02144444103
ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت چیست؟

3 خرداد 97 ایمپلنت

در این مقاله قصد داریم در مورد سوال مهم اکثر کاربران سایت درباره اینکه ( ایمپلنت چیست؟ و مسائل پیرامون آن) مطالبی مفیدی را ارائه دهیم

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت های دندانی، پست های فلزی یا فریم هایی هستند که به صورت جراحی در داخل استخوان فک زیر لثه قرار می گیرند. هنگامی که آنها در جای خود قرار می گیرند، به دندانپزشک اجازه می دهند دندان های جایگزین را روی آنها قرار دهند.

چگونه ایمپلنت های دندانی کار می کنند؟

از آنجا که ایمپلنتها به فک شما متصل می شوند، آنها از دندان های مصنوعی محافظت میکنند. پروتزها و پل هایی که به ایمپلنت نصب شده اند در دهان شما لغزش و تغییر نخواهند داد – مزیت ویژه ای در هنگام خوردن و صحبت کردن وجود دارد. تضمین کننده پروتزها و پل ها – و همچنین تاج های فردی که بر روی ایمپلنت قرار می گیرند – طبیعی تر از پل ها یا پروتز های معمولی باشند.

برای بعضی از مردم، پل های عادی و پروتز ها به راحتی ممکن نیست ، به علت ناراحتی و درد، خراب شدن. علاوه بر این، پل های عادی باید به دندان های ریخته شده و گم شده در هر دو طرف فضای سمت چپ دندان متصل شوند. مزیت ایمپلنتها این است که هیچ کدام از دندانهای مجاور نباید از بین برود تا دندان در جای خود قرار داده شود.

برای قرار دادن ایمپلنت، شما باید لثه های سالم و استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت داشته باشید. شما همچنین باید متعهد شوید که ایمپلنت ها را سالم نگه دارید. مراقبت های دقیق دهان و دندان و دندانپزشکی منظم برای موفقیت درازمدت ایمپلنت های دندانی بسیار مهم است.

ایمپلنت ها معمولا گران تر از روش های دیگر جایگزینی دندان هستند.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت چیست؟

انجمن دندانپزشکی آمریکا دو نوع ایمپلنت را مهم میداند.

 این ایمپلنت ها موارد زیر هستند:

ایمپلنت اندوستال :

این جراحی به صورت مستقیم در داخل استخوان فک قرار می گیرد. هنگامی که  بافت صمغی بهبود یافته است، یک جراحی دوم برای اتصال یک پست به ایمپلنت اصلی ضروری است. در نهایت، یک دندان مصنوعی  به صورت جداگانه پس از پیوستن در یک پل یا دندان مصنوعی متصل می شود.


بیشتر بخوانید : ایمپلنت


ایمپلنت های Subperiosteal :

این شامل یک قاب فلزی است که برای جابجایی درست زیر بافت دندان قرار دارد. همان طور که لثه ها بهبود می یابند، قاب به سمت استخوان فک ثابت می شود. پست ها به قاب متصل می شوند، از طریق لثه ها خارج می شوند. همانطور که با ایمپلنت های اندوستال، دندان های مصنوعی نیز به پست ها نصب می شوند.

چرا ایمپلنت دندان؟

ایمپلنت دندانی یک پیچ تیتانیوم است. پروسه اتصال یک ایمپلنت به استخوان فک، به نام osseointegration، شامل اتصال ایمپلنت به یک جزء به نام پایه ای است که از تاج پشتیبانی می کند. اما ایمپلنت دندان قادر به انجام آن گزینه های جایگزین دیگر دندان، مانند پل ها یا پروتزها نیست.

