02144444103
هشت مرحله برای سلامت دندان

هشت مرحله برای سلامت دندان

9 شهریور 97 اصطلاحات دندانپزشکی

هشت مرحله برای سلامت دندان

این مقاله بسیار مهم در مورد هشت مرحله برای سلامت دندان است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک دندانپزشکی تاج در تماس باشید.در این کلینیک مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. خوب، بنابراین شما در مورد مسواک زدن و نخ ریسی می دانید. اما اگر میخواهید دندانهایتان را برای یک عمر حفظ کنید، گام های دیگری نیز باید برداشته شود. بعضی از مردم تصور می کنند که دندان های خود را از بین می برند. این اتفاق نمی افتد دیوید آلبرت، D.D.S.، M.P.H.، این مراحل را توصیه می کند تا دندان ها و دهان شما را سالم نگه دارند. دکتر آلبرت استادیار دندانپزشکی بالینی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه کلمبیا است.

مرحله 1: نیازهای بهداشت دهان خود را درک کنید

دکتر آلبرت گفت: “سلامت دهان و دندان شما بستگی به عوامل بسیاری دارد.” “اینها شامل مواردی هستند که شما می خورید، نوع و میزان بزاق دهان، عادت های شما، سلامت کلی و رژیم بهداشت دهان و دندان شما است.”

هشت مرحله برای سلامت دندان

هشت مرحله برای سلامت دندان

تغییرات در وضعیت کلی سلامت شما اغلب منجر به تغییر در سلامت دهان می شود. وی گفت: “برای مثال، بسیاری از داروها، از جمله بیش از 300 دارو معمول، می توانند مقدار بزاق دهان را کاهش دهند و باعث خشکی دهان شوند.”

زنان مبتلا به آسم اغلب از طریق تغییرات دهانی رنج می برند.این اغلب شامل التهاب لثه ها است که به نام ژنژیویت حاملگی نامیده می شود. بیماران مبتلا به آسم اغلب از طریق دهان خود، مخصوصا در هنگام خواب، نفس می کشند.این می تواند منجر به خشکی دهان و افزایش تشکیل پلاک و گینویوی شود. افراد با ارتودنسی ، دندان های خود را تمیز می کنند و می توانند حفره های بیشتری دریافت کنند. “


بیشتر بخوانید : علت سیاهی و تغییر رنگ دندان ها


مرحله 2: به روزمرگی روزانه دهان و دندان مراجعه کنید

با دندانپزشک یا دندانپزشک خود در مورد اقدامات بهداشت دهان خود صحبت کنید. بر اساس بحث، یک رویه موثر را ارائه کنید. باید پیگیری شود و باید وضعیت شما را در نظر بگیرد. به عنوان مثال، اگر شما دارو مصرف می کنید که دهان خود را خشک می کند، مهم است که هر روز از فلوراید استفاده کنید. این نیز برای افرادی که حفره های زیادی دارند توصیه می شود.

مرحله 3: استفاده از محصولات فلوراید

هر کس می تواند از فلوراید، نه فقط کودکان سود ببرد. فلوراید دندان ها را در کودکان تقویت می کند. همچنین به جلوگیری از پوسیدگی در بزرگسالان و کودکان کمک می کند.

هشت مرحله برای سلامت دندان

هشت مرحله برای سلامت دندان

خمیر دندان و دهانشویه منابع خوب فلوراید هستند. دندانپزشک شما می تواند غلظت قوی فلوراید را در ژل، خمیر دندان یا شستشو در صورت نیاز به آن تجویز کند. ژل ها یا با استفاده از یک سینی یا بر روی پوست استفاده می شوند. محصولات نسخه دار حاوی فلوراید بیشتر و حفاظت بیشتری نسبت به حفره ها از محصولات بی شماری ارائه می دهند.

مرحله 4: مسواک و نخ برای حذف پلاک

هر کس باید حداقل دو بار در روز به این کار برسد. حتی سه بار در روز یا بعد از هر وعده غذایی بهتر است. علاوه بر این، شما حداقل باید یکبار در روز نخ بزنید. این فعالیت ها حذف پلاک، که یک توده پیچیده باکتری است که به طور مداوم در دندان های شما شکل می گیرد.

هشت مرحله برای سلامت دندان

هشت مرحله برای سلامت دندان

اگر پلاک هر روز برداشته نشود، می تواند قندهای موجود در اکثر غذاها و نوشیدنی ها را به اسید تبدیل کند که منجر به پوسیدگی می شود. باکتری ها در پلاک همچنین باعث ایجاد گینوییت و سایر بیماری های پریودنتال می شوند. مهم است که به طور صحیح و به طور کامل مسواک را بپوشانید. شما باید پلاک را از هر طرف دندان بردارید و جایی که دندان در برابر لثه قرار دارد. اگر پلاک حذف نشود، می تواند منجر به مشکلات لثه و حفره شود.

