02144444103

دندانپزشکی ترمیمی چیست؟

6 مرداد 97 اصطلاحات دندانپزشکی

در این مقاله ی مفید سعی شده شما را یا دندانپزشکی ترمیمی و انواع ترمیم دندان معرفی کنیم.برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک دندانپزشکی تاج در تماس باشید. در این کلینیک خدمات دیگری نظیر ایمپلنت ، اورتودنسی ، دندانپزشکی کودکان ، ونیر کامپوزیت نیز ارائه میشود. 

دندانپزشکی ترمیمی و انواع ترمیم دندان

دندانپزشکی ترمیمی چیست؟

اصطلاح “دندانپزشکی ترمیمی” مدیریت مجموعه ای از مشکلات بهداشت دهان و ترمیم دهان و یک حالت عملکردی و زیبایی را بر عهده دارد. در حالی که در حال حاضر دندانپزشکی ترمیمی به عنوان یک تخصص دندانپزشکی توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا شناخته نمی شود. دندانپزشکان عمومی قادر به انجام بسیاری از این روش ها بدون آموزش و گواهینامه های اضافی هستند. همه چیز بستگی به این دارد که چقدر در دندانپزشکی حرفه ای هستید. بسیاری این روش ها نیز شامل تخصص دندانپزشکی مانند پروتزهای دندانی شامل پودر، ونیر کامپوزیت، تاج، پل، پروتز کامل و جزئی و ایمپلنت دندان را شامل میشوند.

 


بیشتر بخوانید »»»  ۵ دارو که باعث پوسیدگی دندان میشوند


دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی ترمیمی

 

 

 

 


جایگزین دندان های از دست رفته

دندانپزشکی ترمیمی اغلب به عنوان دندانپزشکی پروتز دندان شناخته می شود. این که متخصص دندانپزشک شما از اصطلاح “دندانپزشکی ترمیمی” یا “دندانپزشکی پروتز دندان” استفاده می کند، هدف این است که حداکثر سلامت دندان های طبیعی را حفظ کند. جایگزین کردن دندانهای گمشده با ایمپلنت دندان، پل، دندان مصنوعی به طور کامل یا جزئی کمک می کند تا سلامت دندان را نیز بهبود بخشد. پر کردن فضاهای خالی در دهان(دندان های از دست رفته) می تواند به جلوگیری از ایجاد حفره ها در دندان های باقی مانده کمک کند، زیرا شکاف هایی که به شکل های متفاوتی شکل می گیرند آسیب پذیر هستند و شرایط را برای ایجاد، لکه و باکتری ها و پلاک ها مهیا میکند.. دندان های افتاده و پوسیده نیز دشواری بیشتری را روی دندان های باقی مانده خود ایجاد میکند، زیرا شما سطح ناچیزی از جویدن را ندارید.

گزینه های ترمیم دندان

هنگام تصمیم گیری در مورد استراتژی دندانپزشکی ترمیم، باید هر دو فاکتور فیزیکی و مالی – سلامت و بودجه خود را در نظر بگیرید. اکثر دندانپزشکان درگیر در دندانپزشکی ترمیمی سعی خواهند کرد قبل از استفاده از پروتزهای کامل یا جزئی، دندانهای طبیعی شما را حفظ کنند، بنابراین شما مجبور نیستید هزینه زیادی را صرف کنید. اما گاهی اوقات پروتز کامل یا جزئی بهترین گزینه هستند اگر شما دندان های بسیاری را از دست داده اید ، ایمپلنت دندان کاندید خوبی برای ترمیم دندان است.


بیشتر بخوانید »»»  ساخت ضدعفونی کننده و دهانشویه خانگی برای شستشوی دهان


 انواع دندانپزشکی ترمیم

این روزها، به لطف گزینه های گوناگونی برای ترمیم دندان ها، شما می توانید گزینه هایی را برای تعمیر، دندان های فرسوده ،پوسیده ، فاسد شده، آسیب دیده یا از دست رفته و بازگرداندن لبخند سالم و زیبا داشته باشید. با توجه به ماهیت مشکل شما دندانپزشک شما یکی از دو نوع ترمیم دندان را انجام خواهد داد:

دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی ترمیمی

 

 

 

 

 

 

 

مستقیم

بازسازی مستقیم دندان شامل پر شدن حفره دندان است. این روش را می توان در اولین ملاقات در مطب انجام داد. دندانپزشک شما ابتدا گزینه های پر کردن و گزینه ها و محل ترمیم را بررسی میکند. به عنوان مثال، ionomers شیشه یا رزین اغلب برای جایگزینی در نزدیکی ریشه دندان یا مناطق دیگر که تحت فشار قوی جویدن قرار نگرفته اند، استفاده می شود.

غیر مستقیم

ترمیم مستمر دندان شامل جایگزینی دندان های سفارشی در قالب تاج، بوم و یا درج است. تاج پوشش سطح جویدن هر دندان را پوشش می دهد، یک پوشش در داخل حفره های دندان، و یک جلد پوشش و یک یا چند نوک کاست، از جمله برای بخشی از سطح جویدن. یک بازسازی غیرمستقیم دندان نیاز به بیش از یک جلسه ملاقات با دکتر دارد. Crowns، inlays و onlays می تواند از مواد مختلف ساخته شده باشد. طلا هنوز برای بعضی از موارد استفاده می شود، اما برای کسی که در مورد دندانهای سفید نگرانی دارند، رزین های کامپوزیتی پرسلن و دندانی گزینه های دیگر هستند.


ایا نیاز به ترمیم دارید؟

* اینجا کلیک کنید *


هزینه های بازسازی دندان و بیمه

همچنین در نظر داشته باشید که اکثر برنامه های بیمه دندانپزشکی در حال حاضر ایمپلنت های دندانی را پوشش نمی دهند. ممکن است افتادن دندان شامل بیمه باشد. برای تعیین بهترین استراتژی برای ارتقاء بهداشت دهان و دندان خود، با متخصص دندانپزشک خود صحبت کنید.

source

جهت رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس


تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳ ۴۴۸۹۸۳۲۴ ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک دندانپزشکی تاج از ۹ صبح تا ۱۰ شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.