02144444103
دیاستما (فاصله بین دندان ها)

دیاستما (فاصله بین دندان ها)

11 شهریور 97 اصطلاحات دندانپزشکی

دیاستما (فاصله بین دندان ها)

این مقاله بسیار مهم در مورد دیاستما (فاصله بین دندان ها) است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک دندانپزشکی تاج در تماس باشید.در این کلینیک مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. یک diastema یک فاصله یا فاصله بین دو دندان است. اغلب بین دو دندان فوقانی به نظر می رسد. با این حال، فاصله بین دو دندان می تواند رخ دهد.

عدم انطباق بین اندازه استخوانهای فک و اندازه دندان ها می تواند فضای اضافی بین دندان ها یا فرسایش دندان ها را ایجاد کند. اگر دندان ها برای استخوان فک خیلی کوچک باشند، فاصله بین دندانها رخ خواهد داد. اگر دندان ها برای فک خیلی بزرگ باشند، دندان ها شلوغ خواهند شد.

فضاهای به خاطر چند دلیل دیگر نیز توسعه می یابند

بعضی اوقات بعضی از دندان ها گم شده یا کم است. این اغلب با دندان های جانبی بالایی (دندان های کنار دو دندان فوقانی) اتفاق می افتد. این می تواند آسیب های مرکز فوقانی را برای ایجاد یک فضای ایجاد کند.

Diastema همچنین می تواند توسط یک جنین بزرگ لوبی ایجاد شود. جنس لوبيا قطعه بافتی است که معمولا از داخل لب بالاي شما به سمت لثه درست بالای دو دندان فوقانی شما می گذارد. در بعضی موارد، انگشت لوبی همچنان رشد می کند و بین دو دندان جلو حرکت می کند. اگر این اتفاق می افتد، بسته شدن طبیعی بین فضای بین این دندان ها را مسدود می کند.

دیاستما (فاصله بین دندان ها)

دیاستما (فاصله بین دندان ها)

عادت ها همچنین می توانند شکاف بین دندان ها را ایجاد کنند. مکیدن انگشت اشاره به جلو رفتن دندان های جلو، ایجاد شکاف کمک می کند.

فضاهای می توانند از یک رفلکس بلع نادر ساخته شوند. برای اکثر مردم زبان در هنگام بلعیدن روی سقف دهان (کام) فشار میآورد. بعضی افراد یک رفلکس متفاوت به نام یک رنج زبان شناخته می شوند. هنگامی که آنها بلع، زبان بر روی دندان های جلو فشار می آورد. با گذشت زمان، فشار دندانهای جلو را جلو می برد. این می تواند باعث ایجاد فضای شود.


بیشتر بخوانید : 5 روش برای درمان خونریزی لثه


بیماری پریودنتال (لثه) باعث از دست دادن استخوان است که از دندان ها پشتیبانی می کند. در افرادی که بسیاری از استخوان ها را از دست داده اند، دندان ها می توانند آزاد شوند. این حرکت می تواند شکاف بین دندان های جلو را ایجاد کند.

کودکان دچار اختلالات موقت می شوند زیرا دندان های کودکشان سقوط می کنند. بسیاری از این فضاهای نزدیک به عنوان دندان دائمی به موقعیت های نهایی خود می رسند.

دیاستما (فاصله بین دندان ها)

دیاستما (فاصله بین دندان ها)

علائم

Diastema که به علت عدم انطباق بین دندان ها و فک اتفاق می افتد علائم ندارد. با این حال، فضاهای ناشی از عادت ران زبان یا بیماری پریودنتال تمایل به گسترش یا رشد با زمان دارند. دندان ها ممکن است سست شوند، و ممکن است ناراحتی یا درد ممکن است رخ دهد، خصوصا هنگام گزش یا جویدن.

تشخیص

هنگام مسواک زدن و یا نخ ریختن ممکن است فضایی را مشاهده کنید. دندانپزشک شما می تواند فاصله ها را در هنگام معاینه ببینید.

دیاستما (فاصله بین دندان ها)

دیاستما (فاصله بین دندان ها)

مدت انتظار

اگر شکاف ناشی از اختلاف بین دندانهای دائمی و اندازه فک وجود داشته باشد، انتظار می رود که فاصله ها در تمام طول عمر باقی بمانند.

شکاف ناشی از عادت ران زبان یا بیماری پریودنتال با زمان می تواند بزرگتر شود.

جلوگیری

همه فضاها نمی توانند مانع شوند. به عنوان مثال، اگر دلیل فضای یک دندان گم شده یا عدم انطباق بین دندان ها و اندازه ی فک باشد، فضاهای بدون درمان نمی توانند جلوگیری شوند.


