02144444103
دندانپزشکی ایمپلنت

دندانپزشکی ایمپلنت

31 مرداد 97 دسته‌بندی نشده

دندانپزشکی ایمپلنت

این مقاله بسیار مهم در مورد دندانپزشکی ایمپلنت است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک دندانپزشکی تاج در تماس باشید.در این کلینیک مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. اگرچه آمریکایی ها می توانند از دندان های خود را نگه دارند، حدود 8 میلیون نفر از این افراد دچار بیماری های دندان های فک بالا و پایین هستند. پروتزهای عادی ممکن است دشوار باشد، و چالش جویدن را دشوار می سازد. کشف تکنولوژی ایمپلنت و تولد دندانپزشکی ایمپلنت دندانهای از دست رفته را درمان کرد. ایمپلنت دندان با بهبود لبخند و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد. بیماران که دندان مصنوعی را می پوشند می توانند دندان های خود را با ایمپلنت های دندانی باز کنند.

دندانپزشکی ایمپلنت

دندانپزشکی ایمپلنت

کشف ایمپلنت های دندانی

یک تیم پژوهشی سوئدی توسط دکتر P.I. Branemark کشف کرد که استخوان می تواند با تیتانیوم پیوند داده شود. او این استخوان-ایمپلنت-رابط “osseointegration” نامیده است. این آغاز دندانپزشکی ایمپلنت بود. موفقیت ایمپلنت های دندانی مربوط به این کشف است. در سال 1982، این تیم 91 درصد موفقیت در فک پایین را بیش از 15 سال گزارش کرد. میزان موفقیت 96 درصد بهبود یافته است. اکثر ایمپلنت های از جنس پیچ تیتانیوم هستند.

دندانپزشکی ایمپلنت

دندانپزشکی ایمپلنت

عوامل موثر در قرار دادن ایمپلنت دندان

عوامل در دستیابی به موفقیت از جمله عمل جراحی آترومائید با مته های کم سرعت وجود دارد و تجربه جراحان پزشک که در هر سال کمتر از 50 ایمپلنت دارای عوارض بیشتری هستند. بیمار باید کیفیت و محتوای استخوان درست کند تا ایمپلنت را در ابتدا ثابت کند. حداقل باید بیمار حداقل 8 میلی متر ارتفاع عمودی استخوان و 6 میلی متر عرض داشته باشد. اگر کمبود استخوان وجود دارد، بسیاری از روش های استخراج استخوان وجود دارد که می توانند انجام شوند. ما می توانیم از استخوان گرفته شده از فک پایین بیمار یا استخوان گرفته شده از استخوان گاو استفاده کنیم. برای پزشک مهم است که یک سابقه پزشکی و امتحان بالینی را با بیمار انجام دهد. برخی از مشکلات پزشکی وجود دارد که باعث می شود ایمپلنت های ضد حادثه ای وجود دارد، اگر بیمار دچار بیماری های شکننده، بیماری کبدی یا اختلال خونریزی شدید باشد، پس آنها برای کاشت ایمپلنت نامزد نیستند.

دندانپزشکی ایمپلنت

دندانپزشکی ایمپلنت

معاینه دهان شامل کمیت و کیفیت استخوان، نوع دندانهای متضاد و نوع بافت است. سپس یک آزمایش رادیوگرافی انجام می شود، یک فیلم پانورامیک و پرتو مخروطی 3D برای طراحی دقیق موقعیت مورد نیاز قرار می گیرد. پس از بررسی مناسب، یک راهنمای جراحی برای جراحی قرار دادن ایمپلنت در طول جراحی استفاده می شود. معمولا آنتی بیوتیک ها یک ساعت قبل از عمل جراحی داده می شود. جراحی می تواند تحت بیهوشی موضعی یا آرام بخش IV انجام شود.


بیشتر بخوانید : ایمپلنت دندان،قیمت،مراحل،عوارض و انواع ایمپلنت


برش در ناحیه دندان های کشیده شده ساخته شده و یک فلپ باز شده است. سپس، آماده سازی در استخوان با استفاده از بیت های مته های مختلف اندازه گیری در یک دست ابزار کم سرعت می شود. آماده سازی طولانی و به اندازه استخوان در منطقه ساخته شده است. ایمپلنت قرار داده شده از تیتانیوم با سطح خرد شده ساخته شده است. ایمپلنت به آماده سازی بستگی دارد. اگر بخشی از سطح ایمپلنت با استخوان پوشیده نباشد، پیوند استخوان باید قرار داده شود.

دندانپزشکی ایمپلنت

دندانپزشکی ایمپلنت

سپس، فلپ بافت جایگزین می شود و در محل قرار می گیرد. ایمپلنت باید برای مدت 4 تا 6 ماه به صورت دست نخورده باقی بماند، بنابراین ممکن است یکپارچه سازی osseo شود. در طول مرحله بهبودی، بیمار هنوز می تواند پروتز کامل خود را بپوشاند. پس از ایمپلنت یکپارچه شده، دندان ها می توانند قرار گیرند.

زیبایی ایمپلنت های دندانی

حفظ ایمپلنت ها برای موفقیت بسیار مهم است. ایمپلنت ها می توانند ژنژیویت و از دست دادن استخوان درست همانند دندان های طبیعی ایجاد کنند، بنابراین باید آنها را با دندانه های طبیعی و نخاعی بشویید. دفاتر بسیاری وجود دارد که “دندان ها را در یک روز” یا “بلافاصله ایمپلنت” تبلیغ می کنند. این برای همه بیماران امکان پذیر نیست. بیمار باید فراوانی از استخوان بسیار متراکم داشته باشد تا این امکان وجود داشته باشد. موفقیت این روش کمتر قابل اعتماد است زیرا قبل از قرار دادن دندان ها، ابتلا به پوکی استخوان رخ نداده است. مهم است که دندانپزشک خود را دو بار در سال بررسی کنید تا ایمپلنت شما بررسی و تمیز شود.

دندانپزشکی ایمپلنت

دندانپزشکی ایمپلنت

ایمپلنت های دندانی معمولا توسط جراحان دهان و فک و یا پریودنتال ها قرار می گیرند، اگر چه بعضی از دندانپزشکان عمومی ممکن است آموزش بیشتری برای یادگیری برای قرار دادن ایمپلنت ها انجام دهند. هزینه ایمپلنت های دندانی از 1800 تا 2200 دلار متغیر است. این شامل هزینه تاج و یا هیچ پیوند استخوان اضافی نیست. مراقب باشید از کلون های ایمپلنت – از دکتر خود بپرسید که ایمپلنت دریافت می کنید. شما می خواهید ایمپلنت تولید شده توسط یک شرکت معتبر باشد.


بیشتر بخوانید : ایمپلنت چیست؟


اکثر بیماران ایمپلنت من احساس می کنند که ایمپلنت ها زندگی خود را تغییر داده اند. آنها هم اکنون می توانند با دوستان خود به صرف شام ​​بپردازند و غذای مورد نظر خود را سفارش دهند و آن را بدون نگرانی در مورد پروتزهای خود تغییر دهند.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک دندانپزشکی تاج :

مینای دندان چیست؟

آشنایی با انواع دندان درد یا پالپیت و عواقب آن

دندانهای اولیه چیست؟

انواع مواد پرکننده دندان

جهت رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۲ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.