02144444103
نکات جویدن پس از پر کردن دندان

نکات جویدن پس از پر کردن دندان

4 شهریور 97 اصطلاحات دندانپزشکی

نکات جویدن پس از پر کردن دندان

این مقاله بسیار مهم در مورد (پر کردن دندان چیست؟) است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک دندانپزشکی تاج در تماس باشید.در این کلینیک مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. پس از تکمیل یک یا چند دندان، دچار درد و حساسیت دندان می توانید در عرض چند ساعت یا حتی روز پس از ترک کلینیک دندانپزشکی به روند قبلی ادامه دهید اما می تواند خوردن و نوشیدن یک امر ناراحت کننده باشد.

خوشبختانه، با پیروی از راهنمایی های جادویی معمول و اجتناب از غذاهایی که می توانند پس از پر شدن مشکل ایجاد کنند، می توانید به شدت ناراحتی را کاهش دهید.

نکات جویدن پس از پر کردن دندانرر

نکات جویدن پس از پر کردن دندان

راهنمایی های مهم بعد از پر کردن دندان 

  • جویدن به آرامی و کمی گاز گرفتن: گاز گرفتن فشار بسیار زیادی بر روی دندان ها می گذارد، و پس از پر شدن می توانید آنها را خیلی زخمی کنید. هنگام جویدن غذا، وقت خود را بگیرید و سعی نکنید تمام راه را از بین ببرید؛ این باعث می شود که دندان های شما از تماس نیرومند جلوگیری کنند. اگر ممکن است، در طرف مقابل دهان از جایی که پر شدن شما قرار دارد ، باشد، جویدن کنید.

بیشتر بخوانید : پر کردن دندان چیست؟


  • هنگام جویدن دهان خود را بسته نگه دارید: برای بعضی ها، حتی هوای سرد می تواند درد را در دندان های حساس ایجاد کند. در نتیجه، علاوه بر داشتن رفتار خوب، نگه داشتن دهان شما هنگام جویدن باعث کاهش احتمال ورود هوای سرد به دهان می شود و موجب کمتر شدن درد می شود.
نکات جویدن پس از پر کردن دندان

نکات جویدن پس از پر کردن دندان

  • پرش های چسبنده غذا: برخی از پر کردن ها، به ویژه نقره (آمالگام)، زمان را برای تنظیم پس از ترک کلینیک دندانپزشکی می گیرند. در موارد نادر خوردن غذای چسبناک یا چسبنده میتواند یک پرکننده جدید را از بین ببرد، بنابراین بهتر است از آنها در کوتاه مدت اجتناب شود.
  • اجتناب از نوشیدنی های بسیار گرم یا سرد: درجه حرارت متوسط، به احتمال زیاد موجب کمتر شدن درد در دندان های حساس می شود.
  • از شیرینی ها بگذرید : شیرینی ها و نوشیدنی های شیرین باعث حساسیت می شود و ممکن است رشد باکتری ها را در اطراف لبه ها و یا حتی در زیر یک پر کننده جدید ترویج کند.
نکات جویدن پس از پر کردن دندان

نکات جویدن پس از پر کردن دندان

  • نوشیدنی ها، آب نبات های سخت و یخ نجوید: علاوه بر ایجاد فشار ناگهانی روی دندان ها در حالی که هنوز هم در حال بهبود است، خوردن غذاهای سخت می تواند پر کردن تازه ای را انجام دهد که تا به حال درست نشده است. این به ویژه برای پر کردن نقره (آمالگام) اهمیت دارد، زیرا آنها طول می کشد تا از کامپوزیت (دندان رنگی) پر شود.

بیشتر بخوانید : ارتودنسی چیست؟


همیشه به توصیه های دندانپزشک خود در مورد راهنمایی های جویدن، چه مواد غذایی پس از فرآیند خود ، توجه کنید، و بعد از دریافت مواد نرم تر مانند آمالگام، چه مدت باید صبر کنید تا غذاهای جامد بخورید.

نکات جویدن پس از پر کردن دندان

نکات جویدن پس از پر کردن دندان

اگر دندانهایتان چند هفته پس از پر شدن حساس باشند یا اگر درد در طول زمان افزایش پیدا کند، با دندانپزشک خود مشورت کنید تا علل و راه حل های احتمالی را بررسی کنید. گاهی اوقات یک تنظیم جزئی و بدون درد، از قبیل کنترل یک منطقه افزایش یافته، برای رفع درد ضروری است. در موارد دیگر، حساسیت می تواند نشانه ای از یک مسئله جدی تر باشد.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک دندانپزشکی تاج :

مینای دندان چیست؟

آشنایی با انواع دندان درد یا پالپیت و عواقب آن

دندانهای اولیه چیست؟

انواع مواد پرکننده دندان

جهت رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.