02144444103
نقش انتخاب دندانپزشک برای حذف پلاک

نقش انتخاب دندانپزشک برای حذف پلاک

1 مهر 97 اصطلاحات دندانپزشکی

نقش انتخاب دندانپزشک برای حذف پلاک

این مقاله بسیار مهم در مورد نقش انتخاب دندانپزشک برای حذف پلاک است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک شبانه روزی مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که یادآور می شود: “ارزشمند شدن هیچ چیز آسان نیست.” این قطعا برای یک لبخند سالم به کار می رود. مجموعه ای از سفیدپوشان مرواریدی درخشان به اندازه 10 ثانیه به اندازه مسواک زدن ساده نیست. پلاک یکی از مجرمان اصلی است که بر روی دندان ها و لثه ها ویران می کند. یکی از راههایی که مردم برای جلوگیری از جمع آوری پلاک در دندانهایشان انتخاب می کنند با استفاده از یک انتخاب دندانپزشکی است. در اینجا همه چیز شما باید در مورد این تمیزکننده بین دندان و در مورد اینکه آیا شما باید آن را به جعبه ابزار روزانه خود اضافه کنید.

مشکلات پلاک

پلاک یک لایه نرم و چسبنده است که دائما بر روی دندانهای شما جمع می شود. شما می توانید یک پلاک را پس از چند روز در لانه زنبوری مشاهده کنید. با گذشت زمان، پلاک سخت به یک لایه معروف به دندان شما می چسبد. تارتار فقط توسط یک متخصص دندانپزشکی از طریق تمیزکاری حرفه ای حذف می شود.

نقش انتخاب دندانپزشک برای حذف پلاک

نقش انتخاب دندانپزشک برای حذف پلاک

اگر به طور منظم برداشته نشود، پلاک می تواند در امتداد خط پاشنه بلند جمع شود و باعث ایجاد حفره ها، گنگی ویت و بیماری لثه شود. حفره ها وقتی که اسیدهای پلاک روی دندان ها پس از یک وعده غذایی قرار می گیرند شکل می گیرند. این اسیدها در نهایت مینای دندان را از بین می برد، لایه محافظ روی تمام دندان ها. در موارد شدید، دندان ها می توانند فاسد شوند و فرد ممکن است درد دندان را تجربه کند.

 بیشتر بخوانید: کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج

حذف پلاک

نخ یکی از راه های حذف پلاک است، زیرا ذرات غذایی که در مکان هایی قرار می گیرند که مسواک نمی تواند از طریق آن به دندان ها برسد، اما مسواک می تواند در امتداد خط ساقه قرار گیرد. اما بعضی از مردم با استفاده از نخ دندان چالشی هستند به دلایل که از مهارت دستیابی به مشکل استفاده از آن با مسواک است. جایگزینی برای نخ دندان است.

بررسی دندانپزشکی

انتخاب چوب دندان چوبی یا پلاستیک است. هر محصولی که استفاده می کنید بایستی تأیید مهر تایید انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) را کسب کند. در مورد انتخاب چوب، ابتدا آن را در دهان خود قرار دهید تا چوب را تسکین دهد، ADA را توصیه می کند. هنگامی که آماده استفاده است، آن را بین دندان های خود قرار دهید در حالی که اطمینان حاصل کنید که قسمت تخت باریک مجاور لثه است. از یک حرکت ملایم برای از بین بردن دندان ها و پلاک ها از مواد غذایی استفاده کنید. هرگز آن را به بین دندان های تنگ نزنید.

نقش انتخاب دندانپزشک برای حذف پلاک

نقش انتخاب دندانپزشک برای حذف پلاک

برای کسانی که ارتودنسی می پوشند، انتخاب دندان ها باعث می شود که مانور بیشتر در بین دندان ها نسبت به نخ دندان باشد. اما بعضی از نگرانی ها در مورد گزینه های دندانپزشکی وجود دارد. نخ دندان یک انتخاب مناسب برای تمیز کردن بین دندان ها و لثه ها است. عمل کششی نخ دندان نه تنها اجازه می دهد بین دندان ها، بلکه همچنین در امتداد طول کامل دندان قرار بگیرد.

 بیشتر بخوانید: ارتودنسی دندان + همه نکات و شیوه “ ارتودنسی” – دندانپزشکی تاج

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است به برداشتن برسد به همان اندازه نخی است که فقط یک نقطه دارد که می تواند بین دندان ها باشد. اگر یک انتخاب مواد ذرات غذایی را از بین ببرد و سپس به فضا بعدی حرکت کند، باکتری ها و ذراتی که در انتخاب می ماند ممکن است به دندان های بعدی گسترش یابد. به همین دلیل است که انتخاب باید برداشته شود یا زیر آب بشوید تا بقایای مواد غذایی و پلاک را از بین ببرید. از سوی دیگر، رشته نخی به اندازه کافی بلند است که در آن یک بخش جدید برای هر شیار استفاده می شود.

نقش انتخاب دندانپزشک برای حذف پلاک

نقش انتخاب دندانپزشک برای حذف پلاک

مراقبت های منظم از دهان

تصویر بزرگتر این است که شما مراقبت های منظم دهان را انجام می دهید. این با استفاده از مسواک زدن حداقل دو بار در روز با استفاده از نخ ریسی به طور منظم شروع می شود. یک خمیر دندان مانند خمیر دندان خمیر نعناع Colgate Total Clean را امتحان کنید. فرمول فلورید آن، دندان ها را تقویت می کند تا از حفره ها، پلاک ها و دندان ها جلوگیری کند. و اگر چه شما با رژیم دندان روزانه خود دقت می کنید، اگر خود را به طور منظم بررسی دندان انجام ندهید، تقلب می کنید. یک دندانپزشک قادر خواهد بود تا تأیید کند که شما دقت و مراقبت از دندان ها و لثه های خود را در حین تشخیص دهی هرگونه مشکل بالقوه دهان قبل از اینکه به موضوع بزرگ بهداشتی تبدیل شود.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج :

ونیر

فواید نخ دندان برای لثه ها و سلامت دندان

بروکسیسم شبانه چیست؟

قبل از خواب مسواک بزنیم یا نه؟

نقش دنتین در دندان چیست؟

جهت رزرو نوبت در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

WeCreativez WhatsApp Support
کلینیک شبانه‌روزی تاج دنتال
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