02144444103
اطلاعات در مورد ایمپلنت دندان تک دندان

اطلاعات در مورد ایمپلنت دندان تک دندان

11 شهریور 97 اصطلاحات دندانپزشکی

اطلاعات در مورد ایمپلنت دندان تک دندان

این مقاله بسیار مهم در مورد اطلاعات در مورد ایمپلنت دندان تک دندان است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک دندانپزشکی تاج در تماس باشید.در این کلینیک مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. اگر دندانپزشک شما پیدا کند که شما یک نامزد برای ایمپلنت دندان هستید، او را به متخصص دندانپزشک (پریودنتیست، متخصص پروتز دندان یا جراح دهان) ارجاع می دهید که یک معاینه جامع و کامل انجام می دهد و تاریخ پزشکی و دندان پزشکی را بررسی می کند. این متخصص دندان تعیین خواهد کرد که آیا شما یک بیماری سیستمیک دارید که گزینه ای را برای ایمپلنت دندان نشان می دهد یا خیر. اگر مسائل پزشکی سیستمیک وجود نداشته باشد، پس از آن اشعه ایکس را انجام می دهد و برداشت های دندان ها و بافت لثه شما را ایجاد می کند تا یک مدل دقیق از دهان شما ایجاد کند.

ایمپلنت دندان تک دندان اغلب برای افرادی که آسیب هایی را تجربه کرده اند یا افرادی که فوریت دندان در ناحیه قدامی دهانشان ندارند یا دندان خلفی را از شکستگی پیشرفته دندان یا یک کانال ناموفق کانال ریشه ای است.

مزایای یک ایمپلنت تک دندان

ایمپلنت دندان تک دندان ممکن است بیش از یک پل ثابت است که به دو یا چند دندان متصل است. پل ثابت توسط دندان های دیگر پشتیبانی می شود و نیاز به دندانپزشک برای کاهش دندان های نرمال سالم برای حمایت از پل سیمان است. در این حالت، استخوان ممکن است شروع به تسکین و در نتیجه، بدتر شود.

اطلاعات در مورد ایمپلنت دندان تک دندان

اطلاعات در مورد ایمپلنت دندان تک دندان

ایمپلنت دندانی، از سوی دیگر، در استخوان قرار می گیرد تا به عنوان یک ریشه برای دندان گمشده خدمت کند. این همچنین می تواند به حفظ استخوان کمک کند.


بیشتر بخوانید : ایمپلنت های دندانی و روش های MRI


ایمپلنت چیست؟

یک ایمپلنت یک دستگاه فلزی است که به جراحی در استخوان قرار می گیرد تا یک یا چند دندان گمشده را جایگزین کند. دندانپزشک شما در طول فرایند با متخصص دندانپزشک (پريودنتيست، پروتز دندان يا جراح دهان) کار خواهد کرد. سه قسمت مختلف ایمپلنت وجود دارد: لنگر (دستگاه فلزی که در بافت استخوانی فک بالا یا پایین قرار می گیرد)، آستانه (همچنین یک دستگاه etal که به وسیله یک پیچ مرکزی به لنگر متصل می شود و انتهای آن را متصل می کند به دستگاه پروتز) و دستگاه پروتز (تاج، پل یا پروتز).

اطلاعات در مورد ایمپلنت دندان تک دندان

اطلاعات در مورد ایمپلنت دندان تک دندان

فرآیند جراحی

در اولین قرار ملاقات جراحی، متخصص دندان، منطقه ای را برای ایمپلنت خود با بی حسی موضعی می کند. بافت لثه برش داده می شود و سپس به عقب برگردانده می شود. متخصص دندان استخوان را در معرض قرار می دهد و استخوان را برای ایمپلنت متوقف می کند. هنگامی که سوراخ در استخوان استخراج می شود، لنگر ایمپلنت دندان به این قسمت وارد می شود. سپس بافت لثه دوباره به محل تزریق می شود و منطقه بر روی لنگر ایمپلنت قرار می گیرد.

ایمپلنت هایی که در فک پایین قرار می گیرند 3-6 ماه طول می کشد تا بهبود یابد و در قوس بالا 4-6 ماه طول می کشد زیرا استخوان قوس بالای آن کمتر از قوس پایین است.

فرآیند جراحی – مرحله 2

متخصص دندان، ناحیه ایمپلنت را ساقط می کند و سپس بافت لثه را باز می کند تا لنگر ایمپلنت را باز کند. پایه به لنگر ایمپلنت متصل می شود. سپس بافت لثه در اطراف ایمپلنت، با انتهای لنگر از طریق بافت لثه، بازتاب می شود. کلاه شفا دادن به اجازه دادن به بافت لثه می انجامد. پس از 2 تا 4 هفته، کلاه شفاش برداشته می شود و سپس آستانه کشف می شود.

اطلاعات در مورد ایمپلنت دندان تک دندان

اطلاعات در مورد ایمپلنت دندان تک دندان


بیشتر بخوانید : دندانپزشکی ایمپلنت


روند جراحی – مرحله 3

دندانپزشک باید بیمار را مجبور به انجام 1-2 بار برای ساخت تاج و تخت کند. تاج روی آستانه قرار می گیرد. دندانپزشک اطمینان می دهد که تاج صحیح برای بیمار مناسب است.

اطلاعات در مورد ایمپلنت دندان تک دندان

اطلاعات در مورد ایمپلنت دندان تک دندان

مراقبت از ایمپلنت

بهداشت دهان و دندان در مورد نحوه مراقبت از ایمپلنت بحث و بررسی می کند تا بافت سالم را حفظ کند. مهم است که از بیوفیلم پلاک در اطراف ایمپلنت، حداقل یکبار در روز و با حداقل دو بار در روز بشویید. دندانپزشک خود را به عنوان توصیه برای یک قرار ملاقات برای تمیز کردن حرفه ای مراجعه کنید. اطمینان حاصل کنید که دندانپزشک یا متخصص دندانپزشک شما می داند اگر چیزی با ایمپلنت شما راحت نیست.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک دندانپزشکی تاج :

مینای دندان چیست؟

آشنایی با انواع دندان درد یا پالپیت و عواقب آن

دندانهای اولیه چیست؟

انواع مواد پرکننده دندان

جهت رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