بیشتر بخوانید : ارتودنسی چیست؟


حفظ سلامتی لثه ها برای سلامت دهان و دندان ضروری است. مسواک زدن به طور منظم کمک می کند تا از بیماری های پریودنتال و از دست دادن استخوان مربوط به آن جلوگیری شود.

افراد مبتلا به عادت ران زبان می توانند با کشیدن زبان خود در برابر عادات خود به یاد بگیرند. از بین بردن این عادت می تواند از بین رفتن فاصله بین دندان ها جلوگیری کند.

رفتار

گاهی اوقات دیستماها بخشی از مجموعه ای از مشکلات هستند که نیاز به درمان ارتودنسی دارند. در موارد دیگر، یک diastema تنها مشکل است. با این حال، ممکن است بعضی از افراد به دلیل ظاهر شدن به دنبال درمان باشند.

بعضی از مردم برسانی می کنند که دندان ها را با هم متحمل می شوند. اغلب، بدون توجه به جایی که diastema است، شما باید مجموعه ای کامل از ارتودنسی – در هر دو دندان بالا و پایین خود را دشته باشید. این به این دلیل است که حرکت هر دندان روی تمام دهان شما تاثیر می گذارد.

 

 

دیاستما (فاصله بین دندان ها)

دیاستما (فاصله بین دندان ها)

اگر ضایعات جانبی شما کم باشد، دندانپزشک شما ممکن است از آنها استفاده کند تا با استفاده از تاج، فنر یا پیوند درمان شود.

اگر فضای خود را دارید زیرا دندان ها را از دست می دهید ممکن است نیاز به تعمیر دندان های بزرگ تر داشته باشید. این ممکن است شامل ایمپلنت های دندانی، یک پل یا یک پروتز جزئی باشد.

اگر یک جنین بزرگ لوبی باعث ایجاد شکاف شود، می توان جنین را از طریق جراحی به نام فریتکتومی کاهش داد. اگر یک فریتکتومی در یک کودک جوان انجام شود، فضای ممکن است به تنهایی بسته شود. اگر این کار در یک کودک بزرگتر و یا یک بزرگسال صورت می گیرد، ممکن است نیاز به فضای بسته با braces باشد.


بیشتر بخوانید : دندانپزشکی ایمپلنت


اگر شکاف ناشی از بیماری های پريودنتال باشد، درمان پريودنتال توسط دندانپزشک يا متخصص دندان (پريودنتيست) ضروری است. هنگامی که بهداشت دهان و دندان بازسازی می شود، در بسیاری از موارد می توان از ارتودنسی برای جابجایی دندان ها در محل استفاده کرد. یک splint می تواند برای اتصال دندان به دندان های دیگر و جلوگیری از حرکت آنها دوباره. در برخی موارد، برای بستن فضاهای پل، لازم است.

هنگام تماس با دندانپزشک

اگر فاصله بین دندان های شما وجود داشته باشد یا یکی را در دهان کودک خود ببینید، با دندانپزشک خود صحبت کنید. او علت فضا را تعیین می کند و ممکن است شما را به یک متخصص ارتودنسی، متخصص در درمان با پرانتز مراجعه نماید. انجمن آمریکایی ارتودنتیست ها توصیه می کند که کودکان تا 7 سالگی توسط ارتودنتت ارزیابی شوند. درمان (در صورت نیاز) ممکن است از همان ابتدا شروع نشود. شما و ارتودنتیست ها طرح کلی درمان را مورد بحث قرار می دهند.

دیاستما (فاصله بین دندان ها)

دیاستما (فاصله بین دندان ها)

اگر فضای شما در نتیجه بیماری پریودنتال باشد، دندانپزشک شما ممکن است شما را به یک پرتودنت راهنمایی کند. پیش آگهی اگر یک دیستما با استفاده از ارتودنسی یا تعمیر دندان ها بسته شود، فضایی تمایل به بستن آن را دارد. با این حال، برای جلوگیری از بازگشت فضا، پوشیدن فضاهای خود را به عنوان راهنمای ارتودنسی انجام دهید. ارتودنت شما همچنین ممکن است پشت دندان ها را به دندان های دیگر (همراه با کامپوزیت (پلاستیک)) و سیم (برای جلوگیری از حرکت آنها متصل کند.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک دندانپزشکی تاج :

مینای دندان چیست؟

آشنایی با انواع دندان درد یا پالپیت و عواقب آن

دندانهای اولیه چیست؟

انواع مواد پرکننده دندان

جهت رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.