این واقعیت است که دندانهای واقعی برای حفظ زیبایی استخوان و دندان کمک می کنند در حالی که پل ها و پروتزها به صورت جزئی در این امر تاثیر دارند.پل های ثابت به یک ساختار خوب از دندان های مجاور نیاز دارند و پروتزهای نسبی نیاز به دندانهای دیگر دارند تا آنها را در محل نگهداری کنند. این دندانها به شدت هنگام جویدن بر روی پروتزهای جزئی اثر میگذارد. آکادمی دندانپزشکی امریکایی (AAID) در مورد ایمپلنت می گوید که طول عمر یک پل 5 تا 10 سال است و میزان شکست دندان هایی که دارای یک پل یا یک دندان مصنوعی هستند حدود 30 درصد است. همانطور که برای پروتزهای کامل، می تواند انواع غذا را که بخورید، حضم کنید.

با این حال، هنگامی که یک ایمپلنت جایگزین دندان می شود، ایمپلنت بدون ضایعه دندان ها به استخوان فک کمک می کند. با توجه به AAID، میزان موفقیت در  ایمپلنت های دندانی 97 درصد است. ایمپلنت های دندانی مشکلات مربوط به روش های جایگزین دیگر دندان را از بین می برند و به مردم اجازه می دهند هر چیزی را با اطمینان بخورند. ایمپلنت می تواند یک دندان خراب را جایگزین کند، اما تنها چهار ایمپلنت می توان در دندان های بالا و پایین قرار داد. این عدد به کیفیت و اندازه فک شما بستگی است. ایمپلنت های کمتری برای حمایت از بسیاری از دندان ها مورد نیاز است. دندان جایگزین شما به این ایمپلنت ها متصل می شود. به زودی، شما می توانید به همان اندازه که با دندان های طبیعی غذا میخوردید غذا های خود را در داخل دندان بجوید.


بیشتر بخوانید : دندانپزشکی کودکان


ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت چیست؟

تعیین سطح

در یک ایمپلنت ابتدا یک شکاف در بافت دندان در محل دندان گمشده قرار داده می شود. پس از آن آماده سازی در استخوان با استفاده از مته های مختلف اندازه گیری می شود، و پس از آن ایمپلنت به استخوان قبل از اینکه بافت دندان بسته شود، پیچیده شود. این روش می تواند تحت بیهوشی موضعی یا آرام بخش انجام شود و این عمل باید بدون درد انجام شود. ایمپلنت باید تا چهار ماه قبل از قرار دادن دندان ها انجام شود، اما بعضی موقعیت هایی وجود دارد که ایمپلنت می تواند مانند دندان استفاده شود. قرار دادن موفقیت آمیز ایمپلنت های دندانی نیاز به رویکرد تیمی از یک جراح دهان و دندان دارد که جراحی ایمپلنت را انجام میدهد و یک دندانپزشک  ترمیمی که دندان ها را ایجاد می کند.

به گفته انجمن آمریکایی جراحان دهان و فک و صورت (AAOMS)، افرادی که در سنین مختلف می توانند ایمپلنت را به جز کودکان انجام دهند. افراد مبتلا به بیماری های  لثه می توانند در صورت کنترل شرایط جراحی ایمپلنت دندان داشته باشند. دندانپزشک یا جراح دهان می تواند وضعیت شما را ارزیابی کند و توصیه می کند که چه نوع استفاده از ایمپلنت  برای شما ضروری است.

اگر دندان مصنوعی دارید یا دندان ها را از دست داده اید، ایمپلنت ها می توانند کیفیت زندگی شما را بهبود ببخشند و در هنگام غذا خوردن یا لبخند به شما اطمینان احساس خوبی میدهد. ایمپلنت به راحتی توسط مسواک زدن و نخ دندان ، مانند دندان های طبیعی خود، نگهداری می شوند.

منبع : کلینیک دندانپزشکی تاج

دیگر مقالات مفید کلینیک دندانپزشکی تاج :

ونیر و نکات مهم درباره آن

بهداشت دهان و دندان کودک

مهندسی بافت در دندانپزشکی

پلاک دندان چیست؟

ایمپلنت دندان،قیمت،مراحل،عوارض و انواع ایمپلنت

برای مشاهده سایر مقالات این سایت اینجا کلیک کنید

ارتودنسی دندان  – کلینیک دندانپزشکی – ونیر

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.