02144444103
جلوگیری از پوسیدگی دندان با ارتودنسی

جلوگیری از پوسیدگی دندان با ارتودنسی

28 مرداد 97 اصطلاحات دندانپزشکی

جلوگیری از پوسیدگی دندان با ارتودنسی

این مقاله بسیار مهم در مورد جلوگیری از پوسیدگی دندان با ارتودنسی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک دندانپزشکی تاج در تماس باشید.در این کلینیک مجهز خدمات دیگری نظیر دندانپزشکی کودکان ، ایمپلنت ، ونیر و ارتودنسی نیز ارائه می شود. داشتن ارتودنسی میتواند به دلیل بسیاری از چالشها باشد. گرفتن یک لکه از فلز به طور مداوم سخت می شود و ناراحت کننده است و کودکان و بزرگسالان گاهی اوقات کمی احساس خودآگاهی دارند در حالی که در حال ساخت لبخند خود هستند. پیشگیری از پوسیدگی دندان با ارتودنسی همچنین می تواند نتیجه های خوب دیگری را داشته باشد، زیرا راه های جدیدی برای مسواک و نخ های همراه با ارتودنسی خود یاد می گیرید.

چرا ارتودنسی؟

در حالی که برخی از افراد به اندازه کافی خوش شانس هستند که با یک لبخند کامل متولد می شوند، بسیاری از مردم درمان ارتودنسی را برای دلایل زیبایی یا مشکلات هم ترازی انتخاب می کنند. به گفته انجمن آمریکایی ارتودنتیست ها، مشکلات ارتودنسی (همچنین به عنوان مالوکسیت ها نامیده می شود) می تواند شامل تراکم دندان ها، دندان های اضافی یا از دست رفته، مسائل فاصله و مسائل رشد فکی باشد. برخی از مالوکسیت ها به ارث برده می شوند، در حالی که دیگران از مکیدن انگشت شست، حوادث و یا سایر عوامل محیطی ناشی بی خبر هستند.

جلوگیری از پوسیدگی دندان با ارتودنسی

جلوگیری از پوسیدگی دندان با ارتودنسی

مالوکسیت ها که اصلاح نشده اند، می تواند موجب مشکلات زیادی شود. دندان های کرکی و شلوغ برای تمیز کردن از دندان های راست دشوارتر است و می تواند باعث سایش مینای دندان، مشکلات جویدن و صحبت کردن و بیماری های استخوانی و لثه شود. دندانهای صحیح را با فشار ثابت حفظ می کند.


بیشتر بخوانید : ارتودنسی چیست؟


پوسیدگی دندان و ارتودنسی

هنگامی که تعامل با غذا و نوشیدنی باعث ایجاد باکتری در دهان خود برای تولید اسید می شود، این اسید ها برای مینای دندان ها محافظی است که دندان های شما را می پوشاند، کار می کنند. در مرحله اول پوسیدگی دندان ممکن است ، شما متوجه لکه های سفید روی دندان های خود شوید. این آسیب اسید به عنوان demineralization شناخته شده است.

جلوگیری از پوسیدگی دندان با ارتودنسی

جلوگیری از پوسیدگی دندان با ارتودنسی

در مرحله بعد، اسید در دهان شما از طریق مینای دندان پیشرفت می کنند و در زیر دندان نرم تر به وجود می آورند و حفره ایجاد می کنند. درد جویدن و حساسیت به غذاهای شیرین، سرد یا گرم و نوشیدنی ها همه نشانه هایی است که شما ممکن است یک یا چند حفره ایجاد کند.

بدون درمان، پوسیدگی دندان یک پالپ دندان را آلوده می کند. حفره ها به زودی به آبسه های دردناک، عفونت ها و حتی مشکلات فک تبدیل می شوند، بنابراین دندانپزشک خود را به طور منظم برای بررسی هر گونه مسائل ببینید.

نگه داشتن پاک ارتودنسی

ساده ترین راه برای جلوگیری از پوسیدگی دندان این است که دندان هایتان را حداقل دو بار در روز بشویید. دندان های خود را به درستی تمیز کنید، در حالی که ارتودنسی روی آنها قرار دارند، اما مهم است که رژیم خاصی را دنبال کنید. با شستشو دهان خود با آب قبل از مسواک زدن شروع کنید. این کمک می کند تا ذرات غذایی که توسط ارتودنسی به دام افتاده اند، بیرون آیند. مسواک را در زاویه 45 درجه روی لبه چسبناک شروع کنید، سپس لبه های برس را در بالای هر براکت قرار دهید. با استفاده از مسواک در پایین براکت استفاده کنید. مطمئن باشید که به آرامی و به آرامی مسواک را بر روی براکت حرکت می دهید.


بیشتر بخوانید : همه چیز در مورد ارتودنسی


هنگامی که شما هر دندان را با استفاده از یک نخ ریسی تمیز می کنید تا روند پاک نگه داشتن را آسانتر کند. پس از شستشو با دهانشویه، از قبیل Colgate Total Advanced Pro-Shield، که 12 ساعت در برابر میکروب ها را حتی بعد از نوشیدن و خوردن امر حفاظت را انجام دهید، دنبال کنید. دقت و صبر در هنگام مراقبت از دندان های شما با ارتودنسی مهم است.

جلوگیری از پوسیدگی دندان با ارتودنسی

جلوگیری از پوسیدگی دندان با ارتودنسی

در حالی که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان با استفاده از ارتودنسی مهم است، مراقبت های دهان و دندان مناسب در روز برداشتن ارتودنسی متوقف نمی شود. حداقل دو بار در روز با استفاده از مسواک زدن برای کسانی که دچار مشکل هستند، لازم است و به یاد داشته باشید که برنامه ریزی های منظم را با دندانپزشک خود برای تمیز کردن کامل انجام دهید – قبل، بعد و در حالی که ارتودنسی روی لبخند ایده آل شما کار می کند.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک دندانپزشکی تاج :

مینای دندان چیست؟

آشنایی با انواع دندان درد یا پالپیت و عواقب آن

دندانهای اولیه چیست؟

انواع مواد پرکننده دندان

جهت رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ – ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.