02144444103
چه وقتی کشیدن دندان لازم است؟

چه وقتی کشیدن دندان لازم است؟

7 شهریور 97 اصطلاحات دندانپزشکی

چه وقتی کشیدن دندان لازم است؟

این مقاله بسیار مهم در مورد (چه وقتی کشیدن دندان لازم است؟) است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک دندانپزشکی تاج در تماس باشید.در این کلینیک مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. شما می خواهید دندان های خود را برای یک عمر حفظ کنید، اما شرایطی ممکن است بوجود آید که دندانپزشک خود توصیه می کند از بین بردن دندان برای سلامتی دندان های خود استفاده کنید. و اگر چه بسیاری از دندان های شما به آسانی قابل جابجایی هستند، گاهی اوقات پیچیده تر می شود و نیاز به یک روش بیشتر درگیر دارد. به همین دلیل کشیدن دندان ها ممکن است ضروری باشد و این که دندانپزشک شما این روش ها را از دیگران متفاوت می کند.

چرا نمی توانید دندانتان را نگه دارید؟

سایت انجمن بهداشت دهان و دندان آمریکا (ADA) نشان می دهد که معمولا دندان ها به علت تروما، بیماری یا اغتشاش حذف می شوند. هنگامی که یک دندان به دلیل یک حادثه یا انقباض گسترده ممکن است با پر شدن یا تاج نتواند تعمیر شود، ممکن است بهترین راه کشیدن باشد. طبق گفته کلینیک دندانپزشکی، دندانهایی که با استخوان کافی به علت بیماری پریودنتال پشتیبانی نمیشوند، نیز نامزد دریافت جایزه هستند، که ضروری است از استفاده از خمیر دندان حفاظت از لومن مانند کلگیت کل پاکیزه نعناع پس از کشیدن استفاده شود. همچنین ممکن است نیاز به برداشتن دندانهای آلوده (آبسرد) داشته باشید که به درمان کانال ریشه پاسخ نمی دهند.

چه وقتی کشیدن دندان لازم است؟

چه وقتی کشیدن دندان لازم است؟

به خاطر داشته باشید که برای ارتودنتیست توصیه نمی شود یک استخراج یا دو تا قبل از درمان ارتودنسی به علت دندان های جسمی شروع شود. به همین ترتیب، دندان های عقلانی اغلب به علت موقعیت ناخوشایند که در پشت آنها دچار مولر می شوند، کشیده می شوند.

کشیدن ساده و کشیدن با جراحی

طبق گفته پزشکان اوکرت و برادلی، کشیدن با جراحی دندان ها در واقع شایع ترین روش جراحی در ایالات متحده است. هنگامی که یک دندان در بالای خط دندان دیده می شود و دندانپزشک شما می تواند به راحتی آن را با فورسپس پاک کند، روش ساده کشیدن نامیده می شود.

چه وقتی کشیدن دندان لازم است؟

چه وقتی کشیدن دندان لازم است؟

اگر یک دندان بی ثبات هنوز در حال رشد است، اما دندانپزشک شما باید بافت استخوانی یا استخوان را به منظور استخراج آن از بین ببرد. این یک کشیدن با جراحی نامیده می شود، و نیاز به بخیه ها برای بستن سایت به طوری که می تواند به درستی درمان شود. پزشک همچنین ممکن است داروهای خاص درد را بعد از این روش تجویز کند.


بیشتر بخوانید : ایمپلنت های دندانی و روش های MRI


علل جراحی کشیدن

با گرفتن یک اشعه ایکس و بررسی دندان، دندانپزشک شما معمولا می تواند تعیین کند که آیا کشیدن دندان شما ساده یا جراحی باشد یا خیر. اما زمان هایی وجود دارد که یک کشیدن ساده به یک جراحی تبدیل می شود. برای مثال، اگر دندان در طی روش شکست بخورد، ممکن است لازم باشد که آن را به صورت قطعه برداریم.

چه وقتی کشیدن دندان لازم است؟

چه وقتی کشیدن دندان لازم است؟

دندان های عقل اغلب با کشیدن جراحی مواجه می شوند؛ زیرا آنها معمولا تحت تاثیر قرار می گیرند، به این معنی که آنها به طور کامل به دهان نفوذ نمی کنند. این وضعیت نیاز به برش با استخوان و بافت دارد. از بین بردن دندان های شدید شکسته، راهنمایی های ریشه یا دندان ها با ریشه های طولانی منحنی، نمونه های دیگری از کشیدن با جراحی است. سپس زمان هایی وجود دارد که استخوان در اطراف یک دندان متراکم شده و نیاز به درمان جراحی دارد.

دستورالعمل پس از کشیدن دندان

با کشیدن جراحی، احتمالا یک یا چند بخیه در سایت استخراج دارید. صرف نظر از اینکه کشیدن شما ساده یا جراحی است، همیشه مهم است که از دستورالعمل های بعد از مراقبت دندانپزشک خود اطمینان حاصل کنید تا سرعت بهبودی و اجتناب از هر گونه عارضه ای افزایش یابد. گروه جراحی دهان خواندن توصیه می کند:


بیشتر بخوانید : ارتودنسی چیست؟


 • 30 دقیقه پس از کشیدن، برای کمک به متوقف کردن خونریزی، یک پلاک مارپیچ بگذارید.
 • برای صحبت کردن، خوردن و نوشیدن غیر ضروری برای دو ساعت اول پس از کشیدن اجتناب کنید.
 • بعد از خونریزی، مایعات زیاد یا نوشیدنی را بخورید.
 • رژیم خود را حفظ کنید، اما برای روز اول، با مایعات و غذاهای نرم و روشن شروع کنید.
 • دندان هایتان را شست و شستشو ندهید و به بعد از 12 ساعت بشویید.
 • در حین مسواک زدن از منطقه جراحی، اگر چه شما می توانید با یک دهان شستن رقیق شده یا 1/4 قاشق چای خوری نمک در یک لیوان آب گرم استفاده کنید.
 • از آنجا که خونریزی وجود دارد، از یخ ها استفاده نکنید.
 • اگر دچار درد شدید یا خونریزی هستید، با دندانپزشک تماس بگیرید.
چه وقتی کشیدن دندان لازم است؟

چه وقتی کشیدن دندان لازم است؟

کشیدن با جراحی دندان ها ممکن است کمی دلهره آور باشد، اما با روش های مدرن امروز و بیهوشی، شما چیزی برای نگرانی در مورد آن ندارید. پس از آن، شما و دندانپزشک خود می توانید گزینه های جایگزین دندان را برای بازگرداندن عملکرد و زیبایی به لبخند خود مورد بحث قرار دهید.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک دندانپزشکی تاج :

مینای دندان چیست؟

آشنایی با انواع دندان درد یا پالپیت و عواقب آن

دندانهای اولیه چیست؟

انواع مواد پرکننده دندان

جهت رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
 • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.