02144444103

16 روش سفید کردن دندان

24 اردیبهشت 97 مینای دندان

در این مقاله قصد داریم تا راز های سفید کردن دندان را برای شما کاربران عزیز سایت کلینیک دندانپزشکی تاج ارائه کنیم.

میخواهید دندانهای روشن تر و سفیدتر داشته باشدید؟

آیا دندان های سفید مرواریدی خود را به خاطر لکه های خاکستری یا زرد نابود کرده اند؟ دندان عصبی می تواند به محض رسیدن به سن، اما برخی از غذاهای رایج، نوشیدنی ها و حتی دهان  می توانند دندان ها را لکه دار کنند.داروهای خودتان می توانند دندان های سفید را کمک کنند و اجتناب از موادی که دندان ها را لکه دار می کنند می توانند تغییر رنگ بیشتری را متوقف کنند. از این اسرار به دندان های سفید تر استفاده کنید تا لبخند روشن خود را بازسازی کنید.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

شما ممکن است بتوانید از لکه های سطحی خودتان خلاص شوید. تعدادی از محصولات سفید کننده دندان در منزل – کیت ها، نوارها، خمیردندان ها، و شستشو ها – می توانند لکه ها را روشن کنند. حتی برخی از راه های قدیمی که می توانید امتحان کنید وجود دارد.

محصولات سفید کننده دندان موجود در قفسه های داروخانه از سفید کننده خفیف برای روشن شدن دندان های زرد استفاده می کنند. خمیردندان از ساینده و مواد شیمیایی برای حذف لکه های سطحی استفاده می کند. برای لکه های عمیق، ممکن است به کمک یک دندانپزشک نیاز داشته باشید.

کیت های سفید کننده دندان

کیت سفید کننده دندان خانه شامل پراکسید کربامید، سفید کننده است که می تواند هر دو لکه های عمیق و سطحی را حذف کند و در واقع رنگ دندان طبیعی خود را تغییر می دهد. اگر دندان های رنگ شده قهوه ای داشته باشید، یک کیت سفید کننده دندان می تواند کمک کند. با برخی از کیت ها، یک ژل بر پایه پراکسید (با یک برس کوچک) به سطح دندان هایتان اعمال کنید. در سایر کیت ها، ژل در سینی است که به دندان ها قالب می زند. سینی باید روزانه (برای 30 تا 45 دقیقه) برای یک هفته یا بیشتر پوشیده شود.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

نوار سفید خانه

نوار های سفید کننده دندان کمک می کند تا از لکه های دندان خلاص شوید. این نوارها بسیار نازک و تقریبا نامرئی هستند و با یک ژل سفید کننده بر پایه پراکسید پوشش داده می شوند. آنها چندین بار در روز به مدت یک هفته یا بیشتر میشوند. نتایج فقط چند روز قابل مشاهده است و حداقل یک سال گذشته است. نتایج با نوار ها به عنوان کیت های سفید کننده قابل ملاحظه نیست، اما نوارها برای استفاده آسان و بسیار احمقانه هستند.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

دندان های سفید کننده و شستشو

چگونه لکه ها را از دندان هایتان بیرون بکشید؟ دندانپزشکی، ژل و شستشوی بیش از حد کمک می کند تا برخی از لکه های سطحی را حذف کند. بسیاری از این محصولات حاوی مواد ساینده خفیف، مواد شیمیایی و یا مواد پرداخت کننده هستند. بر خلاف سفید کننده ها، رنگ های طبیعی دندان ها را تغییر نمی دهند.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

درمان های خانگی برای دندان های سفید

بعضی افراد هنوز ترجیح می دهند داروهای خانگی سالم از سودا و مسواک را به آرامی سفید کردن دندان ها در خانه. همچنین برخی از غذاها مانند کرفس، سیب، گلابی و هویج باعث ایجاد مقدار بزاق میشوند که باعث می شود که مواد غذایی از بین بروند. آدامس بدون قند جویدن یک عمل تمیز کردن دندان است و همچنین بزاق را باعث می شود. جایزه از همه بزاق: این اسید را که باعث پوسیدگی دندان می شود خنثی می کند. با دندان، بزاق بیشتر بهتر است.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان و کار دندانپزشکی

در صورت داشتن بسیاری از وینرهای دندانی، پیوند، پر کردن، تاج و پل ها، با دقت سفیدی را انتخاب کنید. سفید کننده این دندان های تولید شده را روشن نمی کند – به این معنی که آنها در بین دندان های سفید سفید شده شما قرار می گیرند. به منظور رعایت دندان های سفید شما ممکن است نیاز به تحقیق در مورد کارهای جدید دندان، از جمله ونیر یا پیوند داشته باشید.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

جلوگیری از سموم دندان

با گذشت زمان، لایه بیرونی مینای دندان از بین می رود. لایه زیرین، به نام دنتین، زرد است. به همین دلیل مهم است که سعی کنید از دندان های رنگ آمیزی در وهله اول، به خصوص پس از سفید کردن اجتناب کنید. اگر با مواد غذایی و نوشیدنی هایی که دندان ها را از بین می برید مراقبت کنید، نتایج سفید کننده ممکن است تا یک سال طول بکشد. اغلب دندان های سفید کننده می توانند آنها را شفاف و آبی ببینند، بنابراین شما می خواهید لبخند جدید خود را حفظ کنید.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

