع از پلهای دندانی را می توانم انتخاب کنم؟

سه نوع رایج ترین پل های دندانی عبارتند از:

1. پل سنتی – این نوع محبوب ترین پل مورد استفاده در دندانپزشکی است و از سرامیک و یا پرسلن ساخته شده به فلز ساخته شده است. یک تاج دندان برای دندان ها در هر طرف دنده گمشده (دندان های آستانه) با پانتیک بین آنها ساخته شده است.

بیشتر بخوانید: Pediatric Dentistry (دندانپزشکی کودکان)

2. پل پایه – این زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که بیمار دو دندان را در هر طرف دندان گمشده نداشته باشد. دندانهای متصل به مجاورت یکدیگر آماده شده و پانتیک به انتهای آن متصل می شود.

3. پل مریلند – این پل از یک چارچوب فلزی ساخته شده است که در آن پوند (دندان کاذب) به بال های فلزی یا چینی که به دو دندان آستین چسبیده است متصل است. این پل یک جایگزین محافظه کارانه برای یک پل سنتی است.

چقدر هزینه می کنند و تا چه حد می گذرد؟

میانگین هزینه یک پل دندان می تواند در قیمت بر اساس تعداد منطقه های کشور شما زندگی می کند. اکثر بیمه نامه های بیمه دندانپزشکی بخشی از هزینه را پوشش می دهد. پل های دندانی می توانند تا سالها طول بکشد، اگر به درستی از طریق بازرسی های حرفه ای و تمیز نگهداری شوند.

پل دندان

پل دندان

ملاقات های دندانپزشکی من چه خواهد شد

در اولین قرار ملاقات، دندانپزشک شروع به برداشتن ساختار مینا دندان های آستانه برای تهیه دندان برای یک تاج می کند. سپس برداشت های دندان های شما برداشته خواهد شد و پل دندان، تاج و پانکت توسط آزمایشگاه دندانپزشکی شما ایجاد خواهد شد. دندانپزشک شما یک پل موقت ایجاد می کند تا در حالی که پل دائمی شما ساخته می شود استفاده شود.

بیشتر بخوانید: Implant (ایمپلنت)

در انتصاب بعدی، پل موقت برداشته خواهد شد و پل دائمی جدید بر روی 

این منطقه قرار می گیرد و برای انطباق مناسب بررسی می شود. ممکن است

بیش از یک بازدیدکننده داشته باشید تا مطمئن شوید که پل دائمی در داخل

دهان قرار دارد.

نگهداری پل دندان شما

پل دائمی مانند دندان دائمی خود مراقبت می شود. پل باید به طور صحیح در میان دندانها و پانتیک ها با استفاده از یک پروکسی بوش و / یا نخ دندان تمیز شود. مسواک زدن دو بار در روز با خمیر دندان فلوراید نیز مهم است.

پل دندان

پل دندان

تمیز کردن پل به کاهش حفره ها و ایجاد التهاب بافت لثه کمک می کند. لطفا یک متخصص دندانپزشکی خود را برای بررسی منظم و انتصاب برای تمیزکاری حرفه ای ببینید.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