مرحله 5: محدود کردن تنقلات

محدود کردن تنقلات، به ویژه آنهایی که قند ساده دارند، و رژیم غذایی متعادل را مصرف کنید. هر بار که بخورید، بیت غذا در داخل و اطراف دندانها قرار می گیرد. این غذا سوخت برای باکتری ها در پلاک فراهم می کند.

هشت مرحله برای سلامت دندان

هشت مرحله برای سلامت دندان

باکتری ها اسید تولید می کنند. هر بار که شما غذا حاوی قند یا نشاسته (قندهای جامد) می خورید، دندان های شما در معرض این اسید ها قرار می گیرند. این بیشتر اتفاق می افتد اگر شما غذاهای میان وعده می خورید و مواد غذایی برای مدت زمان طولانی روی دندان های شما می گذارند. این حملات اسید تکرار می تواند سطح مینای دندان های شما را از بین ببرد، منجر به حفره می شود.


بیشتر بخوانید : سیگار کشیدن پس از کشیدن دندان عقل


اگر شما در میان وعده، دندان های خود را بشویید یا بعد از آن کوک ندهید. سموم که با زایلیتول شیرین می شوند نیز می توانند به کاهش میزان باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان می شوند کمک کنند.

یک رژیم غذایی متعادل نیز مهم است. کافی نیست که مواد معدنی و ویتامین ها بتوانند به سلامت دهان و دندان شما آسیب برسانند.

مرحله 6: اگر از هر گونه تنباکو استفاده می کنید، ترک کنید

سیگار کشیدن و یا مصرف دخانیات مانند سیگار خطر ابتلا به سرطان دهان و دندان، گینوییت، پریودنتیت و پوسیدگی دندان را افزایش می دهد. استفاده از تنباکو همچنین به نفس بد و لکه های روی دندان ها کمک می کند.

هشت مرحله برای سلامت دندان

هشت مرحله برای سلامت دندان

گام 7: به طور مرتب دهان خود را بررسی کنید

حتی شما دندانپزشک خود را به طور منظم مشاهده کنید، در بهترین موقعیت ممکن است تغییراتی را در دهان خود مشاهده کنید. دندانپزشک و دندانپزشک شما تنها چند بار در سال مشاهده می کنید، اما می توانید روزانه دهان خود را بررسی کنید تا تغییراتی را که ممکن است نگران کننده باشد، دنبال کنید. تغییرات در دهان شما باید نگاه کنید ::

  • لثه تحریک شده
  • دندان های خراب شده
  • زخم یا ضایعات بر روی لثه، گونه یا زبان شما
  • دندان های تغییر رنگ داده

معاینه منظم مخصوصا برای مصرف کنندگان دخانیات که در معرض خطر ابتلا به سرطان دهان و دندان هستند افزایش می یابد. اگر سیگار کشیدن یا استفاده از تنباکو بدون دودی داشته باشید، دندانپزشک یا بهداشت دهان و دندان می تواند به شما نشان دهد که احتمالا به نظر می رسد که درد، نقطه، پچ یا توده باشد.

هشت مرحله برای سلامت دندان

هشت مرحله برای سلامت دندان

گام 8: به طور منظم دندانپزشک را ببینید

در مورد چگونگی بازدید شما باید به دندانپزشک خود بگویید. اگر سابقه ای از حفره ها یا کار تاج و پل دارید یا در حال پرت شدن هستید، بیشتر باید به دندانپزشک مراجعه کنید. بنابراین ما مردم، مانند افراد مبتلا به دیابت یا سیگاری، دچار بیماری لثه بیشتر از جمعیت عمومی هستم. آنها همچنین باید اغلب به دندانپزشک مراجعه کنند. افراد مبتلا به سیستم ایمنی سرکوب شده بیشتر احتمال دارد مشکلات دندانپزشکی داشته باشند. مثلا افرادی که مبتلا به HIV هستند یا درمان سرطانی را دریافت می کنند. بازدید کننده های مکرر برای این گروه ها برای حفظ سلامتی دهان و دندان بسیار مهم هستند.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک دندانپزشکی تاج :

مینای دندان چیست؟

آشنایی با انواع دندان درد یا پالپیت و عواقب آن

دندانهای اولیه چیست؟

انواع مواد پرکننده دندان

جهت رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.