برای حفظ دندان سفید، سیگار را روشن نکن

نه تنها سلامت شما را تهدید می کند، سیگار کشیدن یکی از بدترین مجرمان است که در مورد رنگ آمیزی دندان ها است. تنباکو باعث ایجاد لکه های قهوه ای می شود که به شیار و چاله های مینای دندان نفوذ می کنند. لکه های تنباکو تنها با مسواک زدن می تواند سخت باشد. هرچه دیگر سیگار می کشید، لکه های بیشتر متصل می شوند. سیگار کشیدن نیز باعث نفس بد و گنگی ویت (بیماری لثه) می شود و خطر ابتلا به انواع سرطان را افزایش می دهد.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

مواد غذایی که سبب سفیدی دندان می شود

دلیل دیگری برای تماشای آنچه شما می خورید وجود دارد. برخی از غذاهای رایج می توانند دندان ها را از بین ببرند. در اینجا یک راه آسان برای توضیح دادن این است که آیا غذا ممکن است در گسل باشد: هر چیزی که می تواند یک  پنبه سفید رنگ باشد، می تواند دندان ها را لکه دار کند، گفت: دندانپزشکان. برای مثال، لکه های چای دندان. دیگر مجرمین بالا، نوشیدنی هایی مانند چای، آب تام و آب میوه هستند. این لکه های دندان به آرامی رشد می کنند و به همان اندازه سن ما بیشتر قابل توجه می شوند.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

فکر کنید که چه میخورید

آنها ممکن است با آنتی اکسیدان های مبارزه با بیماری بسته بندی شوند، اما یک لیوان شراب قرمز، آب زغال اخته یا آب انگور نیز به راحتی دندان ها را می سوزاند. این به این معنا نیست که شما باید آنها را بردارید، اما به یاد داشته باشید که بعد از نوشیدن دهان خود را بشویید. این تنها غذاهای رنگ آمیزی دندان نیست که از آن آگاه باشند

 

غذاهای بیشتری که دندان ها را سفید می کنند

رنگ عمیق این میوه ها و سبزیجات به آنها می دهد پانچ تغذیه ای آنها. اما زغال اخته، تمشک و چغندن نیز رنگشان را روی دندان ها می گذارند. برای سلامتی خود بخورید و از لکه های دندان جلوگیری کنید:

بلافاصله پس از خوردن مسواک زدن.
دهان خود را با آب بشویید.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

نوشیدنی های ورزشی دشوار است؟

به گفته یکی از مطالعات عمومی کلینیک دندانپزشکی، اگرچه تمام نوشیدنی های شیرین بد برای دندان ها است، برخی از نوشیدنی های انرژی و نوشیدنی های ورزشی ممکن است بدتر باشد. محققان دریافتند که این نوشیدنیها و همچنین لیموناد بطری ممکن است پس از استفاده طولانی مدت دندان مینای دندان را کاهش دهد. نتیجه دندان های نازک، شفاف و رنگی است. برای جلوگیری از فرسایش دندان:

این نوشیدنی ها را برای مدت طولانی نشکنید و نوشیدنی نگذارید.
هنگام نوشیدن آب دهان خود را با آب بشویید.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

داروهایی که می توانند دندان ها را بشکنند

آنتی بیوتیک تتراسایکلین باعث ایجاد دندان های خاکستری در دندانپزشکی کودکان می شود که دندان ها هنوز در حال توسعه هستند. دهانشویه های ضد باکتری که حاوی کلرهگزیدین یا استیلپیریدین کلرید هستند نیز می توانند دندان ها را لکه کنند. بعضی از داروهای آنتی هیستامین، داروهای ضد روانپریشی و داروهای فشار خون باعث ایجاد لکه های دندان می شوند، مانند آهن و فلوراید اضافی. اگر سفید کننده کمک نمی کند، از دندانپزشک خود بپرسید در مورد اتصال باندینگ، که در آن مواد دندانی رنگ به دندان ها اعمال می شود.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

مراقبت روزانه را فراموش نکن

یک استراتژی ساده می تواند کمک به حفظ دندان سفید: قلم مو. برس حداقل دو بار در روز. حتی بهتر است، پس از هر وعده غذایی و میان وعده، قلم مو را بشویید. مسواک زدن کمک می کند تا از لکه ها و دندان های زرد جلوگیری شود، به ویژه در خط دندان. هر دو مسواک برقی و صوتی ممکن است بر روی مسواک های سنتی در حذف پلاک و لکه های سطحی در دندان ها باشد. همچنین فراموش نکنید که نخ دندان و روزانه دهانشویه ضد عفونی کننده استفاده کنید.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

گسترش گسترده و گفتن ‘دندان های سفید تر!’

دندانپزشک خود را برای بررسی های منظم و تمیزکاری حرفه ای ببینید. روشهای سایش و جلا دادن دندانپزشکان می توانند بسیاری از لکه های دندان ایجاد شده توسط مواد غذایی و تنباکو را حذف کنند.

 

source

جهت رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده سایر مقالات این سایت اینجا کلیک کنید.

 ایمپلنت – ونیر –  ارتودنسی دندان

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